Ongelma on seuraavanlainen:
Nettimodeemi yläkerrassa, eikä mahdollisuutta siirtää alakertaan. Näin ollen pleikkaria joka on alakerrassa, pitää käyttää wifi-yhteydellä. Netti on 100 mb, mutta pleikkari saa vain max. 35 mb wifillä. Yläkerrassa tietokoneelle tulee vajaat 100 mb ja alakerrassakin toisella laitteella testattuna vauhtia on se 70 mb. Pleikkari on nelosten ensimmäisiä ja tuli mieleen, että ilmeisesti kyseisen laitteen wifi ei vaan saa otettua vastaan enempää. Johdolla koitettuna sekin saa 90 mb.
Eli siis...minkälaisen laitteen tarvitsen, että se ottaisi yhteyden vastaan nopeammin ja siitä voisi laittaa johdolla pleikkariin?
Nopeampi yhteys alakertaan
Eimitäänhajua
4
307
Vastaukset
- sfsfgsa
Osta pidempi Ethernet kaapeli. Veikkaan, että siinä modeemissa on samassa myös reititin, eli siinä tapauksessa sen yhdestä vapaasta LAN portista jaetaan pidemmällä Ethernet kaapelilla yhteys myös pelikonsolille.
- kuukelinkapistus
Tai sitten https://www.is.fi/digitoday/testit/art-2000005453712.html
- qwewtwrtr
Voi olla rajoitettu nopeus. En tiedä auttaisiko päivittää.
- Voitko_perustella
Mihin se pleikkari niin nopean yhteyden tarvitsee?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 931494
- 741344
- 501267
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s1041168- 511145
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p9945- 36807
- 60751
- 49744
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41715