Isät on kuulemma laiskoja tekemään ruokaa? Voiko juntimpaa kommenttia olla?
Vaskikelo möläytää
male..vaam
18777
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Selittyykö se laiskuus lukihäiriöllä, on nuo kaksoiskonsonantit niin kamalan vaikeita. Aattele, jos vaikka reseptissä lukee porkkana, ja lihatiskistä ei löydy por-kanaa? Ois junttia kysyä myyjältä apua. Helpompi vetää herneitä kaksin käsin.
Menikö juntilla tunteisiin? :D
Isät ei osaa tehdä ruokaa eikä siivota ihan turhia ovat!!
Ei pidä yleistää ja pitää isiä huonoina ruuanlaittajina. On niitäkin isiä, jotka osaavat tehdä hyvää ruokaa. Ja osaavat siivota.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005446451.html hyvää mainosta jälleen käpykylään
Se perinteinen makkaraperunat.
Kyllä Isänpäivänä Pyttipannu listalle kuuluu,
Seuraavat pitäisi kuulua jokaisen ravintolan listoille:
Pytipanu, herneroka, lantulaatiko, makarakeito, muikukuko ja maitopotu
Peräkammarin pojatpa laittaa lenkin päälle sinappia ja juovat päälle piimää. Kun ruppee lenkki tökkimmää, niin äitipä keittää lihasoppaa!
Vai, että pitäisi kuulua ravintolalistoille, pyttipannu, hernerokka, makkarakeitto. Ei nyt sentään. Kyllä nämä helpot ruuat jokainen osaa valmistaa kotonaan, jos vaan viitsii yrittää.
Ravintolaan mennään syömään sellaisia ruokia, kokin valmistamia herkkuja, mitä kotona ei osata tehdä. Eikä ruuan kanssa juoda sitä arkista maitoa. Hyvä ruoka nautitaan viinin kera, kun ravintolassa ollaan syömässä.
Jos olisin äitee:) -ampuisin tuollaisen KusAimon raketilla kuuhun, eikä paluu
polttoainetta pisaraakaan pönttöön. Iso piste, iik!
Syöppä perse homot juo viiniä säätänä!!Maito kuuluu ruokailuun säätänän juoppo.Saunan päälle kuuluu ottaa konkarilimsaa säätänä..
Ei tuo ollut minun kommentti. Joku minun nimimerkilläni kommentoi. Typerä kommentti. Ei mitään asiallisuutta, ei käytöstapoja. Sitä se on vapaakasvatus, ja sen seuraukset.
Nyt ymmärrän tämän yrityksen nimen! Se hirsirakennushan on tehty kelohirsistä! Sitä vaan en ymmärrä että ko. rakennus tai edes yritys möläyttää jotain!
Mitäpä sinä ymmärtäisit,juoppo!
Kyllä makkaraperunat kuuluu Isänpäivään.
Eikä kuulu. Makkaraperunat ovat arkipäivänruokaa. Juhlapäivinä syödään parempaa. Kuten isänpäivänä.
Isänpäivä ei ole juhlapäivä säätänä!!On taas tedraikas alias makke..van ottanu rapakaljaa juuttaan kutale..