Eli, mulla on vampire poltettuna kolmelle cd:lle, ja asennus sujui hyvin. Nyt kuitenkin kun yritän alottaa pelaamisen ja laitan ykköslevyn koneeseen, kone sanoo: "please eject and re-insert VTM Bloodlines Disk 1, select OK and restart application" Mikäköhän tuossa on vikana? Osaisko joku viisaampi sanoa... :oS
Vampire the masquerade bloodlines
Senna
2274
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
kurkkaa mikäli cd:llä on patch tiedosto, jos on, se kopioidaan vastaavan päälle pelin asennuskansioon.
yleensä joko patch tai crack nimellä.
katso josko mukana on tekstitiedosto joka selittää tempun paremmin.
nämä siis jos peli on piraatti..
Jos ei uudelleenasennuskaan auta, peli on vituiksi poltettu,roskiskamaa.
Hae gamecopyworldista fixed image ko. peliin ja daemon tools jolla image mountataan, niin peli toimii ja ilman cd-levyä.
Itselläni tuli sama ongelma piraattiversion kanssa, vaikka poltin 1. levyn ohjeiden mukaan alcohol120:llä, voi olla että vanha cd-asema ei ole yhteensopiva safedisk3:n kanssa. Crackia/patchia tuohon peliin ei ole, ainoastaan em. image.