Funfit taitaa supistaa toimintaansa ja möi nuo toiminnalliset tunnit Powerille, mutta onkohan tuo fiksu liike powerille? Tunnit varmaan iltaisin jolloin salilla muutenkin hulinaa, nuo tunnit vie sitten sen suositun toiminnallisen alueen ja aiheuttaa varmasti häiriötä muille kuntosaliasiakkaille. 69e/neljä viikkoa tosin sellainen hinta, että tuskin noista kovin suosittuja tunteja tulee. Tämä liike tulee varmasti viemään tältä salilta salitreenaajia muille saleille.
TFW tunnit Power Gymille
Puntinnostaja
12814
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
kyllä se valitettavasti on nykytrendin mukaista että perustreenaajaa potkitaan. Näkeehän sen jo kuinka kehonrakennus tapetaan Suomesta. Raha tulee jumpista ja muista höpöhöpö hommista.
Itse aion henkilökohtaisesti äänestää jaloillani ja häipyä powerilta.
Kunpa Kouvolan seudulta löytyisi perus hc-sali pelkästään kehonrakentajille.
Pelkät hc-kehonrakentajat ei salia elättäisi, kyllä se raha noihin taloihin tulee ihan tavallisilta kuntourheilijoilta. Suuressa salissa voidaan ottaa nuo molemmat huomioon
Powerin+tulos+v.2016+-23000+euroa+ja+liikevoitto+-3.9%.Eiköhän+noi+luvut+triplaannu.Onko+Fshitissä+enää+toimintaa?Power+jaksaa+yllättää:uusi+sali+Kouvolaan+taas,+mutta+samaan+paikkaan?Yhdistää+"voimansa"+bankrotissa+olevan+kioskin+kanssa!+Haloo+power,ei+win-+win+vaan+häviää-häviää:)Pellet+lähtee+-+Sirkus+jää...Lähdettiin+lätkimään+kioskista+mutta+kioskilla+onkin+pyörät+alla+...Vuosimaksu+300+egeä+takaisin+tai+tfw-kuulosuojaimet+salitreenaajille,Kiitos+ja+hyvästi!
Oliko tuo 2016 firman ensimmäinen vuosi? Harva tuollaisen investoinnin tehnyt firma ensimmäisenä vuotena voitollinen on. Funfitin toiminnan siirtämisestä powerille ei kyllä mitään järkeä, jos homma ei toimi tuolla niin miksi ihmeessä se toimisi powerin yhteydessä?
Tää oli silkkaa huijausta että "toinen power gym kouvolaan" kiitti mulle riitti
Mistäs nyt tuulee kun poweria haukutaan kuin ykköstä?
Hyvä että sali kehittyy ja menee eteenpäin, noille toiminnallisille treeneille tuntuu olevan nykyään kysyntää. Powerilla kyllä tilaa muidenkin treenata vaikka tuo toiminnallinen alue tuohon tunniksi illalla varattaisikin, jumppatilassa ainakin tilaa tehdä mitä tahansa. Tosin voisihan nuo järjestää tuollaiset tunnit siellä jumppatilassa kun sellainen kerran on tehty. Itse välttelen noita illan ruuhkatunteja muutenkin, joten eivät ainakaan minun treeneihin vaikuta.
Tämä veto on sikamainen. Toiminnallinen alue blokataan järjestään vähintään kaksi tuntia illasta tavan treenaajilta. Kuka sinne enää yhdeksältä illalla lähtee, kun TFW saa treeninsä pidettyä? Jäsenyys miinus kaksi siis meidän perheestä. Lauantaina tsekkaamaan Aktiivia, heillä on kuulemma laadukas toiminnallinen sali myöskin. Ja hintakin on sama. En maksa jäsenmaksua siitä, että joudun katsomaan sivusta, kun jotkut muut treenaavat. Toiminnallinen tila oli syy, minkä takia Powerille alunperin lähdettiin (Ykköseltä).
Keskustan fitness 24/7 uusi salini. Powerilta pois myös samasta syystä eli tfw saapuminen viemään toiminnallinen tila jota tykkäsin käyttää.
Kuusaan sirkuskoulu ilmeisesti seuraavaksi viemään tyhjän jumppatilan?
Poweria ei edes KP Ourama pelasta.
Keskustaan avataan Uusi ,Iso kuntokeskus,ei oo nämä yrittäjät onnex mukana!Kilpailulle loppu- yksi suunta!
Menestyykö tuolla keskustassa nykyisetkään kuntosalit? Ihmiset kun tulee saleille ympäri Kouvolaa autoilla, niin silloin on aika tärkeää että parkkipaikka löytyy helposti ja aivan salin vierestä.
Ykkönen lähti ja jollain menee keskustassa huonosti;parkkitilaa enemmän kuin muualla!Kunnon isolla ja laadukkaalla salilla on tilausta todellakin!