Mikä on Perhos-Bandidos?

Tietääkö kukaan?
212055
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

onko Oksakosken SEO:lle murtauduttu eilen illalla?

Äänestä

Kuka kauppasi pirtua eilen keskustassa?

Äänestä

Se on ehkä jokin nuorten kokeilu.

Äänestä

Kertokaa nuoret, mikä on Perhos-Bandidos? Jos tiedätte, on kuultu vain huhuja.

Äänestä
  • Minun tietojen mukaan se ei ole se rikollinen Bandidos, vaan tavallinen.

    Siihen kuuluu alle kymmenen henkilöä, pääasiassa nuoria.

    Äänestä

Onko Möttösen Teboilille murtauduttu lähiaikoina, kuulin vain.

Äänestä

Poliisi otti heidät kai kiinni eilen illalla, he ovat sekaantuneet huumeisiin.

Äänestä

Minkä ikäluokan nuorista mahtaa olla kysymys? Itse Perhosta jo pois lähteneenä en nykytilannetta juuri tiedä mutta perhossa asuessa liikuin piireissä missä tapahtui rikoksia, mutta niistä oltiin hiljaa ja toivottiin parasta. Muutama ikätoveri on perhoon tainnut jäädä, voi olla heidänkin ajatus perustaa Perhon-Bandidos. Siksi olisi kiinnostavaa tietää minkä ikäisiä nuoria tämä "kerho" pitää sisällään.

Äänestä
  • He olivat lukioikäisiä, mutta he ovat pääosin jääneet pois. Jäljellä olevat ovat vanhempia, he toivat vahvempiakin huumeita. Mutta kuten sanoin, poliisi otti tiettävästi heidät kiinni, joten saattaa loppua koko yritelmä.

    Äänestä

Onko tämä perhos bandidos joku rikollisliiga??

Äänestä
  • On siinä ainakin huumeiden käyttöä. Heitä on tiettävästi enää kaksi, hekin vanhempia.

    Äänestä

Perhos-Bandidos on vielä voimissaan.Poliisi otti eilen kiinni kahdeksan henkilöä, joista viisi pidätettiin. Toivottavasti se nyt loppuu.

Äänestä

Sukusiitoksisten lessuperheiden tekeleitä nämä nuoret. tunnistaa hölmöstä katseesta sekä epäselvästä puheesta

Äänestä

On siellä yksi vanhempikin mies: Perhon ritkkain mies, joka tottunut keräämään oikein ja väärin. Omaatuntoa ei koskaan ole haitannut! Poliittisesti äärimmäisen vallanhimoinen mies!

Äänestä

Nuoret mopopojat ovat perustaneet Perhos-Bandidos juniorin.

Äänestä

Perhossa Bandidos heheh! Onko tyhmempää kuultu? Halsualla liikkuu kai United Brotherhoodin support jäseniä. Eiköhän noillakin ryhmittymillä ole sen verta aivot päässä, että ei tuommoseen sukurutsaus paikkaan pesiydy. =D

Äänestä

Bandidoksen alajaosto joka ei tee rikoksia vaan on keskittynyt perhosten keräilyyn. 🦋
Harrikat ovat vaihtaneet hybridiautoihin.

Äänestä

Perhos-Bandidos on kuulemma erikoistunut sielujen keräilyyn. Kun raha kirstuun kilahtaa, niin sielu taivaaseen vilahtaa.

Äänestä

Perholaiset sai turpaa kerran oikealta bandidokselta.

Äänestä

On tainnut loppua se Perhos-Bandidos?

Äänestä

Nuorison presidenttinä toimii eräs evp majuri kokkolasta. Kerhon toimialaan kuuluu käpyjen keräily...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


0988765 kirjoitti:

Tietääkö kukaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu