Siis olisiko jollain jotain tietoa jostain liedossa tapahtuneeista jännistä tapauksista ihan uteliaisuutani kysyn vaan ku kiinostais ku ite asun liedossa.
Lieto jännät tapahtumat...
18
2308
Vastaukset
- eiuuttajuttua
Hiljainen on palsta.
- Anonyymi
Me kaikki tiedämme mikä on Castron malli. Se näkyy jo kaikkialla. Mallin mukaisesti useat maat ovat tyhjentäneet vankilat ja mielisairaalat lähettämällä niissä olleen haitta-aineksen pois omasta maastaan.
Malli on saanut nimensä, kun Kuuba tyhjensi vankilat ja hullujenhuoneet yhteiskunnalle haitallisesta heikosta aineksesta Yhdysvaltoihin. Näin saatiin roskaväki pois omasta maasta tuhoamaan sen maan turvallisuuden ja talouden, johon rikolliset ja hullut suostutaan ottamaan vastaan. Jopa Suomessa pudottiin tähän vanhanaikaiseen ansaan. Se on tehokasta hybridivaikuttamista, jonka avulla tuhotaan länsimaalaista taloutta ja kulttuuria. Venäjä harjoitti sitä mittavasti, kunnes itäraja suljettiin.
Tuho on pysyvää, kun haitta-aines lisääntyy uudessa oleskelumaassa keskenään. Näin heikennetään maan hallintoa ja hyvinvointia pysyvästi.
- kaksiuuttajuttua
Tänään oli koululla poliisivartiointi ampumauhkauksen takia ja joku puukkomies otettiin kiinni.
- puhumatta
Oli se murha vuonna 1995, missä tapettiin lapsuuden koulutoverini.
- Kiinnostunutt1
Voisitko vähän tarkentaa tuota 1995 vuonna tapahtunutta murhaa
- Anonyymi
Baskeri
- selvä_tapaus
Tässä olisi vähän uudempaa jännää
https://www.mtv.fi/uutiset/rikos/artikkeli/poliisivideo-kyparasta-kiinni-ja-pippurisumutetta-sekopaisena-kaahannut-mopopoika-laittoi-poliisit-kovaan-paikkaan/6820562#gs.cc9gQOQ - rauhallista
parempi on kun ei ole kovin jännää tai ainakaan pelottavaa .
- Anonyymi
Liedon Tokmannilta oli taas tarjoustuotteet jo ensimmäisenä päivänä loppu. Tämä on tosin niin yleistä, ettei ole enää edes jännää.
- Anonyymi
Vaan tässäpä sitä jännää olisi: https://www.is.fi/turun-seutu/art-2000010717051.html Putlerin etäpäätteet asialla vaihteeksi Liedossa eikä kukaan saa kiinni eikä itse Tsuhna huomaa mitään!
- Anonyymi
Elinan lompakko varastettu
- Anonyymi
Mistä muka
- Anonyymi
Mäntykodilla
- Anonyymi
Turkulaiset käy rähinöimässä
https://www.is.fi/turun-seutu/art-2000010677242.html - Anonyymi
Missä matu, siellä ongelma.
- Anonyymi
Höh
- Anonyymi
YouTube on ainakin videoita yhdestä auto kauppiaasta...
- Anonyymi00023
Jep
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1862690Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482407Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061122- 84954
- 64921
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait239819Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20810Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka285775Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies89774Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22708