Lieto jännät tapahtumat...

Lietooo11

Siis olisiko jollain jotain tietoa jostain liedossa tapahtuneeista jännistä tapauksista ihan uteliaisuutani kysyn vaan ku kiinostais ku ite asun liedossa.

18

2359

    Vastaukset 18

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eiuuttajuttua

      Hiljainen on palsta.

      • Anonyymi

        Me kaikki tiedämme mikä on Castron malli. Se näkyy jo kaikkialla. Mallin mukaisesti useat maat ovat tyhjentäneet vankilat ja mielisairaalat lähettämällä niissä olleen haitta-aineksen pois omasta maastaan.

        Malli on saanut nimensä, kun Kuuba tyhjensi vankilat ja hullujenhuoneet yhteiskunnalle haitallisesta heikosta aineksesta Yhdysvaltoihin. Näin saatiin roskaväki pois omasta maasta tuhoamaan sen maan turvallisuuden ja talouden, johon rikolliset ja hullut suostutaan ottamaan vastaan. Jopa Suomessa pudottiin tähän vanhanaikaiseen ansaan. Se on tehokasta hybridivaikuttamista, jonka avulla tuhotaan länsimaalaista taloutta ja kulttuuria. Venäjä harjoitti sitä mittavasti, kunnes itäraja suljettiin.

        Tuho on pysyvää, kun haitta-aines lisääntyy uudessa oleskelumaassa keskenään. Näin heikennetään maan hallintoa ja hyvinvointia pysyvästi.


    • kaksiuuttajuttua

      Tänään oli koululla poliisivartiointi ampumauhkauksen takia ja joku puukkomies otettiin kiinni.

    • puhumatta

      Oli se murha vuonna 1995, missä tapettiin lapsuuden koulutoverini.

    • Kiinnostunutt1

      Voisitko vähän tarkentaa tuota 1995 vuonna tapahtunutta murhaa

      • Anonyymi

        Baskeri


    • rauhallista

      parempi on kun ei ole kovin jännää tai ainakaan pelottavaa .

    • Anonyymi

      Liedon Tokmannilta oli taas tarjoustuotteet jo ensimmäisenä päivänä loppu. Tämä on tosin niin yleistä, ettei ole enää edes jännää.

    • Anonyymi

      Elinan lompakko varastettu

    • Anonyymi

      Mistä muka

      • Anonyymi

        Mäntykodilla


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Missä matu, siellä ongelma.

    • Anonyymi

      Höh

    • Anonyymi

      YouTube on ainakin videoita yhdestä auto kauppiaasta...

    • Anonyymi00023

      Jep

    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haapaveden upea kurvikuningatar

      No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
      Haapavesi
      145
      2116
    2. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      196
      941
    3. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

      WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
      Ikävä
      91
      907
    4. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

      Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
      Ikävä
      37
      848
    5. Sinulle viestiä

      Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
      Ikävä
      60
      840
    6. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      47
      772
    7. Lidilikö Suomussalmelle

      Tännekki Lidili. Loppus tuo kiskominen näillä jäljellä olevilla. K-Market ihan sikakallis ja hyvin ylimieliset omistajat
      Suomussalmi
      51
      736
    8. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      73
      711
    9. Upeaa Google!

      Kohta on töitä tarjolla kaikille! Suomen taloushistorian suurin investointi ja Kajaani mainittu! Sähkö kyllä riittää, tö
      Kajaani
      285
      711
    10. Ei makeat pimut sytytä

      sen jälkeen kun on nähnyt sinut. Olet vain ihastus vailla vertaa. Kun sinut tuntee muut eivät tunnu miltään. Tajuatko ol
      Ikävä
      35
      660
    Aihe