Itsenäisyyspäivän ja joulunajan muistokynttilät tulee hankkia vain isänmaallisesta Kärkkäisen tavaratalosta! Muista roskakaupoista ostetut kynttilät käyvät veteraanien henget kusemassa sammuksiin.
Kynttilät Kärkkäiseltä
Kunniankauppa
31550
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 31
Vanhimmat
Sotiemme veteraaneja ei pidä missään tapauksessa liittää minkälaiseen yhteyteen kärkkäisen kanssa ! Pyhäinhäväistys ! Kärkkäinen edustaa saastaa ja veteraanit parasta mitä meillä on !
Voi voi kärkkäinen on ja pysyy se pulju ei katoa mihinkään vaikka kuinka saatte itkupotku raivareita. Kyllä tänne valitusta ja kitinää mahtuu.. Ei muuta kun valittakaa nyt niin perkeleesti ääliöt..
Ei liitetä sotiemme veteraaneja kaupallisuuteen ja sanota että jos ostat kynttilät tokmannilta, haistat vitut ja häpäiset veteraanit, koska näin ei ole. On vain hienoa jos jaksaa/tahtoo ostaa kynttilän ja polttaa sen itsenäisyyspäivän ja veteraanien kunniaksi!
Minä ostan pullon kossua ja pieraisen
Eikun teenkin toisinpäin. Pieraisen Alkon kassalla ja maksan sitten kossuni.
Molemmat ukkini kaatui sodassa, koskaan en ehtinyt kumpaakaan ukkia näkemään, muistona oli toiselta ukilta armeijan lumipuku jossa oli neljä konekiväärin luodin reikää rinnassa ja selässä, konekiväärisuihku oli mennyt läpi, muistoksi on jäänyt myös katajasta tehty puinen pyöreä ja kannellinen säilytysrasia ja ukin nimikirjaimet pohjassa.
alkosta marskin ryypyt ja viime aikoina paljon ilmaista mainosta saaneelta kärkkäisen liikkeeltä
haetaan hauta kynttelit ja pihavalkiat
Mekkomaakarilta nillitystä.
Moni tuttu demarikin asioi Kärkkäisellä, ja se on hieno asia.
Onko Kärkkäisellä myytävänä kynttilöitä joissa hakaristi?
Eikös ne ristin sakarat hankaa vastaan, pitäsikös niitä enin vähän tongeilla väännellä
Hakaristi tulisi olla Suomen lipussakin. Sirpin ja vasaran lisäksi.
Kyllä sulle voidaan se risti väsätä tuonne mustankorkean huudellen. Rotat riemuitsee tuoreesta lihasta
Veteraanit itkevät verta jos ostat kynttilät kärkkäiseltä he eivät taistelleet saastan puolesta vain hyvän puolesta ! Minun molemmat isovanhemmat oli rintamalla ! Vähän kunnioitusta !
Sisällissodassa siis? Onko ne punikkien joukkohaudassa? Siellähän niitä karhusia oli läjäpäin.
HS hippivihreet toimittajat on saanneet uskoteltua tyhmät pelkäämään kummituksia
Tänään taas Kärkkäiselle ostoksia tekemään.
Siis omissa kuvitelmissasi köyhät kyykkyyn
Kynttilä sytytetty Kärkkäisen kaupan loppumisen myötä. Ei ehkä lopu puoleen vuoteen mutta kynttiläkin on iso ja pitää vaihtaa uus jos loppuu. Ei ole ostettu Kärkkäiseltä.
Polta niin paljon kuin sielu sietää vaikka molemmista päistä. Kärkkäinen on ja pysyy se ei häviä mihinkään vaikka kuinka itket ja rukoilet jeesusta.
Tuli taas tänään käytyä Kärkkäisellä ja ostettua tarpeellisia tuotteita.
Ihanko kumiukkoja ostit paketillisen
Jep,jep, niitä tietenkin.
lastenlapsille polkuraktori ja nukketalo löyty vielä oma tingittyyn hintaan
joulupukin konttiin! tarttui tänään
vaikka ihan uteliaisuuttaan lähdettiin katsomaan "aatteen liikettä"
mennään toistekkin jos silloin näkyisi jotain
median toitottammaa epäiltävää toimintaa??
Turha kieltää ostit itsellesi tuon kaiken et pienenä leluja saanut ja nekin mitkä sait oli patterin välissä.
Ja mekkomaakarin käy kateeksi, kun ei itse saanut noita leluja.
Kärkkäisen kyttilät on kuin juutalaisia polttaisi. Muistakaa tämä, kun mietitte ostamista.
No just. Voiko enää lapsellisempaa kommentti julkaista? Ai mutta... siis asiattomampaa.
Pari Jopoa ostettu joululahjoiksi mutta ei Kärkkäiseltä. Penninvenyttäjät saavat ihan rauhassa rynniä pari euroa halvempien tuotteiden perässä kuola valuen. Mielummin maksan enemmän kun ei tarvi kohdata natsia ihannoivia.
Voi kauheeta kun mää sitten pelkään natseja! Niiden nahkahousujen etumuskin saa minut vapisemaan. Ne varmaan poraa mun kaikki reiät nilelle ja työntää sitten mut savustuslaatikkoon.
Oi, mää taidan laueta jo ajatuksesta.
Lopettakaa jo noi typeryydet . . .