Uutta YRITYSTÄ pukkaa

Mikähän tulee vanhan aholaidan tiloihin kirkkaat on valot ja lasit. Puhasta ja tuoretta pintaa tekevät.
12844
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Mielen kiinnolla ootellaan, mikä siinä tälläkertaa on ja kauanko? Vanha rakennus isot vuokrat. Vaikka on kuinka keskellä kylää.. Vanhan-aikaset paikat ja ei parkkipaikkaa..

Äänestä
  • Hauska yhdyssanavirhe tuo "Mielen kiinnolla"

    Äänestä

No tulihan se negatiivinen viesti kenttään taas kerran ja yksi on jo poistettu niin aattelin että on se kumma kun joku päättää yrittää täällä niin heti torpataan ajatus ja sitten vingutaan kun kylä tyhjenee yrittäjistä!! olkaa iloisia kun uutta tulee ja käyttäkää niitä palveluja ettei tarvi jyväskylään tai muualle ajella saman tuotteen takia ja jos tuote maksaa täällä 5 euroa enemmän niin itse sen vitosen takia viitti kauksi ajaa se kun menee polttoaineisiin jo matkassa!!

Äänestä
  • Mie ajelen miellelläni kauemmaksikin asioille koska onhan se vaihtelua nähdä muutakin kuin jämsää. Kovin on vaikea ajatella yritys joka voisi tuollaisessa kiinteistössä menestyä. Jämsästä saa kaiken tarvittavan, mutta motonettiä täällä kaivattaisi, mutta eihän täällä riitä asiakkaita sellaiselle tavaratalolle.
    Todennäköisesti jonkinlainen kebab-pizzeria siihen tulee.

    Äänestä

Joo ei saa tästäkään keskustelusta asiallista. Trollit alkaa pulputtaan heti. Tähän sitten jo joku haukkuu takuulla jotain. Onhan täälä Jämsässä toki paperimieskateuden takia ihan poikkeuksellinen meininki.

Äänestä

Musti ja Mirri

Äänestä

Kyllä näille juntti äijä autoilijoillekkin joitain pitäisi keskustaan saada ettei kaikki ole sirkanbaarin luona olisi elämää keskustassakin!

Äänestä

Elukoitten rehukauppa siirtyy siihen. Pääse lonkka vikaiset lehmätkin sisälle, kun ei ole rappusia.

Äänestä

purkuun joutais koko kortteli keskuskadulla poliisitaloon asti- Millä
hän kaupalla kadun toinen puoli? Ei jää kun vanha yläaste..

Äänestä
  • Ei kai nyt ihan kaikkia. Onhan se uusi pytinki polliisitalosta kadun yli mentyä sentään uusi ja aivan siisti. Myöskin temontoitu julkisivu ossuuspankin kiinteistössä ei juurikaan tarvitse purkutuomiota vielä vuosiin. Muut rakennukset kadun samalla puolen tulisi kaupungin määräyksellä purkaa jo pelkän ympäristöhygienian takia. Miettikää mitä kaupunkimme läpi ajavat turistit ajattelevat kaupungistamme torin ympärillä olevien rakennusten vuoksi?

    Äänestä

ei tuu kauan kestämään... SE on jämpsässä...konkkaan menee ennen kun on tarrat ikkunoissa..

Äänestä

Tämä asenne on jokakerta sama. Heti kun on tulossa uusiyritys niin jo mietitään milloin se loppuu.. hankkikaa ihmiset elämä.

Hyvä jos joku viitsii yrittää jotain liiketoimintaa jämsässä,muutenki kylä on niin autio.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Koljone1 kirjoitti:

Mikähän tulee vanhan aholaidan tiloihin kirkkaat on valot ja lasit. Puhasta ja tuoretta pintaa tekevät.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu