Meneekö teillä muuten hyvin?
Onko puolisosi ollut mustasukkainen?
Kaipaus_välillämme
13419
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
On mustis, eikä kovin kummoista oo
Ei ole ollut. Menee muuten hyvin, mutta kaipaan sinua liian usein.
Voisiko meistä tulla jotain.. minä kaipaan sinua (häntä) ihan koko ajan.
En valitettavasti usko, että meistä voisi tulla mitään. Vaikka niin salaa toivonkin. Kaipaatko naista vai miestä ja milloin näit hänet viimeksi?
Kaipaan miestä, jota näen useita kertoja viikossa.
Tarvitsen tarkempia tunnisteita. Milloin näette seuraavan kerran? Tietääkö hän tunteistasi?
On ollut ja on. Ei mene hyvin, olen ollut lievästi masentunut vuosia.
En vastaa tähän mitään. Pitää ajatella positiivisesti ja en halua mitään ikävää ajatella kenestäkään.
Ei ole hetkeen ollut puolisoa ja silloin en täällä ollut kun oli.
Ei ole mustasukkainen luonteeltaan. Menee ihan hyvin, mutta jotain puuttuu...
Kolmas ihminen avioliiton parien välissä on sama, kun laitat saksien väliin paperin ja puristat saksien terät yhteen... ✂ 💔
Mutta joskus paperin tilalle voi olla myös kivi ...
Mutta lopputulos on selvä, aina joku kärsii!
Ellei ole 3-kimppa
Oli mustasukkainen. Yritti eristää minut suvusta, ystävistä ja häiritsi nukkumistani, etten olisi jaksanut töihin mennä. Oli mustasukkainen aiemmasta suhteestani, sai henkisiä raivareita näistä. Uhkaili erolla ja häipyi illakasi johonkin. Tuli takaisin muina miehinä. Yksi kaunis päivä kirjaimellisesti heitin ulos elämästäni. Muutaman kuukauden tuota katsoin ja siinä oli muutama kuukausi liikaa.
Ei ole koskaan ollut mustasukkainen. Hyvin menee niin kauan kun muistaa pitää vähintään metrin hajuvälin muhun.