Zetor vanteet 34" mitä maksaa?

zetorhyvilläpäivillä

Takana 30" 16,9 ja edessä on 12.4 - 24 . Perä on silmin nähden alhaalla ja oikea rengas koko edessä on 11.2 - 24 . Etu kumeja en pienennä sillä maanvara on mukavaa edes se 5cm lisää taakse.

Nelivedolla en ole ajanut pitävällä pinnalla ja vain jos on kiinni jäämisen uhka olemassa hetkellisesti. Saisi vapautuneemmmin käyttää nelivetoakin isommilla takarenkailla.

Onko fiksua leventää 30" vanteelle niin nouse samalla vai nämä kapeammat ns normi 34" vanteet ja kumit niille samaa leveyttä? Mitä muuta huonoa tulee pallomaisemmista renkaista kuin ettei mahdu samasta raosta? Tulisi mieleen että pintapaine pienenee vaikka ei ihan suokone sittenkään :-)

7

2474

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vanteethalpoja

      Kannattaa nyt kuitenkin selvittää, että millaiset renkaat käyvät tuohon Zetkaasi. Nyt ilmeisesti etupyörät "ruopivat" hieman erilaisen kehän johdosta verrattuna alkuperäisiin.
      Pyöriähän voi suurentaa hyvin suhteessa ja vanteitakin löytyy. Vanteita pystyy leventämäänkin ihan kotikonsteilla hitsaamalla lattaraudasta väliin levennyksen (aika ios työ, mutta on joskus tehty) ja siten saa leveämmät renkaat vanteille. Valmiita vanteita tosin löytyy varsin kohtuullisesti purkaamoilta ja erilaisilta nettipalstoilta, kun viitsii etsiä. Itse ostin viimeksi tori.fi nettipalstalta 170€:lla kokonaisen pyöräpaketin renkaineen ja vanteineen, eli ei ole kovin kallista. Myin lisäksi minulle tarpeettomat renkaat pois samaisella palstalla reilulla 200€:lla, joten vanteet jäivät minulle sopivaan hintaan rakenteluun.

    • Anonyymi

      Valmet ja valtra sopii myös ristiin zetor pulttijakoon? Pitääkö paikkansa?

      • Anonyymi

        Ydinfysiikkaa kukaan ei voi tietää.


    • Anonyymi

      Zetorin 34” vanteet voi ostaa,mistä?

    • Anonyymi

      34” vanteet zetoriin on harvinaiset ilmeisesti?

    • Anonyymi

      Edelleen ilman vanteita ... on ne harvinaisia,ehjät.

    • Anonyymi

      34" zetor vanne on harvinaisuus kun ei ole sattunut silmään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      49
      3304
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      47
      2772
    3. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      134
      2552
    4. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      57
      2281
    5. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      355
      2004
    6. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      151
      1634
    7. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      76
      1485
    8. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1308
    9. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      35
      1258
    10. Miksi mediheli

      Mitä on tapahtunut ku poliiseja ja ambulanssi pyöri aamusta keskustassa
      Kiuruvesi
      24
      1154
    Aihe