Moi! Haluisin kuulla kokemuksia rotaryvaihdoista mm. Maavalintoja, isöntäperhekokemuksia, tuliko teille vaihtari jne. Haluisin myös tietää ett voiks tehä silleen että jos ei pääse haluamaansa maahan, niin voiko matkan peruuttaa? Mitä maita ylipäätänsä suosittelisitte? Paljon koko homma maksoi? Kiitos jo paljon vastauksista!
Rotaryvaihto?
7
977
Vastaukset
- Eiedelleenkäänkannata
En suosittele mitään näistä järjestöistä. Kukaan ei valvo näitä ja homma senkun pahenee vaan kaikilla järjestöillä. Ovat häiriintyneiden ja sairaiden ihmisten käsissä...
https://www.kitsapsun.com/story/news/2018/02/02/retired-doctor-gets-five-days-jail-sex-exchange-student/301899002/- EiEnääVaihtoon
Olen täysin samaa mieltä! Joitain vuosia sitten pidin vielä Rotarya jossain määrin luotettavampana, mutta asioihin perehdyttyäni en voi suositella sitäkään. Kyllä varoituksen sana on enemmän kuin paikallaan!
- Anonyymi
Niin jos tarkemmin lukee jutun niin tyttö on lähettänyt miehelle alastonkuvia itsestään. Pitäisikö jättää yleistäminen vähemmälle?
Kyllä miehellä on kyrpä oli Rotari tai ei.- Anonyymi
Aivan. Jostain syystä jotkut nuoret tytöt katsovat oikeudekseen provosoida käytöksellään ja pukeutumisellaan. Ja sitten itketään, että vaihtarijärjestön syy, kun käy huonosti.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aivan. Jostain syystä jotkut nuoret tytöt katsovat oikeudekseen provosoida käytöksellään ja pukeutumisellaan. Ja sitten itketään, että vaihtarijärjestön syy, kun käy huonosti.
Vaihtarijärjestön syy on, koska lähettävät tietoisesti nuoria tällaisiin ”perheisiin”, joissa melko suunnitellusti sitten Rotary-setä vie nuoren matkalle ilman vaimoaan. Ei varmaan kaan nimittäin ole mitään sattumaa vaan ihan tilattu nuori tarkoitusta varten. Sellassii ne rotary-sedätkin on.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aivan. Jostain syystä jotkut nuoret tytöt katsovat oikeudekseen provosoida käytöksellään ja pukeutumisellaan. Ja sitten itketään, että vaihtarijärjestön syy, kun käy huonosti.
Ja jostain syystä myös vaihtarivanhemilla on vastuu mikä vanhemille kuluu
- Anonyymi
Vaihtarijärjestöt eivät kanna omaa vastuutaan mistään. Vaihtarijärjetsät eivät ajattele nuoren parasta, vaan valehtelevat ja huijaavat ja kiusaavat sekä vaihtarit, että heidän vanhempansa ihan viimeiseen asti.
Vanhemmat eivät halua nuorilleen pahaa, kun taas nämä järjestöt tietoisesti asettavat nuoret vaaraan ja vielä kehtaavat rahastaa siitä!!!
Järjestöjen homopedofiilit saalistavat nuoria ja ovat soluttautuneet järjestötoimintaan! Varoitus kaikille vanhemmille!. Vaihtarijärjestöt eivät ole luotettavia!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1275725
Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3962529- 1332449
Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää
Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv52053- 121193
- 571016
Kun ei numeroa
niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍81012- 51892
- 76815
Temusta tilaamiseen tulee muutos
Alle 150 euron tullivapaus poistuu. Vihdoinkin kankea EU saa jotakin aikaiseksi. https://www.iltalehti.fi/digiuutiset/101785