Moi! Haluisin kuulla kokemuksia rotaryvaihdoista mm. Maavalintoja, isöntäperhekokemuksia, tuliko teille vaihtari jne. Haluisin myös tietää ett voiks tehä silleen että jos ei pääse haluamaansa maahan, niin voiko matkan peruuttaa? Mitä maita ylipäätänsä suosittelisitte? Paljon koko homma maksoi? Kiitos jo paljon vastauksista!
Rotaryvaihto?
7
1002
Vastaukset
- Eiedelleenkäänkannata
En suosittele mitään näistä järjestöistä. Kukaan ei valvo näitä ja homma senkun pahenee vaan kaikilla järjestöillä. Ovat häiriintyneiden ja sairaiden ihmisten käsissä...
https://www.kitsapsun.com/story/news/2018/02/02/retired-doctor-gets-five-days-jail-sex-exchange-student/301899002/- EiEnääVaihtoon
Olen täysin samaa mieltä! Joitain vuosia sitten pidin vielä Rotarya jossain määrin luotettavampana, mutta asioihin perehdyttyäni en voi suositella sitäkään. Kyllä varoituksen sana on enemmän kuin paikallaan!
- Anonyymi
Niin jos tarkemmin lukee jutun niin tyttö on lähettänyt miehelle alastonkuvia itsestään. Pitäisikö jättää yleistäminen vähemmälle?
Kyllä miehellä on kyrpä oli Rotari tai ei.- Anonyymi
Aivan. Jostain syystä jotkut nuoret tytöt katsovat oikeudekseen provosoida käytöksellään ja pukeutumisellaan. Ja sitten itketään, että vaihtarijärjestön syy, kun käy huonosti.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aivan. Jostain syystä jotkut nuoret tytöt katsovat oikeudekseen provosoida käytöksellään ja pukeutumisellaan. Ja sitten itketään, että vaihtarijärjestön syy, kun käy huonosti.
Vaihtarijärjestön syy on, koska lähettävät tietoisesti nuoria tällaisiin ”perheisiin”, joissa melko suunnitellusti sitten Rotary-setä vie nuoren matkalle ilman vaimoaan. Ei varmaan kaan nimittäin ole mitään sattumaa vaan ihan tilattu nuori tarkoitusta varten. Sellassii ne rotary-sedätkin on.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aivan. Jostain syystä jotkut nuoret tytöt katsovat oikeudekseen provosoida käytöksellään ja pukeutumisellaan. Ja sitten itketään, että vaihtarijärjestön syy, kun käy huonosti.
Ja jostain syystä myös vaihtarivanhemilla on vastuu mikä vanhemille kuluu
- Anonyymi
Vaihtarijärjestöt eivät kanna omaa vastuutaan mistään. Vaihtarijärjetsät eivät ajattele nuoren parasta, vaan valehtelevat ja huijaavat ja kiusaavat sekä vaihtarit, että heidän vanhempansa ihan viimeiseen asti.
Vanhemmat eivät halua nuorilleen pahaa, kun taas nämä järjestöt tietoisesti asettavat nuoret vaaraan ja vielä kehtaavat rahastaa siitä!!!
Järjestöjen homopedofiilit saalistavat nuoria ja ovat soluttautuneet järjestötoimintaan! Varoitus kaikille vanhemmille!. Vaihtarijärjestöt eivät ole luotettavia!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
20v on otettu kiinni
Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.31511220Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin
Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko313436- 793037
IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?
16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan952741- 892611
Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e1542331Savonlinnan murhapolttaja romani
Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.2712223- 451471
Kun aika on oikea niin
Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �131445Muutama vuosi sitten oli pulaa hoitohenkilökunnasta
Nyt heitä sanotaan irti. Tarve ei ole hävinnyt mihinkään, ei myöskään raha jolla ihmisten työnteosta maksettiin; raha va1401366