Moi! Haluisin kuulla kokemuksia rotaryvaihdoista mm. Maavalintoja, isöntäperhekokemuksia, tuliko teille vaihtari jne. Haluisin myös tietää ett voiks tehä silleen että jos ei pääse haluamaansa maahan, niin voiko matkan peruuttaa? Mitä maita ylipäätänsä suosittelisitte? Paljon koko homma maksoi? Kiitos jo paljon vastauksista!
Rotaryvaihto?
7
1002
Vastaukset
- Eiedelleenkäänkannata
En suosittele mitään näistä järjestöistä. Kukaan ei valvo näitä ja homma senkun pahenee vaan kaikilla järjestöillä. Ovat häiriintyneiden ja sairaiden ihmisten käsissä...
https://www.kitsapsun.com/story/news/2018/02/02/retired-doctor-gets-five-days-jail-sex-exchange-student/301899002/- EiEnääVaihtoon
Olen täysin samaa mieltä! Joitain vuosia sitten pidin vielä Rotarya jossain määrin luotettavampana, mutta asioihin perehdyttyäni en voi suositella sitäkään. Kyllä varoituksen sana on enemmän kuin paikallaan!
- Anonyymi
Niin jos tarkemmin lukee jutun niin tyttö on lähettänyt miehelle alastonkuvia itsestään. Pitäisikö jättää yleistäminen vähemmälle?
Kyllä miehellä on kyrpä oli Rotari tai ei.- Anonyymi
Aivan. Jostain syystä jotkut nuoret tytöt katsovat oikeudekseen provosoida käytöksellään ja pukeutumisellaan. Ja sitten itketään, että vaihtarijärjestön syy, kun käy huonosti.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aivan. Jostain syystä jotkut nuoret tytöt katsovat oikeudekseen provosoida käytöksellään ja pukeutumisellaan. Ja sitten itketään, että vaihtarijärjestön syy, kun käy huonosti.
Vaihtarijärjestön syy on, koska lähettävät tietoisesti nuoria tällaisiin ”perheisiin”, joissa melko suunnitellusti sitten Rotary-setä vie nuoren matkalle ilman vaimoaan. Ei varmaan kaan nimittäin ole mitään sattumaa vaan ihan tilattu nuori tarkoitusta varten. Sellassii ne rotary-sedätkin on.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aivan. Jostain syystä jotkut nuoret tytöt katsovat oikeudekseen provosoida käytöksellään ja pukeutumisellaan. Ja sitten itketään, että vaihtarijärjestön syy, kun käy huonosti.
Ja jostain syystä myös vaihtarivanhemilla on vastuu mikä vanhemille kuluu
- Anonyymi
Vaihtarijärjestöt eivät kanna omaa vastuutaan mistään. Vaihtarijärjetsät eivät ajattele nuoren parasta, vaan valehtelevat ja huijaavat ja kiusaavat sekä vaihtarit, että heidän vanhempansa ihan viimeiseen asti.
Vanhemmat eivät halua nuorilleen pahaa, kun taas nämä järjestöt tietoisesti asettavat nuoret vaaraan ja vielä kehtaavat rahastaa siitä!!!
Järjestöjen homopedofiilit saalistavat nuoria ja ovat soluttautuneet järjestötoimintaan! Varoitus kaikille vanhemmille!. Vaihtarijärjestöt eivät ole luotettavia!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
20v on otettu kiinni
Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.1308866Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa
Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d26735224Kuka on menehtynyt?
https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras263516- 362424
Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e1281744- 641703
Savonlinnan murhapolttaja romani
Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.2111519Nainen, ota nyt rauhallisesti
Älä ota kaiken maailman murheita päällesi. Sulla on tapana ottaa elämä liian vakavasti. Ei aina, mutta joskus menee vähä1381387Ajattelen sinua kiitollisuudella
Olet minulle jotain kaunista, jotain, joka tapahtui elämässäni. Et ole minulle pakkomielle enkä vaadi sinulta yhtään mi601139- 231111