Moi! Haluisin kuulla kokemuksia rotaryvaihdoista mm. Maavalintoja, isöntäperhekokemuksia, tuliko teille vaihtari jne. Haluisin myös tietää ett voiks tehä silleen että jos ei pääse haluamaansa maahan, niin voiko matkan peruuttaa? Mitä maita ylipäätänsä suosittelisitte? Paljon koko homma maksoi? Kiitos jo paljon vastauksista!
Rotaryvaihto?
7
954
Vastaukset
- Eiedelleenkäänkannata
En suosittele mitään näistä järjestöistä. Kukaan ei valvo näitä ja homma senkun pahenee vaan kaikilla järjestöillä. Ovat häiriintyneiden ja sairaiden ihmisten käsissä...
https://www.kitsapsun.com/story/news/2018/02/02/retired-doctor-gets-five-days-jail-sex-exchange-student/301899002/- EiEnääVaihtoon
Olen täysin samaa mieltä! Joitain vuosia sitten pidin vielä Rotarya jossain määrin luotettavampana, mutta asioihin perehdyttyäni en voi suositella sitäkään. Kyllä varoituksen sana on enemmän kuin paikallaan!
- Anonyymi
Niin jos tarkemmin lukee jutun niin tyttö on lähettänyt miehelle alastonkuvia itsestään. Pitäisikö jättää yleistäminen vähemmälle?
Kyllä miehellä on kyrpä oli Rotari tai ei.- Anonyymi
Aivan. Jostain syystä jotkut nuoret tytöt katsovat oikeudekseen provosoida käytöksellään ja pukeutumisellaan. Ja sitten itketään, että vaihtarijärjestön syy, kun käy huonosti.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aivan. Jostain syystä jotkut nuoret tytöt katsovat oikeudekseen provosoida käytöksellään ja pukeutumisellaan. Ja sitten itketään, että vaihtarijärjestön syy, kun käy huonosti.
Vaihtarijärjestön syy on, koska lähettävät tietoisesti nuoria tällaisiin ”perheisiin”, joissa melko suunnitellusti sitten Rotary-setä vie nuoren matkalle ilman vaimoaan. Ei varmaan kaan nimittäin ole mitään sattumaa vaan ihan tilattu nuori tarkoitusta varten. Sellassii ne rotary-sedätkin on.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aivan. Jostain syystä jotkut nuoret tytöt katsovat oikeudekseen provosoida käytöksellään ja pukeutumisellaan. Ja sitten itketään, että vaihtarijärjestön syy, kun käy huonosti.
Ja jostain syystä myös vaihtarivanhemilla on vastuu mikä vanhemille kuluu
- Anonyymi
Vaihtarijärjestöt eivät kanna omaa vastuutaan mistään. Vaihtarijärjetsät eivät ajattele nuoren parasta, vaan valehtelevat ja huijaavat ja kiusaavat sekä vaihtarit, että heidän vanhempansa ihan viimeiseen asti.
Vanhemmat eivät halua nuorilleen pahaa, kun taas nämä järjestöt tietoisesti asettavat nuoret vaaraan ja vielä kehtaavat rahastaa siitä!!!
Järjestöjen homopedofiilit saalistavat nuoria ja ovat soluttautuneet järjestötoimintaan! Varoitus kaikille vanhemmille!. Vaihtarijärjestöt eivät ole luotettavia!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1482879Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3672037- 401767
Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii371722Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321411Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941213- 541173
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul328955Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles110938Annan meille mahdollisuuden
Olen avoimin mielin ja katson miten asiat etenevät. Mutta tällä kertaa sun on tehtävä eka siirto.Sen jälkeen olen täysil53782