Näin hauskan "perhe veneily" videon ja oli pakko jakaa kanssa moottoriveneilijöille. Näinkin voi veneillä, papan veneellä...
https://youtu.be/QqGFjP3uJmc
https://youtu.be/QqGFjP3uJmc
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Mainos mikä mainos mutta aivan loistavasti laadittu. Täydet pisteet veistämön markkinointiporukalle. Kohderyhmähän on sellainen, jonka ei tarvitse miettiä mitä ruuhi maksaa vaan ainoastaan ostaa ajatus siitä, että tämmösellä ruuhella oleskelu on kuin kotona mutta vaivatonta ja kaikin puolin miellyttävää.
Peijakas, hetken jo ajattelin, et oliko siellä meijän paatilla joku kuvausryhmä viime kesänä naantalin reisulla.
Erityisesti tykästyin siihen leikki-ohjaamoon ylhäällä, jossa omistaja voi käännellä rattia ja päristellä huuliaan samalla, kun karrosta alempana ammattilaiset ohjaavat :D
Rikkailla pitkät kävelymatkan, ilimanko ovat hoikkia. Olikohan Saimaalla kuvattu?
Vähän pienempää tuollaista katselin Visbyssä kesällä ja pohdin kuinka kivaa asteikolla 1-10 peräkannella tai muilla melko avoimilla alueilla on 2-4m aallokossa ajettaessa. Taidan vielä tykätä omasta purresta jossa on aina joku kohta mistä pitää kiinni ja nojata.
Olis ihanaa saada vahata tuo möhkäle...
Kysy, jos saisit tehdä sen. En usko, että omistajat pistää pahakseen :D
Ihan mukavahan tollai ois veneillä, tosin ei taitais minun liksat riittää edes ton tankkaamiseen.
mulla toi on apuveneenä.
Veneily ja vene on tosta vähän kaukana. Oon mäkin ollut viking gracella :)
Viikkari on pikkuruinen lilliputti, mää olenkin ollut RCCL:n useissa paljon suurimmissa veneissä, kuten oasis- ja allure of seas ja lukemattomissa muissa kelluvissa kaupungeissa, ihan olen myös ollut puikoissa kiinni brykalla, tosin laiturissa vaan :)
Liki maagista katsoa tuo video. Normaali kuolevaisille ja Suomalaisillekkin aika utopiaa. Täällä oikeasti rahamiehilläkin on pienemmät kiulut alla. Euroopan messuilla noita kaupitellaan kumminkin, kuin näkkileipää. Kyllä sitä fyrkkaa sitten jollain kumminkin on. Tuohon tarvitaan useampi ihminen jo pyörittämään ihan perus rutiineita.
Juu, suomalaiset rahamiehet eivät pidä tuollaisia veneitä täällä kylmässä. Sen sijaan Välimereltä löytyy useita suomalaisten omistamia ja tuota paljon suurempiakin veneitä vai pitäisikö puhua laivoista. Enkä nyt tarkoita Räikköstä. Veneiden perässä olevat liput tosin eivät ole Suomen lippuja. Rikkaimmat eivät rahoillaan elvistele.
eikä varsinkaan maksa veroja.
Onneksi työssäkäyvät suomijuntit hotaa ne verot.
Ei vaan oo saunaa tossakaa
Olisiko niin, että sivistyneet ihmiset eivät halua ahtautua lautakoppiin haistelemaan toisten ukkojen persehikeä.?
Aloittaja, miten osaat pilkkoa sanan perheveneilyvideo kolmeen osaan?
Jäätävä määrä kuttaperkkaa yhden ihmisen itsetuntoa pönkittämässä.
Jäätävä määrä kuttaperkkaa. Vanhan kansan miehet pönkittää vielä itsetuntoaan näyttävillä veneillä, mutta voisin hyvin kuvitella että moderni rikas haluaisi elellä ja veneillä vähän vaatimattomamman näköisesti ja ehkä ympäristöystävällisemmin. Mutta oligarkeille tuo näyttäytyy vielä tavoittelemisen arvoisena
Poikkeuksellisen naiivi ja typerä mainos, mautonta taustamusiikkia myöten epäonnistunut. Esim. missä tässä oli se varsinainen veneily, yhtä tarjoilijoiden edestakaista tyhmää pyörimistä koko homma. Tuo olisi samoin tein voitu kuvata maissa, ja niin kai ne sisätilakohtaukset olivatkin. Lapsellinen esitys kaiken kaikkiaan.
Kaiken kaikkiaan, et taida muutenkaan olla tuon veneen potentiaalinen asiakas.
Yleisestikin mainonnan taso on mennyt niin heikoksi, että oikein hävettää.
...potentiaalinen asiakas?