Hei!
Olen nyt käyttänyt e-pillereitä (Diane Novat) ja nyt on alkanut iho kuoriutua, siis kuivua otsasta ja poskista. Otsassa ei olekaan enää juurikaan finnejä. Onko kenellekään muulle käynyt näin? Paitsi kuoriutumista, iholla tapahtuu myös pientä kihelmöintiä, normaalia?
Olen nyt käyttänyt e-pillereitä (Diane Novat) ja nyt on alkanut iho kuoriutua, siis kuivua otsasta ja poskista. Otsassa ei olekaan enää juurikaan finnejä. Onko kenellekään muulle käynyt näin? Paitsi kuoriutumista, iholla tapahtuu myös pientä kihelmöintiä, normaalia?
Vastaukset 3
Vanhimmat
Mulla on tuota ihan samaa.. syön pilsuja ja ennen on ollut todella paha akne, ei enää. välillä iho hilseilee ja pakko kuoria päivittäin. Yksikään kosteusvoide ei auta. En tosin tiedä mistä johtuu. syön Yasmine-pillereitä.
Ja olet pöllinyt nimeni...!
voi olla että kyseessäon ihan talvikin, eli siksi ihoa lähtee... mulla ainakin on, vaikka rasvailenkin... ilmastoinnit toimistoissa, koulussa... hikoilu treeneissä.. ulkoilma..nopeat ilmastaon vaihdokset... kokeileppa jotakin vitamiinipohjaista voidetta, pitäisi auttaa =) syön myös itse diana novaa =)