Pansio pernoo

Millainen paikka asua on Pansio -Pernoo? Olen muuttamassa Turkuun sain töitä ja opiskelupaikan. Kiitollinen vastauksesta.
17250
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Onkos turus Pansio en oo kuulutkaan.
Onko se missä juopot juoksentelee

Äänestä

Tuo alue on sitä sossuelättien asuinaluetta pääasiassa.

Äänestä
  • Hopo Hopo Höpö Höpö !

    Äänestä

Pansion ja Pernon alueilla Turussa pelätään väkivaltaa tai sen uhkaa sekä seksuaalista häirintää enemmän kuin muilla asuinalueilla, selviää Turun kaupungin tekemästä turvallisuuskyselystä. Toisaalta alueiden yhteisöllisyyden koetaan lisäävän turvalisuutta.

http://www.ts.fi/uutiset/paikalliset/2975337/Pansiossa ja Pernossa pelataan eniten Turun turvallisuuskyselyn mukaan

Äänestä

Liikaa matuja...siellähän pahanmaineinen vokki on.

Äänestä
  • Ei niitä pahemmin näy missään. Ihan rauhallista ja turvallista.

    Äänestä

  • Samaelläke kirjoitti:

    Ei niitä pahemmin näy missään. Ihan rauhallista ja turvallista.

    Lisäisin vielä ME-talon ja uusi uimalaituri, joka avataan 5.12.17 ! Itse ajattelin kyllä mennä uimaan vasta kesällä !

    Äänestä

Erinomaiset ulkoliikuntamahdollisuudet. Lähes aina kentät vapaita ja typötyhjiä. Paikalliset eivät arvosta sitä mitä heille on eteen annettu. Sitä sopii oikein ihmetellä. Jos olet liikuntaihmisiä, niin suosittelen.

Äänestä

Ei mitään valittamista. Ja tosiaan hyvät ulkoilumaastot ja sisäliikuntahalli. Urheilukenttä ym. Vokista ei ole mitään ongelmaa. Kauppoja kolme, terveys ja sosiaaliasema., posti K-kaupassa jne... Paljon koiria ja pienehkö koirapuistokin. Omakotitalo alueita, joten ei kaikki ole sossun elättejä. Kaksi baaria.

Äänestä

Kirjasto ja kirjastoautokin kiertää riippuen siitä millä kulmilla asuu. Joten suosittelen kyllä. Bussilla keskustaan, Raision Ikeaan, Myllyyn, Länsikeskukseen ym. helposti ja nopeasti.

Äänestä

Hei kiitos paljon liikunnallinen olen ja koirslin löytyy.

Äänestä

Tuossa Pansion apteekin vieressä on baari. Ikkunassa mainos gamb ina oliko se 2,50 latinki.

Semmoinen.

Äänestä

Pansiossa asuu aktiivisia ihmisiä, kuten mm. useammassa puolueessa toiminut puoluesihteeri

Äänestä

Huvielämääkin on tarjolla Pansiossa.
Tuksu Tukiainen on käynyt esiintymässä kaksi kertaa viimeisen vuoden aikana, kiitos ent. puoluesihteerille

Äänestä

Asukkaista se riippuu minkälainen asuinalueen palvelut on.
Ei meillä olisi Grilliäkään, ellei Waltsu olisi sitä hommannut.
Tulee se Lidl myös, uskokaa pois, on Waltteri senverran sitkeä sissi.

Äänestä

Ei mikään turha mies.
Monya vuotta politiikassa eturivissä.
Loppui siihen kun Olavi meni tekemään itsarin.

Äänestä

Waltsun sivuilta.
Tuksulla hurjat 41-vuotispäivät pari päivää sitten.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


turkulaiseksi kirjoitti:

Millainen paikka asua on Pansio -Pernoo? Olen muuttamassa Turkuun sain töitä ja opiskelupaikan. Kiitollinen vastauksesta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu