Sehän on tänäänkin taas päätoimittaja Niemi nostamassa omaa häntäänsä. Samalla ollaan edelleen rähmällään Vierumäen suuntaan niin että ihan hävettää. Lahti regioniinkin kaupungin pitää taas kerran liittyä. Tän äijän kompetenssi on ihan olematon.
Niemi taas häntä pystyssä
häivyniemi
4190
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Mistäköhän tämä Niemi keksii ennustaa, että asukasluku nousisi nykyisestä 20200 asukkaaseen parissa vuodessa, kun luku on laskenut vuosikausia, joka ikinen kuukausi.
Ja millä matematiikalla Niemi ennustaa, että energiarahaston pääoma nousisi 25 prosentilla nykyarvostaan, ja tämäkin vain parissa vuodessa =D Aika kova tuotto!
On aika typerää tuommoinen haukkuminen. Onko se kateutta?
Parempi sekin on ennustaa, kuin olla tekemättä mitään.
Minusta oli aika hyvä ennustus!
Jos kaupungin päättäjätkin alkaisi vähän miettiä ja ne tyhjän toimittajat viranhaltijat niin kyllä mentäisiin eteenpäin roimasti kehityksessä.
Tämä pitäisi kirjoittaa, kun tuo kaikki toteutuu niin ollaan Heinolalaiset tyytyväisiä ja lopetetaan kaupungin mollaaminen!!!
Niemen ennustus ei tule toteutumaan.
Ennusteiden pitäisi perustua realismiin, ei pelkkiin toiveisiin.
Oliko se Niemi eli Itä-Hämeen entinen päätoimittaja itse asiassa entinen poliisi (!) eli vailla koulutusta ja siis kaikkien asioiden erityisasiantuntija?