Öljy ja hedelmällisyys, islamin voiton avaimet

Umma_jyrää

Teollinen vallankumous antoi länsimaille tilapäisen yliotteen islamilaiseen maailmaan nähden. Kuitenkin moderni yhteiskunta on riippuvainen fossiilisista polttoaineista, eritoten öljystä, jonka suurimmat varannot Jumala on armossaan suonut muslimien hallittaviksi. Sen ansiosta islamilaisilla mailla on käytössään tehokas painostusväline länteen nähden. Lisäksi öljysta saatavilla valtavilla rahasummilla voidaan edistää islaminuskon ja islamilaisen kulttuurin leviämistä Euroopassa ja muualla länsimaissa. Kaikkialla nousee jo valtavia moskeijoita ja islamilaisia kulttuurikeskuksia, islamilaisen opetuksen ja saarnaamisen mahtikeskuksia, jotka antavat lännen muslimeille itseluottamusta ja tunteen siitä, että islam voittaa, koska sillä on voimaa takana.

Toinen olennainen tekijä islamin vääjäämättömässä etenemisessä on musliminaisten länsimaalaisia korkeampi hedelmällisyys. Väestökehitys onkin jo lähes kaikkialla Euroopassa tasaisen varman islamisaation mukainen. Uskottomat yksinkertaisesti tukehtuvat hedelmättömyyteensä ja kuolevat hiljaa sukupuuttoon. Muslimien syntyvyys on korkeampaa, demografisesti terveellä pohjalla, ja katukuvassakin näkee kuinka muslimit ovat keskimääräisesti nuoria ja fyysisesti voimakkaita verrattuna harmaantuviin ja heikkorakenteisiin kantaeurooppalaisiin. Pitäkööt sekulaarit eurooppalaiset kasvissyöntinsä ja homostelunsa, punaverinen muslimi tietää, mikä pitää miehen tiellä ja naisen synnytyskunnossa.

Eurooppa on vanha kääkkä, joka kaatuu puhaltamalla. Valkoisen miehen lapsellinen islamofobia sammuu, kun vanhojen eurooppalaisten elämänhalu ja kulttuuri sammuvat. Se tapahtuu silmiemme edessä. Muslimien ei kannata olla peloissaan eikä kantaa huolta. Terrorismi islamin puolesta on moraalisesti väärin ja poliittisesti turhaa. Islam voittaa joka tapauksessa.

3

169

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • obh123

      Valitettavasti se että sinä ehkä juutalaiskristillisen lähimmäisenrakkauden omaavana pidät terroria vääränä, ei poista sitä että sharia lain voimaansaattamiseksi muslimit joutuu käyttämään terroria, koska kukaan vapaa ei halua alistua sharian alle.

    • oleellista

      Ilmaston lämpiämistä eli maapallon tuhoutumista estääkseen ihminen voi vaikuttaa vain yhdellä keinolla; tekemällä vähemmän lapsia. Kaikki muslimien kansoittamat maat räjähtävät ihmispaljouteen. Katolinen kirkko ja lestadiolaisuus eivät ole paljon sen parempia ko. asiassa.

      • kokoookokoko

        Ei voi tehdä liian vähän lapsia länsimaissa, koska sitten ei ole elättäjää vanhuksien laumalle.
        Muslimimaahanmuuttajista ei ole elättäjiksi koska he ovat lähinnä työttöminä ja yrittäjinä,veropetkuttajina.
        Muslimit eivät ole komeita eivätkä vahvoja, koska he ovat serkusten välisten avioliittojen vammaisia tuotoksia , ainakin somalit ja irakilaiset.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Puukotus Kajaanissa

      Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu
      Kajaani
      59
      1541
    2. Taas henkirikos

      Kuka lienee nyt asialla.
      Ilomantsi
      26
      1174
    3. 85
      1038
    4. Nyt se syksy on sitten alkanut

      Esimerkiksi tänään sataa aamusta iltaan, ja nytkin.
      Maailman menoa
      42
      857
    5. Mitä söpö

      Mies mietit?
      Ikävä
      65
      816
    6. Minä en ole koskaan

      Rakastanut ketään toista yhtä paljon kuin sinua
      Ikävä
      92
      784
    7. Humalassa autolla ajo.

      Tuhti humala hyydytti kuljettajan Suomussalmella -sammui rattiin ,uutisoi Ylä-Kainuu.
      Suomussalmi
      14
      737
    8. Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."

      Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i
      Kotimaiset julkkisjuorut
      19
      715
    9. Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.

      Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.
      Ikävä
      131
      715
    10. Vähän pitää

      Kiusia ja näyttää
      Ikävä
      115
      676
    11. Suloinen ja herkkä

      Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.
      Rakkaus ja rakastaminen
      31
      615
    12. Jäljitelmä Birginit

      Ei jumaleisson, Jeffin vaimo kertoo et nää Hermesit olikin jäljitelmiä ja timangit labrarääsää. Anna mun kaikki kestää �
      Kotimaiset julkkisjuorut
      144
      614
    13. Hurja pako Kuhmossa

      19 vuotias kaahasi humalassa jalkakäytävälle tänään. Kuka mitä häh.
      Kuhmo
      4
      612
    14. Taidat olla

      Luovuttanut jo minun suhteeni osalta?
      Ikävä
      43
      591
    15. Minä muistan

      Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol
      Ikävä
      45
      570
    16. Mä voisin rakastua noihin tähti silmiin

      Katseesi on niin lumoava nainen💚.
      Ikävä
      19
      546
    17. Anteeksi J-mies

      Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t
      Ikävä
      73
      537
    18. Jos tullaan toisiamme vastaan, niin

      pitäiskö pysähtyä ja onnitella?
      Ikävä
      43
      536
    19. Hyvää yötä hurmuri

      Iltaa haaveeni! Kauniita unia😘 Jospa me vielä nähtäis ja juteltais, suukoteltais ja halittais, siliteltäis ja hyväiltä
      Ikävä
      24
      523
    20. Kenen viisautta on ollut laittaa tie väärällä murskeella pilalle

      Kenen viisautta on ollut kun Siimeksen/Kylmänpurontie pantu pilalle kun on ajettu liian karkeaa mursketta. Rengasliikke
      Hyrynsalmi
      17
      487
    Aihe