No, mitäs mieltä näistä
NEM valinnat
12
752
Vastaukset
- Eiolerentoo
Rajakylästä kun siirtyy Renshinkaniin niin heti kostoksi jää arvokisasta ulos
- Naurattaaniietta
Tais olla rajakylälle enemmän helpotus kuin menetys.
- peilistänäkyyomakuva
Koska nähdään ensimmäinen Rajakylän oma kasvatti arvokilpailuissa? Muista seuroista houkuteltuja ei lasketa.
- Naurattaaniietta
TÄMän on nyt taas kirjoittanut joku meilahden salin katkeroituneista pölkkypäistä
- omakuvapeilistänäkyy
Eikös Aarokin ole Meilahden salilta oppinsa saanut siihen saakka kunnes siellä hermot pettivät? Jos eräät potentiaalisimmista nuorista vaihtavat nyt Rajakylästä ulospäin niin kannattaisi tutkailla peiliä.
- Mitäkuka
Ketkä sitten valittiin, ja keitä ei valittu mutta olisi erityisesti pitänyt valita? Asiantuntijat vastatkaa
- Tähmitäh
Siis miksi täällä nyt koristaan Aarosta? Hän täyttää 21 ennen noita kisoja. Ei häntä sinne laiteta.
Vahtoiko hän muka oikeasti sportskaratesta pois?- Hojohojoostajojo
Meni samalla oven avauksella kun kataajat tuli valtaamaan seuran
- hesanmies
Onks tää nyt ihan faktaa. Viikko sitten edusti kyllä vielä sporttia. Menikö sillä sukset ristiin isänsä kanssa vai mikä?
- Stunttiseis
Paskapuhetta koko huhu, sanon minä. Ei moisessa olisi mitään logiikkaa. Heillä on siellä tiivis ja osaava valmennusporukka. Ei renshin-kanilla olisi Aarolle mitään annettavaa.
Ihan turhia skismoja täällä nyt ollaan luomassa. Tehdään näin että vedätte vaikka nyrkkeilysäkkiä turpaan tai pullon finlandiaa ensi kerralla kun on jostain paha mieli, älkääkä tulko tänne kirjoittelemaan potaskaa. Toki ihmisillä on sananvapaus, mutta pitää muistaa myös vastuu. Täällä muhivalla sonnalla voi oikeasti olla tarpeeton vaikutus satunnaisen lukijan asenteisiin ja ajatuksiin.
- normimeininki
Ihan hyvät valinnat. Ei se Aaro olis enää tuonne päässyt vaikka olisi ikä riittänyt. Oikea mies menee nyt.
Ei noista kapinaa saa kyllä aikaseksi.- Kateellisetmarisee
Aaro aaro aaro blaa blaa blaa
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1903554Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii572217Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3762210- 432072
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321491Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931251- 541213
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul4601202Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1211063- 591004