Onko totta, että ens lauantaina on vaikka mitä

lapsitapahtumia ja jokin pervomarssi(?) samaan aikaan?
10241
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Moi!

Ihan kuule totta on. Eikös olekkin hienoa, kun kaupunkimme päättäjät ovat sallineet tälläisen päällekkäisyyden.

Oikeesti alkaa menee nykyään kaikki asiat ihan liikaa yli, ku pitää olla niin helevetin "suvaitsevaista" kaiken suhteen niin tällästähän siitä tulee.

Toisaalta mulle sama marssikoon keskenään mutta miksi se piti laittaa just oikeen käsittääkseni joulukauden avauksen kanssa samalle päivälle ja paikkaan niin en ymmärrä.

Olisivat pistäneet oman "tapahtumansa" vaikka jäähalliin niin olis silllekkii paikalle ollu kerrankin jotain järkevää käyttöä ja senki tehny jo kesällä. Samalla olis kaupunki voinut vaatia järjestäjiä ja mukana olevia "sponsoreita" maksamaan vuokraa nii olis veronmaksajien rahoja saatu yheltä "porukalta" välillä takasin.

Vois muuten julkasta, joku tietävä kaikki tämän tukijat esim. liikkeet jne. niin tietäis mitä paikkoja alkaa boikotoimaan.

Äänestä

Joku vois lähtee kuvaamaan osallistujia ja jos näkee jonkun pervon ottaneen lapsen mukaan pervoiluun, niin ei kun selvitystä kehiin ja ilmoitusta lasten kanssa pervoilevasta joka vitun paikkaan. Ja sit vielä soittelis paheksumispuheluita pervon mahdolliselle työnantajalle ja niin edelleen. Vain mielikuvitus on rajana.

Äänestä
  • Taidat olla sama rasisti, joka yrittää mustamaalata Länkkärin toimittajia. Mutta me suvaitsevaiset olemme kuitenkin suuri enemmistö, ja teidänlaistenne ininä hukkuu kuin pieru Saharaan! Katsohan, ettet joudu vielä käräjille noista vihakirjoituksistasi!

    Äänestä

  • Sinä teet nyt tyhjänpäiväisiä olettamuksia anonyymista nettikeskustelijasta. Nim. HomotOnKauheitaPervoja:n kommentti ei sisällä lainkaan rasismia, mutta sinä epäilet häntä joksikin väitetyksi rasistiksi jostain toisesta keskustelusta. Älykästäkö? Ole sinä huolellinen tuon rasisti-sanan käytössä, ettet vain loukkaa ajattelemattasi jonkun kunniaa tuomion arvoisesti.

    Äänestä

  • Sivustahuutelija kirjoitti:

    Sinä teet nyt tyhjänpäiväisiä olettamuksia anonyymista nettikeskustelijasta. Nim. HomotOnKauheitaPervoja:n kommentti ei sisällä lainkaan rasismia, mutta sinä epäilet häntä joksikin väitetyksi rasistiksi jostain toisesta keskustelusta. Älykästäkö? Ole sinä huolellinen tuon rasisti-sanan käytössä, ettet vain loukkaa ajattelemattasi jonkun kunniaa tuomion arvoisesti.

    Turhaanpa huolehdit kielenkäytöstäni! Kunnianloukkaukseen on pitkä matka siitä, mitä olen kirjoittanut ja kirjoitan nimimerkeistä täällä.

    Äänestä

  • uskovainenmiestäällä kirjoitti:

    Turhaanpa huolehdit kielenkäytöstäni! Kunnianloukkaukseen on pitkä matka siitä, mitä olen kirjoittanut ja kirjoitan nimimerkeistä täällä.

    No valaise meitä muitakin lukijoita vähän, että kuinka kykenet yhdistämään nim. HomotOnKauheitaPervoja:n kommentin johonkin toiseen keskusteluun, joka koskee Länsi-Savon toimittajia? Lisäksi vihjailet häntä ihan suotta rasistiksi. Avaisitko vähän ajatuksenkulkuasi?

    Äänestä

Sanos muuta ! On se kumma kun tämä suvaitsevaisuus on sitä että hierotaan näitä homojen sateenkaari värejä ihmisten naamoihin kysyttiin halusiko he sitä tai ei. Nyt jo opetetaan lapsille että homous ei ole väärin ja ihan luonnollista, vaikka se on melko poikkeavaa käytöstä ja usein taustalla on myös monilla mielenterveysongelmia eikä ole mielestäni oikein että lapsitapahtuma ja pride marssi osuu samalle päivälle kaupungilla. Jos tämä oli vihapuhetta ja kommenttini poistetaan niin jotain on pielessä tässä maassa ja tottakai kun valtamediat hallitsevat " oikeaa tietoa" niin kaikki muu on vihapuhetta. Valistus on hyvä asia mutta tyrkyttäminen ei ja sitä paitsi pienen kasvavan lapsen ei tarvitse altistua näille vaikutteille.

Äänestä
  • Kuulehan aistikas herra, Mikkelissäkin on monta tyttöä ja naista, jotka on kiva ja aistikas mies, veli, isä pilannut. Siinä sinulle agendaa. Siinä on sinulle ongelmaa, todellista ongelmaa. Nämä hörinäsi ovat vain omaa homoudenpelkoasi, joka peikko nostattaa etumustasi selvästikin.

    Äänestä

  • Homous on sairaus

    Äänestä

  • ...ja jos asuisimme hyvinvointivaltiossa, niin homot myös saisivat hoitoa sairauteensa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Järkyttynyt kirjoitti:

lapsitapahtumia ja jokin pervomarssi(?) samaan aikaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu