Jari Sillanpää ei pääse enää koskaan Yhdysvaltoihi

EstaUSA

Siltsu kertoi tänään lähtevänsä talvella lomalle mahdollisesti Yhdysvaltoihin. Valitetttavasti huumerikoksesta tuomittu EI SAA maahantulolupaa Usaan.

24

4966

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jatkuvastikehutaan

      Iltalehdessä kehutaan, miten Sillanpää on laihduttanut ja juo enäää yhden limun päivässä. Paljonkos vetää huumeita päivässä. On se suuri sankari.

      • Anonyymi

        NIIN YKSI LIMU PÄIVÄSSÄ JA YKSI KUVAUS PÄIVÄSSÄ?????????


    • jardeparde

      Joo se on niin suuri sankari että vaikka se olis kamoissaan ajanut jonkun päälle niin fanit olis vaan selitelleet että Jari-paralla sattui olemaan huono päivä..siitä on tehty yhdenlainen jumala jolle kaikki on sallittua! Vois kadota vähäksi aikaa vaikka "maan alle" kun tuo sen naama ja selittelyt alkaa olla jo niin kuluneita ..en voi sietää koko ukkoa!

      • Anonyymi

        Ihmetten miksi tehdään joku dokumentti rikollisesta


    • TuomoSanta

      Sen kummemmin puolustelematta Sillanpäätä, aika moni muukin julkkis ja laulaja on kärynnyt huumeista (huumausainerikoksesta, huumausaineen käyttörikoksesta) ja osa myös huumeissa ajamisesta, esimerkiksi Tony Halme tuomittiin ainakin kerran (tosin pelkkien silminnäkijöiden todistusten perusteella) törkeästä rattijuopumuksesta ja myöhemmin, ennen hänen kuolemaansa oli poliisilta lähtenyt Pirkanmaan syyttäjänvirastoon Halmeeseen liittynyt rikosepäily mm. rattijuopumuksesta ja huumausaineen käyttörikoksesta Valkeakoskella muutama kuukausi ennen Halmeen kuolemaa.
      Jos Sillanpää olisi sekaisin (sanan varsinaisessa merkityksessä) ajanut, häntä epäiltäisiin törkeästä rattijuopumuksesta (kyllä, siihen voi syyllistyä jos ajelet tarpeeksi sekaisin huumeissa). Ei vahingoittanut muita eikä itseään tai omaa sen enempää kuin muidenkaan omaisuutta, jokapäiväinen (vaikkakin ikävä) juttu Helsingissä, pari juoppoa ja pari piri/sekakäyttäjä kuskia jää kiinni päivittäin Helsingissä ja Sillanpään kaltaiset jutut menee tunnustuksella kirjallisessa menettelyssä (tuskin kiistää), seurauksena aikanaan noin 40-70 päiväsakkoa, maksettavaksi tulee myös noin 150 euron päihdetutkimuskulut ja ajokieltoa noin 3-5 kk josta vähennetään väliaikaisen ajokiellon kesto.

    • fghgha

      Suurin osa eurooppalaisista rockmuusikoista, jotka esiintyvät USA:ssa, on tuomittu huumeiden käytöstä joskus.

      • Eihuum

        Surullista kuulla että aikuinen mies ryhtyy vanhoilla päivillään narkomaaniksi.


      • ikijiuji

        Esimerkkejä? Edes muutamia "suurimmasta osasta".


      • Anonyymi
        Eihuum kirjoitti:

        Surullista kuulla että aikuinen mies ryhtyy vanhoilla päivillään narkomaaniksi.

        Surullista lukea että juopponarkkari ryhtyy selväksi

        Olisi mahdollista jopa popin huipulle


    • justjooo

      Ai Siltsu haluaa mennä samaan puistoon missa Jani Toivolakin kävi ritaleilemassa.

    • kierrän__kaukaa

      " Surullista kuulla että aikuinen mies ryhtyy vanhoilla päivillään narkomaaniksi."

      Niin on, juu. En tosin voi kuvitella, että kukaan täyspäinen haluaisi lähteä USA:han niin kauan kuin Trump on presidenttinä.

      • tytrtttrr

        Olipas niin omaperäistä, sivistä itseäsi ja lue vaikka kirja.


    • Jo_on_aika

      Jari

      Olen kymmenen vuotta sinua vanhempi mies ja fanittanut sinua Tangomarkkinoiden voitostasi lähtien. Olet tällä hetkellä ylivoimaisesti paras elossa oleva miesartisti. En totisesti haluaisi elämäni aikana nähdä Iltasanomien lööppiä ”LAULAJA JARI SILLANPÄÄ ON KUOLLUT”!

      Ammattini puolesta tiedän, mitä on metamfetamiinikoukku ja miten siinä yleensä käy. Kolme vuotta on tosi pitkä aika kiemurrella hengissä siinä koukussa. Polisikuulustelussa kertomasi käyttöhiheys (hatseja) on järkyttävä, pistostiheyttäsi en edes tiedä. Siksi joudut taistelemaan kaikin voimin, nesteytyksin ym., että elimistösi kestäisi vielä hetken.

      Eräs metamfetamiinin lopulta valitettavasti kuollut narkomaani kuvaili huumekoukkuaan näin: se on kuin juoksisi radalla pakoon vääjämättä lähestyvää junaa. Et pysty hyppäämään sivuun vaan otat aina uuden hatsin piipusta tai uuden ruiskullisen. Niiden avulla kuvittelet hetken, että olet ainutlaatuinen Elmo, joka pystyy juoksemaan tuota kuolemanjunaa pakoon.

      Jari, voin vakuuttaa sinulle, että sinäkään et ole Elmo. Jos haluat elää ja nauttia esiintymisistä ym. Hyppää radalta sivuun HETI! Nykymenolla juna ajaa ylitsesi yllättävän pian. Usko minua, apua on saatavilla!!!!!!!!

      Jore

    • Jo_on_aika

      Tuo pitää todellakin paikkansa. USA vaatii kaikilta turisteilta ns. Esta-lomakkeen täyttämistä hyvissä ajoin ennen turistiviisumin myöntämistä. Rikosrekisteri tarkistetaan aina, kirjoitat sitten tuohon lomakkeeseen mitä tahansa. Jos sieltä löytyy huumetuomio, viisumi evätään välittömästi. Myös monet muutkin tuomiot johtavat samaan lopputulokseen. Jari ei siis tule pääsemään USA:han ainakaan kymmeneen vuoteen, ehkä ei koskaan.

      Huumeitten käytöllä ja myös niistä saatavilla tuomioilla on kova hinta käyttäjälleen. Tuskin Siltsu edes tajusi alkaessaan käyttää yhtä maailman vaarallisinta huumetta, metamfetamiinia., minkälaiseen helvettiin se hänet johtaa.

      Toivon todella, suorastaan rukoilen, että sinä Jari hakeutuisit hoitoon mahdollisimman pian!!!!!

    • apuaeilinnaa

      Nyt kaikki tuki Jarille.Mies tarvii saada hoitoon,on taas pidätettynä huumausaineiden vuoksi.

    • Tätä odotin pelkäsin. Siltsu ja Thaimaa. Voi itku!

    • ThaimaanMatkat

      Ei taida olla Yhdysvaltain matkat jari Sillanpään suurin murhe tällä hetkellä.

      Jari Sillanpää lentokentältä suoraan putkaan - taas epäily huumerikoksesta
      http://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/201803252200836747_vd.shtml

      Laulajatähti Jari Sillanpäätä epäillään jälleen huumerikoksesta. Iltalehden tietojen mukaan Sillanpää otettiin kiinni lauantai-iltana Helsinki-Vantaan lentoasemalla, kun hän oli palaamassa Suomeen Thaimaassa viettämänsä loman jälkeen.

      Toistaiseksi poliisi vaikenee siitä, liittyykö pidätys johonkin vanhaan vai kenties uuteen juttuun.

      Sillanpää otettiin kiinni lauantaina ja hän vietti yönsä Pasilan poliisivankilassa.

      IL:n tietojen mukaan hän oli edelleen sunnuntai-iltana pidätettynä.

      --------------------------------------------------------------

    • masaw

      Osanottoni.Läheisille narkomaanin elämän ja rappion seuraaminen sivusta on raskasta
      ja sydäntä särkevää.Metamfetamiinikoukusta tuskin kukaan selviää hengissä.

      • Hoitsupa

        Selviää siitä. Omalla voimistuvalla tahdolla päästä irti ja ottamalla hoitoa vastaan. Oma tahto voimistuu vasta pään selvitessä, vieroitusoireiden loivetessa hoidon tuella. Tiedän, koska lapsenikin selvisi. Tiedän myös työni puolesta. Jari, ole itsellesi ystävällinen ja hakeudu huumehoitoon. Itsesi takia, ei meidän toisten. Vaan ihan oman itsesi takia. Olet tärkeä myös meille muille, mutta ennenkaikkea itsellesi.


    • Gkgkhojb

      Veikkaan että nyt on kyse eri rikoksesta kun kyseessä on Thaimaan reissu.

    • apuaapauaJarille

      Täällä netissä on kuvia Jari Sillanpään esiintymisestä kuvina. Hän vääntelee naamaansa hullun kurisesti, näyttelee kieltään, näyttää keskisormea yms. Sairas on. Hoitoon heti! vieroitus hoito. On pitkällä aineitten käyttäjänä. Apua pian!

    • peräpeili

      En tiedä mitä Silsa pömpöllä tarkoitti ja orgasmilla ,olen kyllä lukenut että homopiireissä piriä laitetaan peräpäähän tuon takia ,en tiedä onko totta mutta sexiin tuolla on vaikutus tosin lopulta impotenssi . Toivotaan että Jartsa vetäytyy julkisuudesta etsimään pohjaa raittiudelle ,omaisuus on kai mittava että siipimiehineenkin tuon vetäminen voi viedä vuoden pari ?

    • Anonyymi

      Jumalainen siltsu on lupautunut presidenttipeliin,, Salen on oltava tarkkana

      • Anonyymi

        Näinpä! Siltsu pressaksi. Kutrihellu pääministeriksi. Tommi valtiovarainministeriksi. Paula K sisäministeriksi ja Pekka saa jatkaa ulkoministerinä.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      85
      6314
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      30
      3793
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      28
      3150
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      369
      1706
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      33
      1398
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      27
      1330
    7. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      46
      949
    8. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      11
      946
    9. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      880
    10. Tykkään susta todella

      Paljon. Olet ihana ❤️
      Ikävä
      42
      859
    Aihe