suurella viisaudellaan yhdessä hallituksensa kanssa suunnitellut jäämurtajapulaan mullistavan ratkaisun, tavallisiin hinaajiin asennettavan irtokeulan jäänmurtoon. Tuohon on kiinnostusta ulkomaillakin. Saamme olla onnellisia että meillä on näin ylivertainen ja ihmeellinen pääministeri joka saa suomen ja maailman taloudet nousuun pelkällä aurinkoisella hymyllää.
Sipilä kohoaa huomattavasti näiden ihmetekojensa myötä jumaluusasteikolla.
Pääministeri aurinkoinen, ihmemies Sipilä on taas
3
176
Vastaukset
Sopii tähän tuokin.
Tuollaista käsitystähän meille palstahäirikkö tarjoilee ;D Yhtä paikkaansa pitäväähän ne ovat kuin tuokin, ja muut hänen kirjoittamansa omituiset tarinat. Kopioitahan ne yleensä muiden kommenteista muualta, ja toimittajien jutuista osakopioina hyödynnetty soveltuvin osin. Otsikointihan niissä yleensä meneekin jo täydellisen korkealentoiseksi huuhaaksi.- totuusseerumi
Kaikkihan kepussa ovat jumalia,omasta mielestään. Valitettavasti yhtään jumalaa ei ole eikä tule.Sadulla on kaapattu valta ja hyväksikäyttö niin kauan kuin lapsia koulutetaan hyväksikäyttäen heidän lapsen mieltään.
Taas tulee valehtelevalta kepulilta juttua Sipilän ja kepun ihmetöistä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kelekkakisat
Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.115824- 872969
- 462842
- 522383
- 462264
- 252261
- 132195
Pitäis vaan lopettaa
Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei132180Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa -kaudesta
Unelmia Italiassa -sarja on ollut supersuosittu ja uutta kautta on odotettu. Nyt on tullut se aika, että TV-katsojat pää71933Salatut elämät: Lola Odusoga -paljastus - Tämä suosii tiettyjä Salkkarit-faneja!
Salatut elämät vetää katsojia tv-ruudun äärelle jaksosta, kaudesta ja vuodesta toiseen. Tähän mennessä sarjaa on nähty j81861