Kävin rekisteröitymässä tuolla uudella

keskustalupalstalla, jos siellä alkaisi enemmän asiapitoisuus olla hallitsevana kommenteissa.

moottoriveneily.foorumi.eu

16

657

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • RynRynPörrrRattiJaKaikki

      aijaa. just joo.

    • Hyvääjatkoa

      Meinaatko, että saat häiriköt mukaasi, hyvä näin.

      • Tarkkk

        Mikäs tämä tämmönen vastaus nyt taas oli?
        Eikö tämä aloittaja juuri maininnut sanan: rekisteröitymässä.
        Tuskin ne häiriköt lähtevät sinne suurin joukoin sisään tunkemaan. Taitaa olla tämä palvelu, joka heitä puoleensa vetää.


    • vitunaita

      Oletpa tosi etevä kirjoittelija, kun laitat otsikon ja ensimmäisen lauseen sekaisin keskenään samaan virkkeeseen!

      • Manipoulos

        Niin, sehän on selvä etteivät kaikki voi olla kaltaisiasi kirjallisuuden virtuooseja.


    • Tyrnäväntorpedo

      Oletko Juhani itse vai miksi mainostat sivua?

      • En ole Juhani itse, mutta mainostan mielelläni sellaisia paikkoja, joissa vautuu mahdollisuuksia keskustella järkevien ja asiallisten samanhenkisten veneihmisten kanssa. Kuten huomataan, täällä sellainen ei oikein onnistu. Noilta moderoiduilta sivuilta sellaiset, hankalat ja itseriitoiset kaikentietävät älyköt, useimmiten putsataan pois. Pysyy keskustelu sellaisna asiapohjaisena ja leppoisana.


      • ostamisenTuskaa
        Sea_Ray kirjoitti:

        En ole Juhani itse, mutta mainostan mielelläni sellaisia paikkoja, joissa vautuu mahdollisuuksia keskustella järkevien ja asiallisten samanhenkisten veneihmisten kanssa. Kuten huomataan, täällä sellainen ei oikein onnistu. Noilta moderoiduilta sivuilta sellaiset, hankalat ja itseriitoiset kaikentietävät älyköt, useimmiten putsataan pois. Pysyy keskustelu sellaisna asiapohjaisena ja leppoisana.

        Hieman ihmettelen, miksi vielä roikut täällä palstalla, jopa avaten uusia keskusteluja. Kerrot noista "fiksumpien" ihmisten sivuista meille hankalille ja itseriittoisille kaiken tietäville älyköille joiden kanssa et haluaisi vuorovaikutusta...


      • ostamisenTuskaa kirjoitti:

        Hieman ihmettelen, miksi vielä roikut täällä palstalla, jopa avaten uusia keskusteluja. Kerrot noista "fiksumpien" ihmisten sivuista meille hankalille ja itseriittoisille kaiken tietäville älyköille joiden kanssa et haluaisi vuorovaikutusta...

        Enhän minä väittänyt siirtyväni noille palstoille ? Omalla kirjoituksellasi vahvistat tuon aloituksen tekstiäni. Niin kuin huomataan, täällä on aika vaikeaa elo muutamilla.


    • Argon86

      Moottoriveneily foorumi eu oli tarkoitettu moottorivene infon tyhjiön korvaajaksi. Sattumoisin mv info heräsi henkiin 2pv tämän perustamisen jälkeen niin ko. foorumi tulee keskittymään enemmän vauhtiveneilyyn.

      • En itse ainakaan mitään moottorivene.infon korvaajaa etsi, vaan kaikki sivustot joissa asiallista keskustelua veneihmisten kanssa, kaikki käyvät.


    • Kävin rekisteröitymässä myös tuolle moottorivene.info sivustolle.

    • Tyrnäväntorpedo

      Miksi toisten palstojen "mainostaminen" tuli ajankohtaiseksi juuri silloin, kun tätä palstaa vihdoin alettiin moderoimaan poistamalla idiootiksi haukkumisia ja muita trolleja?

      Voisiko perimmäisenä syynä olla se, että toisilta palstoilta haetaankin pienempää moderointia ja mahdollisuutta ammentaa sanoja syvältä sielun uumenista ja haukkua muita tavalla, jota ei uskalla tai kehtaa tehdä muuten?

      Jotain keskiluokan ahdistuksen varaventtiiliä?

    • On sulla mainiot teoriat! Mutta sun kannattaa asiaa vielä miettiä hetken, oot jäljillä.

    • Titityytä

      Tulin tänne vaan kertomaan etten enää käy tällä sivustolla, olen rekisteröitynyt muualle, enkä enää käy täällä, vaan muualla, ettäs tiedätte! Mahtaa teitä nyt harmittaa!!? Tämän jälkeen en enää käy täällä! Korkeintaan joskus muistuttamassa etten käy täällä enää!!

    • Voi_teitä

      Minäkin olen rekisteröitynyt toiselle palstalle. Tämä tiedoksi teille onnettomille.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      81
      4452
    2. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      116
      4132
    3. BOIKOTOIN - Ei mitään Suomi.fi postilaatikoita käyttöön

      Ainakaan minulle! Vai että pitäisi alkaa siellä käyädä katselemassa tammikuusta 2026 siis periaatteessa päivittäin että
      Maailman menoa
      169
      3151
    4. Surullista

      Että menetit sen naisen , tosi surullista ja vielä oman tyhmyyden takia ,ymmärrän että se on masentavaa
      Ikävä
      58
      2557
    5. Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava

      Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main
      Maailman menoa
      21
      2466
    6. Muuttunut käytös

      Onko kaivattusi käytös muuttunut? Tiedätkö mistä se johtuu? Haluatko kertoa, mitä tapahtui?
      Ikävä
      67
      2417
    7. 161
      2380
    8. Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta

      Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome
      Maailman menoa
      56
      2239
    9. Väkeä oli liikkeellä

      Nyt leijutaan pilvissä. Kun eläinpuistossa oli porukkaa 😆😆 Olihan siellä kun ilmaiseksi pääsivät. Eiköhän se juuri sik
      Ähtäri
      42
      2117
    10. Oliko kiihkeä

      ensimmäinen yö?
      Ikävä
      52
      2032
    Aihe