keskustalupalstalla, jos siellä alkaisi enemmän asiapitoisuus olla hallitsevana kommenteissa.
moottoriveneily.foorumi.eu
Kävin rekisteröitymässä tuolla uudella
16
664
Vastaukset
- RynRynPörrrRattiJaKaikki
aijaa. just joo.
- Hyvääjatkoa
Meinaatko, että saat häiriköt mukaasi, hyvä näin.
- Tarkkk
Mikäs tämä tämmönen vastaus nyt taas oli?
Eikö tämä aloittaja juuri maininnut sanan: rekisteröitymässä.
Tuskin ne häiriköt lähtevät sinne suurin joukoin sisään tunkemaan. Taitaa olla tämä palvelu, joka heitä puoleensa vetää.
- vitunaita
Oletpa tosi etevä kirjoittelija, kun laitat otsikon ja ensimmäisen lauseen sekaisin keskenään samaan virkkeeseen!
- Manipoulos
Niin, sehän on selvä etteivät kaikki voi olla kaltaisiasi kirjallisuuden virtuooseja.
- Tyrnäväntorpedo
Oletko Juhani itse vai miksi mainostat sivua?
En ole Juhani itse, mutta mainostan mielelläni sellaisia paikkoja, joissa vautuu mahdollisuuksia keskustella järkevien ja asiallisten samanhenkisten veneihmisten kanssa. Kuten huomataan, täällä sellainen ei oikein onnistu. Noilta moderoiduilta sivuilta sellaiset, hankalat ja itseriitoiset kaikentietävät älyköt, useimmiten putsataan pois. Pysyy keskustelu sellaisna asiapohjaisena ja leppoisana.
- ostamisenTuskaa
Sea_Ray kirjoitti:
En ole Juhani itse, mutta mainostan mielelläni sellaisia paikkoja, joissa vautuu mahdollisuuksia keskustella järkevien ja asiallisten samanhenkisten veneihmisten kanssa. Kuten huomataan, täällä sellainen ei oikein onnistu. Noilta moderoiduilta sivuilta sellaiset, hankalat ja itseriitoiset kaikentietävät älyköt, useimmiten putsataan pois. Pysyy keskustelu sellaisna asiapohjaisena ja leppoisana.
Hieman ihmettelen, miksi vielä roikut täällä palstalla, jopa avaten uusia keskusteluja. Kerrot noista "fiksumpien" ihmisten sivuista meille hankalille ja itseriittoisille kaiken tietäville älyköille joiden kanssa et haluaisi vuorovaikutusta...
ostamisenTuskaa kirjoitti:
Hieman ihmettelen, miksi vielä roikut täällä palstalla, jopa avaten uusia keskusteluja. Kerrot noista "fiksumpien" ihmisten sivuista meille hankalille ja itseriittoisille kaiken tietäville älyköille joiden kanssa et haluaisi vuorovaikutusta...
Enhän minä väittänyt siirtyväni noille palstoille ? Omalla kirjoituksellasi vahvistat tuon aloituksen tekstiäni. Niin kuin huomataan, täällä on aika vaikeaa elo muutamilla.
- Argon86
Moottoriveneily foorumi eu oli tarkoitettu moottorivene infon tyhjiön korvaajaksi. Sattumoisin mv info heräsi henkiin 2pv tämän perustamisen jälkeen niin ko. foorumi tulee keskittymään enemmän vauhtiveneilyyn.
En itse ainakaan mitään moottorivene.infon korvaajaa etsi, vaan kaikki sivustot joissa asiallista keskustelua veneihmisten kanssa, kaikki käyvät.
Kävin rekisteröitymässä myös tuolle moottorivene.info sivustolle.
- Tyrnäväntorpedo
Miksi toisten palstojen "mainostaminen" tuli ajankohtaiseksi juuri silloin, kun tätä palstaa vihdoin alettiin moderoimaan poistamalla idiootiksi haukkumisia ja muita trolleja?
Voisiko perimmäisenä syynä olla se, että toisilta palstoilta haetaankin pienempää moderointia ja mahdollisuutta ammentaa sanoja syvältä sielun uumenista ja haukkua muita tavalla, jota ei uskalla tai kehtaa tehdä muuten?
Jotain keskiluokan ahdistuksen varaventtiiliä? On sulla mainiot teoriat! Mutta sun kannattaa asiaa vielä miettiä hetken, oot jäljillä.
- Titityytä
Tulin tänne vaan kertomaan etten enää käy tällä sivustolla, olen rekisteröitynyt muualle, enkä enää käy täällä, vaan muualla, ettäs tiedätte! Mahtaa teitä nyt harmittaa!!? Tämän jälkeen en enää käy täällä! Korkeintaan joskus muistuttamassa etten käy täällä enää!!
- Voi_teitä
Minäkin olen rekisteröitynyt toiselle palstalle. Tämä tiedoksi teille onnettomille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1186346Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3816167Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie696030Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443972Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452375Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42355Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1201411- 121251
- 1871098
- 59897
