töissä..

Kuvittelinko kaiken, vai olitko ihastunut..
Olit mielessäni koko ajan enemmän..tunti tunnilta,
päivä päivältä...heti ensi katseesta.
Mitä menin tekemään...? Siinäpä se, kun mitään en mennyt
102360
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Olosuhteet vain eivät ole puolellamme. Ensi katseesta minäkin sinuun ihastuin,(muistatko milloin se oli?) ja tänään näimme taas... melkein. Tunnen samoin kuin sinä.

t. Punastelija

Äänestä
  • omistaa vaaleita pitkiä hiuksiua, jään sinisiä
    silmiä, täydellistä luonnollisuutta ja tasapainoa..tai voi olla, mutta joku muu saa olla
    niistä iloinen

    Äänestä

Ihastuin, en ensi katseesta vaan vähän myöhemmin. Tunteet vyöryivät niin, että en voinut muuta kuin juosta karkuun. Sanaakaan en saanut suustani, jos olit lähettyvilläni.

Tänään, kun päivän viime tunteina istuimme lähes vierekkäin, ajattelin meitä taas. Mitään ei tehty, ei koskaan tehdäkään, päivä alkaa jo painua, on surullinen olo. Olet niin ihana, tunnetta välillämme voisi leikata veitsellä, mutta ei kai näissä olosuhteissa mitään voikaan tehdä...

Äänestä

menneessä muodossa?Etkö sitten enää?Miksi?

Äänestä
  • että elän viikoissa vielä takaperin..kurkoitan menneisyyteen...kunpa olisi mahdollista matkustaa
    ajassa taaksepäin...tukahdun

    Äänestä

  • ..m kirjoitti:

    että elän viikoissa vielä takaperin..kurkoitan menneisyyteen...kunpa olisi mahdollista matkustaa
    ajassa taaksepäin...tukahdun

    Kumpa aikaa voisi siirtää taaksepäin...
    Käännänkin aikaa paljon aikaisemmaksi tulevaan... pakahdun

    Äänestä

Etkö voi tehdä jotain nyt? Miksi olisi liian myöhäistä? Tietäisitpä, miten minäkin unelmoin sinusta...

Äänestä
  • enää kyseisessä työssä....
    kiva kuitenkin, että unelmoit

    Äänestä

Kun taisi olla molemminpuolista...tuntomerkkejää

Äänestä
  • Alkaako nimesi j:llä vai oletko kyseinen, aikaisemmin kirjoittaneesta..?
    olen 09 alueelta, paikkakuntani vika kirjain
    on a....ei oo totta,,nauraa,,:D
    epätoivosta, mutta pakko mikä pakko:)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


..m kirjoitti:

Kuvittelinko kaiken, vai olitko ihastunut..
Olit mielessäni koko ajan enemmän..tunti tunnilta,
päivä päivältä...heti ensi katseesta.
Mitä menin tekemään...? Siinäpä se, kun mitään en mennyt

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu