Mulla on tälläne peugeot speedfight 1 -04 ja olen ostamassa siihen 70cc sylinteri sarjan, mutta mitä muuta minun täytyy tehdä ja ostaa että se toimii kunnolla?!
Mitä mun pitää tehdä?!
7
301
Vastaukset
- luulissentää
Eikö pakettiin kuulu kaikki tarpeellinen?
- Auttakaamiestähädässä666
Ostan vain sylinteri sarjan
- siitävään
Kun kerran kirjoitit kysymyksesi Skootteri-palstalle, eikä Moposkootreri- palstalle. kyllä siinä tulee kaikki tarpeellinen mitä tarvitset vaihtamaan sylinterit sarjan.. tietysti jos olet mopoon laittamassa 70cc sylinteriä, ei voi kun sääliä sinua.
- Auttakaamiestähädässä666
Häh
- siitävään
kun tämä palsta on yli 50cc MP skoottereille .. ja moposkootterit on alle 50cc.. joten omistat varmasti valmiiksi yli 50cc vekottimen.
- Auttakaamiestähädässä666
Se on ihan 50cc
- outoa_porukkaa
siitähän sie tiedät jos on moposkootteri, saa ajaa 45km/h.
jos Skootteri, saa ajaa ihan vaikka 80km/h.. ja onhan siinä se silmiin pistävä vakuutusmaksujen määrä ja rekisterikilpi on erillainen. miten et tuota ole huomannut?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien2303368- 592877
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I262492Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk182471Työvoimatoimisto
Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve761973Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä851869Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva401832Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro191825Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.911672Mietin sua liikaa
Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli691013