Siellä kehuivat kilpaa oikeuslaitosta kun raiskaajaa ei tuomittu raiskauksesta. HYVÄ SUOMI!
A-Studio tyytyväinen 10vtytön raiskanneen tuomioon
6
249
Vastaukset
- 322323
Todella vääristyneita ajatuksia oikeuslaitoksissa ja myös ylen sisällä, niin näin käy.
Huomaa siitä kun kertovat että 10v lapsi ei ole kieltänyt tai vastustanut tekoa ! sairasta.
Harvan nuoren ajatukset, tahto, tieto on kehitynyt edes 16-18v ikäisenä.
Täällä suomessa on sitten ihan vinksahtanut oikeus jolla ei ole kansan tukea. Jos tapat toisen ihmiset niin tuomio on älyttömän pieni vuosissa, ja kaikissa toiseen kohdistuvissa rikoksissa.Vika on siis päättäjissä. Jos oikeuslaitos olettaa 10-vuotiaan täysin ymmärtävän yhdynnän, raiskauksen jne., niin ala-asteelle lapsille pitäisi antaa seksuaalikoulutusta. Nyt kun näin ei ole, niin 10-vuotiaan ei voi olettaa asiaa ymmärtävän. Samalla oikeuslaitoksen logiikalla on ok ajella alaikäisenä autolla.
- HYS-HYS
Ei mikään ihme että rehelliset kantasuomalaiset suhtautuvat vihamielisesti matuihin. Kun ei edes verovaroin kustennetussa YLE.ssä uskalleta puhua asioista suoraan rehellisesti. Kaduilla, työpaikoilla ja kahviloissa kyllä uskalletaan ja paljon puhutaan.
- ylessä_vaiettiin
Miksi yle vaikenee eikä hoida tiedotustehtäviään kunnolla?
" Pirkanmaan käräjäoikeus tuomitsi perjantaina 22-vuotiaalle Juusuf Muhamed Abbudille 10-vuotiaan tytön törkeästä lapsen seksuaalisesta hyväksikäytöstä kolme vuotta vankeutta. Oikeus määräsi lisäksi miehen maksamaan rikoksen aiheuttamasta kärsimyksestä 3 000 euroa.
Mies on poliisin kertoman mukaan turvapaikanhakija. Epäilty teko on tapahtunut poliisin antaman tiedon mukaan Pirkanmaalla Tamperetta pienemmällä paikkakunnalla.
Tuomioon johtaneet teot tapahtuivat syys-lokakuussa 2016.
Tuomittu oli ollut syytteen mukaan sukupuoliyhteydessä 10-vuotiaan kanssa ja tehnyt tälle seksuaalisia tekoja, jotka ovat olleet omiaan vahingoittamaan tämän kehitystä."
https://www.aamulehti.fi/kotimaa/turvapaikanhakijalle-kolme-vuotta-vankeutta-10-vuotiaan-torkeasta-seksuaalisesta-hyvaksikaytosta-24332635/
.
- Asioita_seuraillut
Suomen oikeuslaitos täysi vitsi ainakin silloin kun syytettynä matu, rattijuoppo, isokenkäinen tms.
Yleläisten "oma poika" tekijänä joten tietenkin he ovat iloisia ettei kyseinen nappisilmä saanut kovaa rangaistusta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24945419Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3411278Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy21510916Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369731Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858548Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2306539Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03230Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys302269- 391807
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261540