ekaa kunnon digikameraa ostamassa

aksu

Kertokaa nyt mulle viisaampina, että kannattaako mun ostaa sony cybershot DSC W1 kamera vai joku muu kamera. oon lueskellu esim TM:stä noita arvosteluja ja oon päätyny että toi sony olis ihan hyvä kamera mulle, mutta kun oon lukenu tätä sivua oon saanu siitä ihan toisen käsityksen. Eli kertokaa toimiiko toi sony kunnolla vai kannattaako mun hankkia joku toinen kamera. (mieluiten perusteluja vastauksille)

5

1517

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ......

      Tämä on sellainen pikkupoikien keskustelupalsta, joten kannattaa suurella varauksella suhtautua eri mielipiteisiin, kaikki kehuvat omaansa ja toisen merkin laiteella ei ole mitään virkaa.Kyllä nuo eri lehtien testit kuitenkin antavat kohtuullisen luotettavan arvion eri laitteista, joten parempi luottaa niihin.Sony on varsin suuri valmistaja, joten voit melkoturvallisin mielin sen ostaa.

    • Migi

      Ite ostin Sony dsc-w12:sen (fi.nomatica.com:ista) ja oon ollu erittäin tyytyväinen Konica-Minolta S414:sen jälkeen!!!!! Toimii hemmetin nopeesti ja tallentaa nopeasti.
      Sillä ehkä ehtii saada kuvan ufon perävanasta...jos sattuu näkemään!! :))

    • nikkor

      sony ei ole koskaan tehnyt hyvää kameraa.

      Hyviä videikameroita se on sen sijaan tehnyt!

      • Mika

        Onpas tehnyt


      • Mika
        Mika kirjoitti:

        Onpas tehnyt

        Unohdin laittaa hymiön tuohon mukaan :)

        PS: olen kyllä stä mieltä, että Sony on oikeasti tehnyt hyviä digikameroita ja juuri vankka osaaminen videokameroissa antaa sille pohjaa tehdä myös huippulaatuisia stilldigikameroita. Sonyn osaamiseen luottaa myös Nikon joka käyttää Sonyn kennoja. Täytyy muistaa, että digikamera on vähintään yhtä paljon tietokone kuin kamerakin. Hymiöni oli tarkoitettu vakaumukselliselle kommentille, joka oli totta sikäli ettei Sony ole tehnyt hyvää eikä huonoa kameraa koska se ei tiettävästi tehnyt yhtään filmiä käyttävää still-kameraa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      74
      6334
    2. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      41
      5398
    3. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      61
      4264
    4. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      73
      4132
    5. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      67
      3891
    6. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      74
      1208
    7. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      327
      1082
    8. Anteeksi kaikesta...

      Olin tosi hölmö...
      Ikävä
      58
      1038
    9. Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana

      Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?
      Ikävä
      32
      870
    10. Toivotko, että

      Toivotko, että hän yrittäisi jutella sinulle? Vai toivotko, että itse voisit mennä juttelemaan?
      Ikävä
      62
      821
    Aihe