Onko sopivaa joulutontun joka levittää ympärilleen hyvänolontunnetta, positiivisuutta ja joulumieltä, syrjiä 3v. lasta vain koska ei pidä lapsen vanhemmista. Ja millähän kriteereillä tonttu valitaan, ainakin viimevuotinen meni pahasti metsään.
Tonttu vai tonttuilija
5
416
Vastaukset
- Syrjintä
Kuuluu kirjoittamattomiin jokamiehenoikeuksiin..samoinkuin joulukuusen vieminen naapurin metsästä..joten vastaus on kyllä.
Metsään meni. - Meinasvallan
Unohtua..
Tyttärenne ei ole enää neitsyt. - Älkäätten
Olko murhemielellä.
Hanget hohtavat ja jouluvalot kimmeltävät loistettaan kuin Betlehemin tähti vuohen pyllyssä.
Joulunaika on jo aivan..ei nyt ovella mutta nurkan takana kuitenkin.Manteli köllöttää puurossa kuin yksinäinen viluinen mustavaris lumisella oksallaan ja antamisen ilo sekä saamisen hersyvä odotus täyttää ihmismielen.
Pian on taas Joulu. - kalifaatin-pommit
jyskäävät kuin beirutissa.
eikä paljon muutenkaan ole eroa kahdella paikalla.
=) - Ihanpihallako
Ketä siinä tänä vuonna valittiin tonttu toheloksi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävä sinua
Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k395268- 853762
- 503170
- 623045
- 113035
Kesäseuraa
Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t562393- 411878
Kiusaaja otti yhteyttä, mitä tekisit?
Minulle kävi näin pari kk sitten. Olin aluksi todella ystävällinen. Sanoin, että olin jo unohtanut jne. Asia jäi vai1461867Tuksu on edelleen sinkku - nuori Joonas jätti!
Hihhahihhahhaahheee Joonas keksi hyvän syy. : Tuksu on liian Disney-prinsessa hänelle. (Mikähän prinsessa lie kyseessä….101825- 181751