Onko sopivaa joulutontun joka levittää ympärilleen hyvänolontunnetta, positiivisuutta ja joulumieltä, syrjiä 3v. lasta vain koska ei pidä lapsen vanhemmista. Ja millähän kriteereillä tonttu valitaan, ainakin viimevuotinen meni pahasti metsään.
Tonttu vai tonttuilija
5
453
Vastaukset
- Syrjintä
Kuuluu kirjoittamattomiin jokamiehenoikeuksiin..samoinkuin joulukuusen vieminen naapurin metsästä..joten vastaus on kyllä.
Metsään meni. - Meinasvallan
Unohtua..
Tyttärenne ei ole enää neitsyt. - Älkäätten
Olko murhemielellä.
Hanget hohtavat ja jouluvalot kimmeltävät loistettaan kuin Betlehemin tähti vuohen pyllyssä.
Joulunaika on jo aivan..ei nyt ovella mutta nurkan takana kuitenkin.Manteli köllöttää puurossa kuin yksinäinen viluinen mustavaris lumisella oksallaan ja antamisen ilo sekä saamisen hersyvä odotus täyttää ihmismielen.
Pian on taas Joulu. - kalifaatin-pommit
jyskäävät kuin beirutissa.
eikä paljon muutenkaan ole eroa kahdella paikalla.
=) - Ihanpihallako
Ketä siinä tänä vuonna valittiin tonttu toheloksi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 522127
- 622042
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p131561- 621372
- 501339
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41855Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit90727Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118717Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit33688- 40653