Onko sopivaa joulutontun joka levittää ympärilleen hyvänolontunnetta, positiivisuutta ja joulumieltä, syrjiä 3v. lasta vain koska ei pidä lapsen vanhemmista. Ja millähän kriteereillä tonttu valitaan, ainakin viimevuotinen meni pahasti metsään.
Tonttu vai tonttuilija
5
412
Vastaukset
- Syrjintä
Kuuluu kirjoittamattomiin jokamiehenoikeuksiin..samoinkuin joulukuusen vieminen naapurin metsästä..joten vastaus on kyllä.
Metsään meni. - Meinasvallan
Unohtua..
Tyttärenne ei ole enää neitsyt. - Älkäätten
Olko murhemielellä.
Hanget hohtavat ja jouluvalot kimmeltävät loistettaan kuin Betlehemin tähti vuohen pyllyssä.
Joulunaika on jo aivan..ei nyt ovella mutta nurkan takana kuitenkin.Manteli köllöttää puurossa kuin yksinäinen viluinen mustavaris lumisella oksallaan ja antamisen ilo sekä saamisen hersyvä odotus täyttää ihmismielen.
Pian on taas Joulu. - kalifaatin-pommit
jyskäävät kuin beirutissa.
eikä paljon muutenkaan ole eroa kahdella paikalla.
=) - Ihanpihallako
Ketä siinä tänä vuonna valittiin tonttu toheloksi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista857415- 965364
- 2534524
- 444455
- 623227
- 482646
Olet oikeasti ollut
Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.222328Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit
Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘282291- 482240
- 412164