Nyt tarvittas todella

Monitoimilaitteen ajurien asennus ei onnistu "lexmark" koska asennuksessa tulee virhe ilmoitus että "lxbfsk2.dll" ei löydy. Googleen kun sen kirjoittaa niin pääsee suoraan lataus sivulle josta sen voi ladata. Mutta siihen se jääkin, ei nimittäin ole mitään tietoa mihin tai miten se pitäisi "asentaa", varsinkin miten, tuo kielitaito eikä tietämys ole kovinkaan hyvää. Kone on XP home Suom.kiel. Help.
8376
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Etsi siis netistä valmistajan sivuilta uudet päiviteyt ajurit ja asenna uudelleen. Voi nimittäin olla, että levykkeelle tallentaminen ei ole onnistunut täydellisesti, jolloin tuollaisia ilmoituksia tulee helpolla.

Kokeile ainakin siinä et mitään häviä.

Onnea

Äänestä
  • Valmistajan sivuilta ladatutkin ajurit pysähtyvät samaan ilmoitukseen. Eli tuo lxbfsk2.dll pitäisi saada oikeaan paikkaan laitettua.?

    Äänestä

  • apua kirjoitti:

    Valmistajan sivuilta ladatutkin ajurit pysähtyvät samaan ilmoitukseen. Eli tuo lxbfsk2.dll pitäisi saada oikeaan paikkaan laitettua.?

    eiköhän nuo dll-tiedostot useimmiten sijaitse tuolla system32-hakemistossa.

    Äänestä

  • äksdee kirjoitti:

    eiköhän nuo dll-tiedostot useimmiten sijaitse tuolla system32-hakemistossa.

    Olit aivan oikeassa, sieltä SYSTEM32 kansiosta se puuttui, laitoin "paketin" sinne ja ohjelma asentui normaalisti ja toimii. Kiitos kaikille vaivannäöstä.!

    Äänestä

Kerro ihan tarkat tiedot monitoimilaitteestas. Toivottavasti joku jolla on sama vempele, vaivautuu ettimään omalta koneeltaan ton dll tiedoston sijainnin. Se ei oo vaikeeta kun kopsaa ton tiedoston nimen ja käyttää etsi tiedosto toimintoa. Vastauksen kun sit kertos täällä!

Rosmo

Äänestä
  • Laite on LEXMARK X6150 Ja ajurit joita olen koittanut asentaa löytyvät lexmarkin sivuilta näiden "otsikoiden" takaa. Related product name: Lexmark x6100 series. Operating system: Windows XP. Language: Finnish. Toivottavasti noista on APUAAA..

    Äänestä

lempinimellä dll-hell (dll-helvetti). Yksi valitsemasi käyttöympäristön rakastettavimpia ominaisuuksia.

Äänestä
  • "" lempinimellä dll-hell (dll-helvetti)""...
    Daivaallinen Linkki Helveddi... Sanos endinen Doroppalan Dyttö....

    " Kerimäkeläisten pikku kylä "

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


apua. kirjoitti:

Monitoimilaitteen ajurien asennus ei onnistu "lexmark" koska asennuksessa tulee virhe ilmoitus että "lxbfsk2.dll" ei löydy. Googleen kun sen kirjoittaa niin pääsee suoraan lataus sivulle josta sen voi ladata. Mutta siihen se jääkin, ei nimittäin ole mitään tietoa mihin tai miten se pitäisi "asentaa", varsinkin miten, tuo kielitaito eikä tietämys ole kovinkaan hyvää. Kone on XP home Suom.kiel. Help.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu