Ahneudella ei ole mitään rajaa, hienoja julkkiksia meillä. Jostain syystä Harkimon ohjelmassa tämäkin asia saatiin käännettyä niin, että Jutta onkin niin ihana ja symppis ihminen kaikesta huolimatta.
"Sari muistelee Harkimot-ohjelmassa Petterin tuoneen Jutan kotiin ja alkaneen valita hänen ja Sarin yhteisestä kodista huonekaluja, jotka he veisivät mukanaan.
– He kertoivat, että mitä huonekaluja haluavat sitten. Siinä olin, että ei helvetti. Nyt tämä menee jo pikkasen yli. "
https://www.is.fi/viihde/art-2000005463208.html
Jutta vei yh-äidiltä huonekalutkin
18
5452
Vastaukset
- dosentti.P.Aholainen
Noin silmitöntä ahneutta on mahdotonta käsittää. Ilmeisesti me kunnon kansalaiset pelataan vähän eri säännöillä.
Huonekaluja saa kaupasta, niitä ei tarvitse mennä ex:ien asunnoista haalimaan. Miten on mahdollista, että tuollaiset ihmiset eivät ymmärrä hävetä omaa käytöstään? Todella pöyristyttävää.
Ei olisi Jutasta uskonut. Näen hänet nyt aivan erilaisessa valossa (eikä se ole hänelle mitenkään imartelevaa).
On hyvä, että näistä(kin) asioista puhutaan avoimesti.- ahneetihmiset
On kyllä julkisuudessa yritetty antaa Jutasta ihan toisenlainen kuva, onhan tuo ollut aivan sairaan törkeää, ensin on pienen lapsen äidiltä viety mies ja sen jälkeen vielä huonekalutkin.
Kommenttipalstoilla joku hölmö sitten vielä kehuu Juttaa, että hienoa kun välit kuitenkin paranivat vuosien myötä. Eikö ihmiset enää eroita oikeata ja väärää toimintaa toisistaan?
- Hjallis_ymmärtäääääää
"Jutta kauhistuu Sarin kertomasta, sillä hän ei itse muista tällaista tapahtumaa."
"– Minä en muistanut tuollaista. Nyt lähtee kyllä julkinen anteeksipyyntö Sarille. On asioita elämässä, joista ei voi olla kovin ylpeä. Se, että tulee suhteeseen toisena naisena. Ei ne ole sellaisia elämän huippuhetkiä, Jutta myöntää."
Lähde: https://www.is.fi/viihde/art-2000005463208.html
Milloin Martina pahoittelee samaa asiaa, hänhän on sentään ollut ainakin kaksi kertaa salarakas (Eremenko ja Stefan olivat Martinaan sotkeutuessaan molemmat varattuja, ja saisivat hekin hävetä yhtä lailla.)- kerropase
No kenen kämpästä hän on jotain ollut viemässä?
- salarakkaan_perintö
kerropase kirjoitti:
No kenen kämpästä hän on jotain ollut viemässä?
"Se, että tulee suhteeseen toisena naisena."
- törkeä_salarakas
kerropase kirjoitti:
No kenen kämpästä hän on jotain ollut viemässä?
Martina oli viemässä KOKO kodin eli odotti Eremenkon tyttöystävän muuttavan pois tieltään potkupalloilijan ja itsensä Italian-kodista:
"Suhdesoppa syntyi, kun selvisi että jalkapalloilija Eremenko ja Aitolehti tapailivat toisiaan, vaikka mies seurustelikin Jenni Rantalan kanssa. "
Lähde: https://www.is.fi/viihde/art-2000000780332.html
"Ikäväksi tilanne kävi erityisesti Alexein tyttöystävälle Jennille, joka oli muuttanut Italiaan asti poikaystävänsä kansainvälisen uran vuoksi."
"Kun suhde tuli julki Martina kertoi Iltalehdelle haluavansa jatkaa suhdettaan Eremenkoon. Hän myös toivoi, että miehen tyttöystävä ymmärtäisi yskän ja muuttaisi takaisin Suomeen."
"- Todennäköisesti hän palaa Suomeen. Ainakin jos olisin hänen housuissaan, niin tulisi käymään. En voisi kuvitella eläväni toisena naisena, Aitolehti kommentoi."
Lähde: http://www.iltalehti.fi/viihde/2013112617764513_vi.shtml
Martinan mukaan siis petetty tyttöystävä olisi "toinen nainen." Käsittämätöntä! - Elämääs
Ihan normia jos mies on päättänyt että uusi on nykyinen
Tällästä nyt tapahtuu vähän väliä joka puolella - muisti.pätkii
Helposti ne ikävät ja härskit asiat unohtuvat, kun ei kehtaa julkisesti myöntää olevansa ahne paska. Kärsiikö Jutta muistinmenetyksestä? Onko se tarttuvaa laatua?
Tiedän useita tyrkkyjulkkiksia, joilla on valikoiva muisti.
- Emänäätä
No, Sarille saattoi olla helpotuskin, ettei tarvi "tapella" Petterin kanssa. Ei kai se suhde niin auvoinen ollut..
- WHITETRASHPELLET
VAIN WT-ELÄMÄÄ...
- hämmästyttävää
On todella törkeää käytöstä tuollainen.
- mielenpäällä
Sairasta ahneutta ja ilkeyttä jota ei tavallinen ihminen voi käsittää.
- kaikkeakans00000
P.Jussila oli Iso-Huijari.
- ternimaitohuijari
Niin oli.
- kjhgffddss
Tämä nainenhan (Jutta) on aina ollut pyrkyri. Ihmettelen vaan miten Jussila jätti noin kauniin naisen Jutan takia.
- KaikkeaVoiEsittää
Narsisti narsisto = tupla röyhkeys ja pöyhkeys. Ne molemmat ovat ahneita ja laskelmoivia narskuja. Toinen kuoli ja toista kohta viedään.
- Helsinkihaloo
Koko ajan oli ollut fiilis että tuon naisen taustoissa on paljon hämärää!! Pyrkyri, vaihtanut miestäkin lähemmäs 10 x, siis nämä tiedossa olevat julkkishemmot. Muistanko väärin että Vesa Keskisen kanssakkin seurusteli jossain vaiheessa??
Money talks, I think- aikasoppa
Hämärää on, mutta ei tainnut Keskisen kanssa kuitenkaan seurustella. https://www.mtv.fi/viihde/muut/artikkeli/muistatko-nama-vesa-keskisen-naisystavat/2996630#gs.QO6QJAk
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka1313119EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje402971- 1081378
Empaattisuus ja suoruus.
Tässä tullut noita pehmeitä asioita pohdittua, mutta toisaalta olen myös yksinkertainen mies. Pidän suoruudestakin. Mi1371081Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas1621057Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana
Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta3661047- 60987
Sijaiskasteet kuolleitten puolesta
Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j373959- 41787
Sä saat mut tuntemaan
Jotain sellaista mitä ei saisi tuntea mutta må en mahda tälle mitään. Mulla on ikävä niitä meidän katseita ja sitä tunne22773