Physiogel creme vastaava tuote

Kiyyvköjdf

Physiogel Creme näyttää poistuneen markkinoilta, mikähän olisi lähinnä samanlainen tuote?

3

3696

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hyvärasva

      Samaa kyselen minäkin.

    • Anonyymi

      Hei.Saman ongelman kanssa olen ollut 20 vuotta.Lääkärit eivät ymmärrä kuinka hermoja raastavaa on lähes jatkuva kutina jalassa.Kuulin,että Tallinnasta olisi tuotetta saatavissa Viru keskuksen läheltä.Itse olen helpotusta saanut ACO cano moisturizing body spray.Ei ole ihan niin hyvä,kun Physiogel creme.
      Toivon,että saat apua.
      Nimimerkki:kolmen p:n psori

    • Anonyymi

      Avene Xeracalm? Mulla oli tuo atooppisessa parempi kuin Physiogel, en tiedä kuinka hyvin toimii psoriin. Sittemmin siirryin Bepanthenin Anti Excem - rasvaan joka minulla tehosi paremmin kuin Xeracalm mutta joka on hintavaa.

      Todella kiusallinen tilanne on kun toimiva ja ihovaivan kurissa pitävä voide yhtäkkiä poistuu tai sen koostumusta muutetaan. Nykyisellään ostan rasvaa varastoon ja käytän sitä varaston vanhemmasta päästä niin, että kun huomaan tuotteen poistuneen niin mulla on vielä puoli vuotta armonaikaa etsiä uutta tilalle.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tuot pöytään parisuhteessa?

      Siinäpä se kysymys on otsikossa. Mitäpä siis tuot/toisit pöytään parisuhteessa? Oletko mies vai nainen? Koetko sen mitä
      Sinkut
      352
      1415
    2. 2 km on nykyään liian pitkä koulumatka

      Hesarissa päivitellään lapset joutuu nyt kulkemaan 2 km kouluun jösses. Ruostefillarilla tuo matka menee vaikka miten äk
      Lieksa
      67
      808
    3. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

      https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      194
      803
    4. Mikä sinua ja kaivattuasi

      Yhdistää??????
      Ikävä
      54
      783
    5. Sinulle mies

      Kohtaamme jälleen kun on oikea aika. Sitä ei voi mikään eikä kukaan estää <3 <3
      Ikävä
      40
      759
    6. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

      Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
      Kotimaiset julkkisjuorut
      28
      745
    7. 56
      691
    8. Miia Heikkinen avautui !

      Olipa hyvä kirjoitus, kiitos. Ongelmat mitkä nostat esille on todellisia ja tämä ylimielisyys totta ja se näkyy kaikessa
      Judo
      66
      679
    9. Mitä töitä kaivattusi on tehnyt?

      😅
      Ikävä
      58
      660
    10. Voiko meidän välit

      Koskaan parantua tästä?
      Ikävä
      60
      659
    Aihe