Paljon on kirjoiteltu Hennaa vastaan mutta tosi asia on, että Hennassa on alkanut selvästi tapahtumaan kasvua. Yksi ok-tontti on jo myyty ja useita on käynyt paikan päällä ihailemassa. Myös kerrostaloja alkaa nousemaan ensi vuonna, se on jo varma tieto.
Paikallisjuna pysähtyy 10.12. alkaen ja Orimattila on silloin koko Suomen otsikoissa.
Tervetuloa kasvavaan Hennaan!
Paikallisjuna pysähtyy 10.12. alkaen ja Orimattila on silloin koko Suomen otsikoissa.
Tervetuloa kasvavaan Hennaan!
Vastaukset 7
Vanhimmat
Katsotaanpas vuosipari eteenpäin ja huomataan että liekki hiipuu ja hiipuu kunnes sammuu kokonaan.
Henna fobia on monella mutta kyllä siitä avautuu ja lopulta järki voittaa vastustajillakin. Orimattila on saanut onnen potkun.
Henna on Kokoomuksen lahja Orimattilalle ja 100 -vuotiaalle Suomelle.Kohta on juhlan paikka kaikki 10.12 juhlimaan Hennaan .Tehdään ikimuistoinen kansanjuhla samalla Kokoomus avaa oven uudelle itsenäiselle vuosisadalle Orimattilassa.Uskon että se on kirjoitettu kultaisin kirjaimin Hennan saveen.
Nytkun Henna vetää ja huuma on kuumimmillaan niin onko riittävästi otettu huomioon että kaikki matkustajat pääsevät nopeasti asemalle? Linja autolla kuljetus on tosi hidasta ja se ei tule houkuttelemaan kuin pari kuukautta.
Ihan vaan heitän ajatuksen että olisiko sellaisen pienois metron rakentaminen keskustasta Hennaan hyvä ratkaisu? Tietty se vaatii rahaa mutta siihen voi hyvinkin saada rahoitusta ja on Orimattilalla vielä itselläkin rahaa. Tänä vuonna kait jää 300 tuhatta ylijäämää.
Henna - rahat palaa
Just noin. Rahaa palaa ilman tuloksia kannattais jo tumpata koko paska.
Ratikkayhteys tms keskustasta todella tarvitaan Hennan asemalle. Henna tulee nousemaan vauhdilla kun alkuun päästiin. En yhtään ihmettelisi että alle kymmenessä vuodessa Orimattila ja eritoten Hennan alue kasvaa Keravan Järvenpään Tikkurilan kokoiseksi arvostetuksi asuinalueeksi.