Yksi pieni pyyntö vain

Älä enää sekoita mun päätä.
18739
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

kiitos samoin

Äänestä

enhän edes tunne sinua

Äänestä

En sekoita enää, en vaan mahda mitään kun joskus silmistäni näet mitä haluaisin ja mitä ajattelen, meillä on niin hyvä olla toistemme kanssa ja lähekkäin, olet yksinkertaisesti vain niin haluttava ja mukavaa seuraa.

Äänestä
  • Miksi ette sitten ole yhdessä?

    Äänestä

  • onkojärkevääsyytä kirjoitti:

    Miksi ette sitten ole yhdessä?

    Ei vaan pystytä olemaan yhdessä.

    Äänestä

  • eivaan kirjoitti:

    Ei vaan pystytä olemaan yhdessä.

    Ei kai sitä kukaan pysty estämään jos kaksi tuntee noin.

    Äänestä

Muija. On masennusta ja ahdistusta. Sairaslomalla kirjoittelee trolleja vauva palstalle nettiin päiväkaudet. Olen ilmoittanut hakevani avioeroa. Muija ei halua erota. Uhkailee viemällä omaisuuden ja lasten tapaamisoikeuden jos lähden liitosta. En jaksa enää tuommoista itsekästä luulosairasta muijaa. Jatkuva riitely kuormittaa mieltäni. Nukun todella vähän ja käytän runsaasti alkoholia. Haluaisin vielä löytää uuden onnen ja siksi kirjoitan ikävä palstalle.

Äänestä

On totta että täällä voi pään seikoittaa vaikka toinen ei täällä olisikaan, mutta, miten mahtaa olla.

Myös irl voi sekoittaa.

Äänestä

varo nainen etten sekoita sitä oikeasti ;) niinkin on käynyt ettei se leikkiä enää ole ;P

Äänestä
  • oho😱

    Äänestä

Sekoitan sitä lähinnä alkomahoolilla. Klukkluk

Äänestä

Mun päätä sais eräs vähän sekoittaa. Kaikki ennestäänkin sekaisin ja lisäksi jumissa. Ei tekis pahaa, jos sinne sais vähän liikettä ja elämää...

Äänestä

Kumpaa päätä.. ?

Äänestä

Niimpä joo niin, joku yrittää sekoittaa päätä ja palstalla vielä, menee kuvittelemiksi jo tuollainen.

Mutta tuli Aller-firmalta pyyntö mennä treffi-haastatteluun, joka kestäisi noin tunnin, palkkiona saisi 4 elokuvalippua :)

Äänestä

Joo Allerin toimistossa pitäisi käydä haastattelussa jotta saisi elokuvalippuja, ei taida kiinnostaa, tai no miksi ei? Aivan vain huvin vuoksikin, mutta kun annan elokuvalippuja poiskin tutuille jos en jaksa lähteä jotain elokuvaa katsomaan, lahjana.

Pitäisi olla parempi houkute, kuten esimerkiksi kilo platinaa ;)

Mutta tässä on hauska saksalaisten kappale: mo-do - Ein Zwei Polizei, poliisi tulee keskeyttämään bileet: https://www.youtube.com/watch?v=dSy2DcATYUo

Saksalaisilla on hauskoja juttuja kyllä, eikä pelkästään musiikissakaan.

Äänestä

tulen perässä kuin magneetti ;D

Äänestä

Otat sen perusteella yhteyttä, eihän se sinun vika ole jos joku sekoittaa päätäsi.

Toivotaan että on positiivisesti sekitettu ja toinen löytyy.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pienenpienipyyntö kirjoitti:

Älä enää sekoita mun päätä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu