Nyt kun näitä on ollut täällä jo jonkin verran niin laitanpa itsekin :-) Eli kertokaa, että kelpaisinko. Yksityiskohtiakin voi kysellä. Ja ei, minulla ei ole huono itsetunto.
Olen 17v poika. 180cm pitkä ja 70kg painava. Olen ruumiinrakenteeltani jäntevä, lihaksetkin näkyy melko hyvin. Harrastan potkunyrkkeilyä säännöllisesti, ja kuuden vuoden aikana olen oppinut puolustamaan itseäni. Minulla on korpinmustat lyhyet hiukset ja parta, tosin en kasvata partaa.
Olen luonteeltani ystävällinen ja luotettava. Minua on sanottu luottoystäväksi aika monen suusta. Osaan hillitä itseäni ja tunteitani, ainakin enemmän kuin tunteet minua :D.
Pärjään koulussa erinomaisesti, ja minulla on korkeat tavoitteet tulevaisuuteni suhteen. Olen kunnianhimoinen ja pyrin saavuttamaan tavoitteeni, vaikka se vaatiikin uurtamista.
Pukeudun siististi, pidän huolta hygieniastani ja arvostan käytöstapoja. Poliittisia näkemyksiä minulla on paljon, ja suurin osa niistä on konservatiivisia :)
Olen ateisti ja en pidä uskonnoista.
Huonoja puolia minussa on muun muassa liika tarkkaavaisuus ja "tosikon" asenne. Eli huomaan helposti, jos vastapuoli ei perustele näkemyksiään ja arvostan totuutta enemmän kuin tunteita, tosin tämä ainoastaan väitellessä.
Eli siis, kelpaisinko teille, tytöt? Kuten sanoin, minulla ei ole huonoa omaatuntoa, vaan haluan ainoastaan tietää. Oma kaupunkini on sen verran pieni, että täältä on aika epätoivoista löytää järkevää naisseuraa.
PS. Kikin voi saada kysymällä
Kelpaisinko tytöille?
9
335
Vastaukset
- Uteliastyyppi
Ja lisään vielä: en juo, polta tai käytä huumeita.
- Viidesvasemmalta
Se on aina hyvä ettei omatunto kolkuta.
- Tyttö17v
Ihan varmasti kelpaat. Liian moni nuori nykyään juo ja polttaa jne, oon ilonen ettet ite oo ruvennu semmosiin. Luotettavia ihmisiä tarvitaan aina ja tytöt varmasti arvostaa. :D
Toki aina on plussaa, jos huumorintajua löytyy. Suurin osa tytöistä arvostaa hyvää huumorintajua ja ihmistä kenen kanssa on hauskaa.
Vaikka sanoitkin ettei sulla oo huono itsetunto, niin haluun silti sanoa että älä muuta itteäs kenenkään tytön takia. Jos joku ei arvosta sua sellasena ku oot niin se ei oo sun arvonen, niinkun varmasti tiiät.
Jasiis vastaus on, että kyllä kelpaat ihan varmasti jollekkin. :) - Dkdkdjdj
En näe mitään syytä mikset kelpais t poju
- OLETPERSEESTÄ
TEIN RIPULIN KATTILAAN JA SYÖTIN VAUVALLE! RIPULI EI LAKANNUT JA RIPULOIN KISSAN PÄÄLLE JA RAPPUKÄYTÄVÄÄN! NUOLIN HARAKAN PIMPPIÄ JA TYÖNSIN HARAKAN PIMPPIINI!!
- jokudydyvaan
Millanen iho sulla on? Kysymys kuulostaa joo vähän oudolta, mut en tarkota sitä siinä mielessä et haluaisin nylkeä sen ja pukea päälleni batmanviittana, vaan tarkotin sitä et onko aknee, arpia tai pisamia yms. Ja sanoit että oot vähän tosikko, mut et kai ihan huumorintajuton ole? o:
- Gekenne
Kyllä. Jos viitsit kikin kertoa, niin voitais vaikka jutella ja tutustua.
- perkeleenapinat
On sitä taas niin helvetin hyvä elämä. Pitää toivoa että jäät auton alle ja makaat vihanneksena sairaalassa.
- Ravenclaw.Hufflepuff
Olisit oikeastaan unelmapoikaystäväni :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, mitä minun pitäisi tehdä
Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur1812426- 1832004
Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen
Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍1731851Sofia Virralla ja Minja Koskelalla ei mitään käsitystä terveyskeskusmaksuista!
Vasemmistopimut Sofia ja Minja täysin ulkona sote asioista, ei minkäänlaista käsitystä edes mittaluokasta, missä terveys1211681Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."
The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise311595- 1211476
Varattais lähihotellista
🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää1781199Juusolle sataa vihaisia viestejä hoitajilta ja loput nauravat hänelle
Ei löydy montaakaan, joka kehuisi Juuson toimintaa ministerinä: "Selvä enemmistö Juuson päivitykseen reagoineista on su1711185Persuehdokas uhkasi tappaa "jätkän" ja ravintolayrittäjän
Kuuntele tästä kuinka meuhkaa. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4eb3034d-48c5-4f31-b53c-42be3dc9607c771133Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,611103