Ragnimalmen

Kysyinaiemminkin

Voitko katsoa ensivuoden rakkaus, ihmissuhteet, menestys ja työt? Rakkauselämästä odotan jotakin uutta ja vihdoin voisin kohdata itselleni miehen. Harvemmin liikun missään tai puhun tutustuakseni miehille ja sen takia tämä on hyvin haastavaa. Miten voin siis saada miehen ilman kohtaamisia? En omista ystäviäkään vain tuttuja ja siksi en voi niidenkään kautta tutustua uusiin ihmisiin tai viettää aikaa. Mietin kanssa miten töiden osalta kaikki tulee päättymään ja miten tulen menestymään.

6

159

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kysyinaiemminkin

      Voitko katsoa? Mietityttää paraneeko elämäntilanteeni tästä yhtään.

    • Ragnimalmen

      No ilman kohtaamisia on kyllä aika mahdotonta miestä itteelleen saada, sehän on selvä.
      Mutta älähän huoli.
      Tulkintani mukaan sinule passaa sellainen supliikkimies joka puhua papattaa sinunkin puolestasi, eli onneksi olkoon: tällaisen papupadan kohtaat työympyröissä, ilmeisesti uudessa työpaikassa tulevaisuudessa ja siinäs sitten kimpassa ihmettelette että mikä kumma teihin iski: rakkaus.
      Pää pystyyn ja pilkettä silmään, kyllä kaikki järjestyy kun alat kattelemaan hieman tarkemmin tarjontaa, niin kyllä tämä mainitsemani naurumoottori sielltä pistää silmään ennen pitkää.

      • Kysyinaiemminkin

        Ensivuonna siis kohtaan tämän supliikkimiehen? Katsoit minulle aikaisemmin, että kohtaan ensi vuoden puolella jonkun parhaat puoleni esille tuovan, älykkään pitkän, rauhallisen, hoikan miehen ja sovitaan hyvin yhteen. Onko kyseessä sama mies? Mitä näkyy ihmissuhteisiin yleensäkin, työhön ja menestykseen ensivuonna?


    • Ragnimalmen

      Kunhan vain tulet ulos kuorestasi ja neljän seinän sisältä niin kohtaat takuulla sopivaa seuraa.
      Se onko kyseessä sama mies jää katsottavaksi sitten kun rohkaistut katsomaan elämää , paljon hyviä asioita juoksee ohitse jos on omassa poterossaan, koska aika ei pysähdy samalla lailla.
      Ihmissuhteisiin näkyy mielstäni vilkastumista sen kumppanin myötä, mikäli nyt rohkaistut ylipäänsä ulos kuorestasi toivon niin. Työ ja menestys aika samalla viivalla eli ei notkahduksia eikä huimia nousuja .

      • Kysyinaiemminkin

        Voinko saada kumppanin eli siis kyseisen miehen ilman, että lähden kunnolla hakemaan seuraa? Seuraan sitä tietä, mihin elämä minut vie. Minulla on paljon toiveita tulevaisuudelle ja ensivuodelle. Niistä toiveista ainakin jotkut toteutuvat?


    • Ragnimalmen

      Kyllä se näin on, että sinun tulee selkeästi olla aktiivisempi ja ihan kunnolla hakupäällä meiningillä enenkuin tulosta tulee, passiivisuus ja vetäytyminen ei tuo tulosta parisuhdemarkkinoilla vaan hyvät napataan kuleskelemasta hyvin äkkiä talteen .
      Sanoisin että suurin osa suunnitelmista (ensivuodelle) toteutuu vaikka ei just prikulleen sellaisena mitä aattelit mutta siinämäärin kuitenkin että olet tyytyväinen lopputulokseen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      146
      1970
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      300
      1149
    3. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      82
      963
    4. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      888
    5. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      819
    6. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      53
      799
    7. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      18
      756
    8. 71
      754
    9. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      44
      701
    10. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      56
      699
    Aihe