Ragnimalmen

Kysyinaiemminkin

Voitko katsoa ensivuoden rakkaus, ihmissuhteet, menestys ja työt? Rakkauselämästä odotan jotakin uutta ja vihdoin voisin kohdata itselleni miehen. Harvemmin liikun missään tai puhun tutustuakseni miehille ja sen takia tämä on hyvin haastavaa. Miten voin siis saada miehen ilman kohtaamisia? En omista ystäviäkään vain tuttuja ja siksi en voi niidenkään kautta tutustua uusiin ihmisiin tai viettää aikaa. Mietin kanssa miten töiden osalta kaikki tulee päättymään ja miten tulen menestymään.

6

189

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kysyinaiemminkin

      Voitko katsoa? Mietityttää paraneeko elämäntilanteeni tästä yhtään.

    • Ragnimalmen

      No ilman kohtaamisia on kyllä aika mahdotonta miestä itteelleen saada, sehän on selvä.
      Mutta älähän huoli.
      Tulkintani mukaan sinule passaa sellainen supliikkimies joka puhua papattaa sinunkin puolestasi, eli onneksi olkoon: tällaisen papupadan kohtaat työympyröissä, ilmeisesti uudessa työpaikassa tulevaisuudessa ja siinäs sitten kimpassa ihmettelette että mikä kumma teihin iski: rakkaus.
      Pää pystyyn ja pilkettä silmään, kyllä kaikki järjestyy kun alat kattelemaan hieman tarkemmin tarjontaa, niin kyllä tämä mainitsemani naurumoottori sielltä pistää silmään ennen pitkää.

      • Kysyinaiemminkin

        Ensivuonna siis kohtaan tämän supliikkimiehen? Katsoit minulle aikaisemmin, että kohtaan ensi vuoden puolella jonkun parhaat puoleni esille tuovan, älykkään pitkän, rauhallisen, hoikan miehen ja sovitaan hyvin yhteen. Onko kyseessä sama mies? Mitä näkyy ihmissuhteisiin yleensäkin, työhön ja menestykseen ensivuonna?


    • Ragnimalmen

      Kunhan vain tulet ulos kuorestasi ja neljän seinän sisältä niin kohtaat takuulla sopivaa seuraa.
      Se onko kyseessä sama mies jää katsottavaksi sitten kun rohkaistut katsomaan elämää , paljon hyviä asioita juoksee ohitse jos on omassa poterossaan, koska aika ei pysähdy samalla lailla.
      Ihmissuhteisiin näkyy mielstäni vilkastumista sen kumppanin myötä, mikäli nyt rohkaistut ylipäänsä ulos kuorestasi toivon niin. Työ ja menestys aika samalla viivalla eli ei notkahduksia eikä huimia nousuja .

      • Kysyinaiemminkin

        Voinko saada kumppanin eli siis kyseisen miehen ilman, että lähden kunnolla hakemaan seuraa? Seuraan sitä tietä, mihin elämä minut vie. Minulla on paljon toiveita tulevaisuudelle ja ensivuodelle. Niistä toiveista ainakin jotkut toteutuvat?


    • Ragnimalmen

      Kyllä se näin on, että sinun tulee selkeästi olla aktiivisempi ja ihan kunnolla hakupäällä meiningillä enenkuin tulosta tulee, passiivisuus ja vetäytyminen ei tuo tulosta parisuhdemarkkinoilla vaan hyvät napataan kuleskelemasta hyvin äkkiä talteen .
      Sanoisin että suurin osa suunnitelmista (ensivuodelle) toteutuu vaikka ei just prikulleen sellaisena mitä aattelit mutta siinämäärin kuitenkin että olet tyytyväinen lopputulokseen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannalla tänään vuorossa The Daily Show

      Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.
      Maailman menoa
      121
      8258
    2. Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut

      Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m
      Maailman menoa
      102
      7502
    3. Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot
      Maailman menoa
      92
      5676
    4. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      90
      5633
    5. Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään

      eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm
      Maailman menoa
      119
      4820
    6. Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"

      Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo
      Maailman menoa
      128
      2611
    7. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      59
      2495
    8. Ei välimatka meitä erottanut

      Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e
      Ikävä
      8
      1465
    9. Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!

      Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol
      Maajussille morsian
      7
      1434
    10. Kohta taas mesikämmeneen

      Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa
      Ähtäri
      53
      1319
    Aihe