Ragnimalmen

Kysyinaiemminkin

Voitko katsoa ensivuoden rakkaus, ihmissuhteet, menestys ja työt? Rakkauselämästä odotan jotakin uutta ja vihdoin voisin kohdata itselleni miehen. Harvemmin liikun missään tai puhun tutustuakseni miehille ja sen takia tämä on hyvin haastavaa. Miten voin siis saada miehen ilman kohtaamisia? En omista ystäviäkään vain tuttuja ja siksi en voi niidenkään kautta tutustua uusiin ihmisiin tai viettää aikaa. Mietin kanssa miten töiden osalta kaikki tulee päättymään ja miten tulen menestymään.

6

237

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kysyinaiemminkin

      Voitko katsoa? Mietityttää paraneeko elämäntilanteeni tästä yhtään.

    • Ragnimalmen

      No ilman kohtaamisia on kyllä aika mahdotonta miestä itteelleen saada, sehän on selvä.
      Mutta älähän huoli.
      Tulkintani mukaan sinule passaa sellainen supliikkimies joka puhua papattaa sinunkin puolestasi, eli onneksi olkoon: tällaisen papupadan kohtaat työympyröissä, ilmeisesti uudessa työpaikassa tulevaisuudessa ja siinäs sitten kimpassa ihmettelette että mikä kumma teihin iski: rakkaus.
      Pää pystyyn ja pilkettä silmään, kyllä kaikki järjestyy kun alat kattelemaan hieman tarkemmin tarjontaa, niin kyllä tämä mainitsemani naurumoottori sielltä pistää silmään ennen pitkää.

      • Kysyinaiemminkin

        Ensivuonna siis kohtaan tämän supliikkimiehen? Katsoit minulle aikaisemmin, että kohtaan ensi vuoden puolella jonkun parhaat puoleni esille tuovan, älykkään pitkän, rauhallisen, hoikan miehen ja sovitaan hyvin yhteen. Onko kyseessä sama mies? Mitä näkyy ihmissuhteisiin yleensäkin, työhön ja menestykseen ensivuonna?


    • Ragnimalmen

      Kunhan vain tulet ulos kuorestasi ja neljän seinän sisältä niin kohtaat takuulla sopivaa seuraa.
      Se onko kyseessä sama mies jää katsottavaksi sitten kun rohkaistut katsomaan elämää , paljon hyviä asioita juoksee ohitse jos on omassa poterossaan, koska aika ei pysähdy samalla lailla.
      Ihmissuhteisiin näkyy mielstäni vilkastumista sen kumppanin myötä, mikäli nyt rohkaistut ylipäänsä ulos kuorestasi toivon niin. Työ ja menestys aika samalla viivalla eli ei notkahduksia eikä huimia nousuja .

      • Kysyinaiemminkin

        Voinko saada kumppanin eli siis kyseisen miehen ilman, että lähden kunnolla hakemaan seuraa? Seuraan sitä tietä, mihin elämä minut vie. Minulla on paljon toiveita tulevaisuudelle ja ensivuodelle. Niistä toiveista ainakin jotkut toteutuvat?


    • Ragnimalmen

      Kyllä se näin on, että sinun tulee selkeästi olla aktiivisempi ja ihan kunnolla hakupäällä meiningillä enenkuin tulosta tulee, passiivisuus ja vetäytyminen ei tuo tulosta parisuhdemarkkinoilla vaan hyvät napataan kuleskelemasta hyvin äkkiä talteen .
      Sanoisin että suurin osa suunnitelmista (ensivuodelle) toteutuu vaikka ei just prikulleen sellaisena mitä aattelit mutta siinämäärin kuitenkin että olet tyytyväinen lopputulokseen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pride-rautu korvaamaan kirjolohi

      Kekkosen saatanan tunari meni muuttamaan aikoinaan sateenkaariväen kalan nimen. Unkarin vallankumouksen innoittamana n
      Maailman menoa
      32
      2401
    2. Purran aikaisemmat kannattajat siirtyneet Lindtmanin leiriin

      Melkoinen muutos on käynnissä Suomen politiikan kentällä. Tulevista häviäjistä on hirmuinen kiire päästä ajoissa voittaj
      Maailman menoa
      100
      2282
    3. Järkyttävä hetki - Ellen Jokikunnas pöyristyy italialaisen lääkärin työstä

      Unelmia Italiassa -sarjassa ollaan Ellen Jokikunnaksen perheen kanssa Italiassa. Jokikunnas ja Rask ovat rempanneet kakk
      Tv-sarjat
      18
      1319
    4. Oot tosi epätavallinen

      ja erikoinen nainen. Tykästyä ikihyviksi sun kaltaiseen naiseen, mitä tästä pitäis edes ajatella.
      Ikävä
      49
      1197
    5. Työeläkkeet ovat pois työntekijän palkasta

      Jokainen työeläkkeen nimissä maksettu euro on otettu pois työtä tekevältä palkansaajalta. Mitä korkeampi työeläketaso o
      Maailman menoa
      33
      1142
    6. Etkö sä muru mussakaiseni ymmärrä

      Että me päästään lähenemään vain kaveruuden kautta? Vain siten mä voin lähettää sulle kuvia ja viestejä 😌 Tänäänkin o
      Ikävä
      25
      880
    7. Etkö voi antaa edes vihjettä mulle?

      Minkä vain me tiedettäisiin? Naiselta miehelle.
      Ikävä
      51
      830
    8. Muistatko? Maisa Torppa jakso räjäytti Veitolan somen: "epäaitoa ja teeskentelyä"...

      Maisa Torppa täyttää tänään 35 vuotta, onnea! Maria Veitola vieraili Yökylässä-ohjelmassa aikansa kohujulkkis Maisa To
      Suomalaiset julkkikset
      11
      791
    9. Kaksi viikkoa enää Rakas...

      Tietäisinpä miten toimia...
      Ikävä
      53
      735
    10. Sammuuko meillä

      Kipinä kun ei enää nähdä
      Ikävä
      56
      714
    Aihe