Asko Kervinen • tunti sitten
Rikospoliisin maine on huono, koska se on niin puolueellinen. Poliisirikoksia ei tutkita objektiivisesti ja tähän on joutunut puuttumaan jo sisäministerikin. Kansalaiset eivät saa tasapuolisesti oikeutta eikä se parane tehottoman poliisiorganisaation julkilausumilla. Rikospoliisin vallankäyttö on iso ongelma
Rikospoliisin maine on huono, koska se on niin puolueellinen. Poliisirikoksia ei tutkita objektiivisesti ja tähän on joutunut puuttumaan jo sisäministerikin. Kansalaiset eivät saa tasapuolisesti oikeutta eikä se parane tehottoman poliisiorganisaation julkilausumilla. Rikospoliisin vallankäyttö on iso ongelma
Vastaukset 11
Vanhimmat
Rikospoliisi ei edes Jari Taipaleen massapostitusta saa poistettua. Syytöntä Hirvosta hakannut ja salvannut jo 3 vuotta eikä Nettipoliisi poista viestiä pyynnöistä huolimatta.
Vihapuhe poliisi on suurin propleema ja suurimpia åscka housuja joita omatkin nauravat päin naamaa ulos sieltä koneitten äärestä ja kadulle nekin 200 poliisia tekemään oikeita töitä eikä piinaa vanhoja mummoja rasisti syytöksillään.
Ainoa ketä syyttävät on Arkadianmäki. Valtion virkamiehet erityis suojeluksessa, luotto mennyt.
Rikospoliisi ei edes saa Jari Taipaletta kuriin Hirvosen herjaamisesta.
Mutta sinut saa. :) Odota ja ylläty.
Asko+omaan+tapaansa+taas+valehtelee+asioita.+Poliisiin+luottaa+yli+95%+kansasta.+Eli+poliisin+maine+on+erittäin+hyvä.+Alaikäiseltä+seksiä+ostaneeneen+ja+hänen+puolustelijoiden+maine+taas+on+erittäin+huono.
Asiaa Asko onkin häirikkö joka leikkii kaikki tietävää jumalaa mutta kyllä hänelle se lakikin vielä löytyy sit on kyyti kylmää.
Häirikkö Jari Taipaletta ei pidä sekoittaa Asko Kerviseen.
Jari Taipale on synkkämielinen yö , Asko Kervinen on valosa päivä.
Jarssu vittumoisin äijä mitä maa päällään kantaa. Kervisestä ei mulla ole kuin hyvää sanottavaa.
Eläköön Pohjois-Kervinen,koko loppuelämänsä.
Eläköön kusipäisyys,narsismi,psykoosi,hulluus ja yleinen kiilusilmäisyys.
Hyvät ystävät: kolminkertainen yhteislaukaus.Jaaha,nopeimmat ehtikin jo.
Käyttääkö Jartsu niihin nuoriin tyttöin sita akselinrasvaa