Elämäni on ollut pitkään jo hyvin alavireistä ja en löydä iloa enää mistään.
Minulla ei ole moneen vuoteen tai oikeastaan aikuisiällä yhtään ystävää.
Jatkuuko loppuelämäni tällaisena?
Käyn säännöllisissä keskusteluissa, mutta niitäkin on niin harvoin. Mitään muuta kontakstia minulla ei ole ulkomaailmaan.
Tuntuu, että en enää jaksa.
Lääkäri jota tapaan silloin tällöin on todella mukava nainen ja ikäiseni. Voisiko meistä tulla ystäviä tai nolaanko itseni jos ehdotan sitä hänelle?
Ragnimalmenille
1
190
Vastaukset
- Ragnimalmen
Loppuelämäsi ei jatku tuolaisen ellet salli sitä,
olet erittäin fiksu ja osaava monella alalla, tiesitkö?
Sen lisäksi osaat keskutella aiheesta kuin aiheesta varsin vaivatta ja tulet juttuun ihmisten kanssa kunhan jää on murrettu.
Eniten ja laajinta ystävätoimintaa suomessa tarjoaa SPR:n ystävätoiminta, ota selvää voi suositella sitä, sillä sieltä Ragnikin löysi juttuseuraa asuessaan yksin opiskelupaikalla missä ei yhtä ainoaa tuttua eikä kaveria mailla halmeilla, ja kyllä siinä alkoi pikuhiljaa menemään mieli matalaksi, eli turha kipristellä viiltävässä yksinäisyydessä kun sieltä löytyy kaveri vaikka elokuviin , festareilla tai mihinnyt tykkää kaffeelle ja kävelylle, tansseihin, ravintolaan niin ei tarvi yksin norkoilla neljän seinän sisällä.
Lääkärit puolestaan palaisivat loppuun tehokkaasti jos kaveeraisi asiakkaiden kanssa vielä yksityisesti, käsittääkseni se on jollain tasolla heitä ohjeistettukin pitämään ammatillinen etäisyys että voivat hoitaa tehokkaammin ja pysyä obkektiivisina -- joten kavereiksi heistä tokko on.
Rohkaisen sinua vielä kertaalleen tässä : Sinä olet todella hieno tapaus ja usko huviksesi että noissa ystävähommeleissa sinut otettaisiin ilolla vastaan, löytäsist sieltä ajan kuluessa kaltaisiasi : ihania viisaita sivistyneitä ihmsiä , kuka tietää jopa sydämen ihanaisen valitun! Anna palaa !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suureksi onneksesi on myönnettävä
Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️871863Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu
Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia1571331YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä681141- 651012
Hyvin. Ikävää nainen,
Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan82941Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta
Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli87862Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.128850Linnasuolla poliisi operaatio
Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/864606029836Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin
Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.47827- 57810