Missä on kaikki hyvät ennustajat

Ikäväteitä

Tänne kaivataan ennustajaa joka vastaa asiallisesti siihen mitä k y s y t ä ä n.
Mies 791 sekä Zonette22 te kaksi ainakin.

5

176

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • siishetkinenhaloo

      Asiallisia kysymyksiäkin kaivataan,
      moni tunkee kysmyksiinsä kaiken mahdollisen yhteen lauseeseen tyyliin työ/rakkaus/terveys/perhe tai samat kysyvät joka viikko samaa asiaa eri nimimerkillä.
      Jotkut ei ole ikinä tyytyväisä, ei edes kiitetä vaivannäöst vaan atvostellaan vastaajaa jos vastaus ei satu miellyttämään. Tämä on viihdepalsta missä ilmaiseksi vastaillaan.

    • ennustuspalsta

      Vaikka olisi kuinka hyvä vastaaja, niin jotkut olettavat että hänen kaikki pulmansa ratkaistaan yhdessä ennustuksessa. Näin se ei valitettavasti mene.

    • Ikäväteitä

      Se on ennustajan asia mihin/miten vastaa ja kysyjän asia mitä kysyy. Asiat ei muille kuulu esim. huudella toisten kysymyksiin.

    • noniinpäniin

      No kyllä varmaan mies79 ja zonettekin vielä tulee vastaamaan tälle palstalle, niin sun ei tarvitse sitten ikävöidä.

    • Ikävätätä

      Kristalliboltsi on myös kypsynyt ja vastailee silloin tällöin. Kukaan ei kysy häneltä mitään, vaikka hän viikolla vastasi ainoana sokean kysymykseen, kun näkijä joka lupasi katsoa ei vastannut. Boltsi näki tarkasti tapahtumat. Kysyjä tuli hyvin iloiseksi ja lähetti boltsille itsestään kuvan muistoksi tapahtuneesta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      277
      4722
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      134
      3050
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      45
      2931
    4. Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?

      Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k
      Maailman menoa
      37
      2899
    5. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      77
      1826
    6. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1694
    7. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1531
    8. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      62
      1459
    9. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      97
      1322
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      227
      1222
    Aihe