Huijarit taloyhtiöiden isännöitsijöinä melkoinen syöpä Uudessakaupungissa. Käräjillä taas uusi tapaus kertoo Iltasanomat. Jos näin nätti aloitus sallittaisiin.
Taloyhtiöiden petossarjat
5
347
Vastaukset
- Hall.pj
Juu, syöpähän se! Nyt on vain niin, että paikkakunnalla on myös maan parhaita isännöitsijöitä. Monet tuntevat erään isä ja poika - kaksikon, joka vuodesta toiseen hoitaa talojen asioita hyvin, ja kouluttautuu alan huipuiksi maankin laajuisesti. Sama juttu kuin aina; yksi tai kaksi kelmiä leimaa koko alan!
- Reklam
Paljonkp maksoivat sinulle mainoksesta?
- Hall.pj
Ei, kyllä tämä on ihan minun oma kokemuksiin pohjautuva mielipiteeni. Ja olen eri isännöitsijöiden kanssa hallituksissa häärännyt tämän kaupungin taloissa vuosia. Jos itse maksaisin mainoksesta, vaatisin, että nimi mainitaan....
- karanneeteurot
Eikai tämä kristillistemokraatti ! sopisi yks yhteen hällähän on kiinteistöjä ja tälläistä ei kai hän ole jo ryhtynyt isännöijäksikin sopisi hyvin tää kuvaus niin tästä syöpäläisestä.
- Hall.pj
Tiedän ketä tarkoitat, mutta luulen, että J.S. ei juuri kiinteistöissään isännöinnillä päätään vaivaa! Eikä muillakaan sellaisilla toimilla, joista aiheutuu kuluja. Vaikuttaa siltä, että kaupungissamme on konnia kourallinen; pilaavat sitten hyvienkin isännöitsijöiden, kuten kiinteistönomistajienkin maineen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso224672Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait1554101Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani133396Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai673076- 862774
Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1512642Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist282393- 372353
- 201635
"Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko
"Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For1211630