Pääseekö Jasmin tänä talvena Jamon kustantamana etelään pienelle lemmenlomalle, talvea pakoon? Kun kerran Jamo ei ostele koruja tai ruusuja armaalleen, niin eikö olisi reilua viedä ahkera celebrity model ja citizen of the world edes nauttimaan vaikka etelän auringosta? Tottunut matkailija varmasti nauttisi tästä, awink awink..
Koska Jamo vie Jasminin lomamatkalle?
mummu69
21660
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Yritä nyt ensin selvitä järkytyksestäsi Floridan matkoista. Olisi jo liian suuri järkytys, jos hän lähtisi etelänlomalle.
Mummukalla taisi olla säästöjä, mut mites Jamo? :)
Kuka sen tietää muu, kuin asianosainen itse.
Milloin viimeisin Floridan matka on tehty?
Eihän kiinteistörengillä ole minkäänlaisia varoja, velkaa vain kuten laiska-jassolla.
Jännästi, muuten, moppaajan ja kiinteistövälittäjän ammatit ovat vuosi vuodekla halveksituimpien ammattien joukossa.
Opettele kirjoittamaan ensin.
Varo mustalainen että ei syylä räjähdä kun täällä taas riehut, muuta elämää sinulla ei ole kuin näädät ja näätien upeat elämät.
Seuraava blögi jassulta on varmaankin tyyliin ettei kaipaa etelän matkoja eikä koruja ja helyjä.
Jasmin on nyt niiiin onnellinen oulussa vaikka ennen inhosi talvea ja kylmyyttä.
Ihan kiva, mutta tosi yksinkertainen sanoi eräs tuttuni joka joskus aikoinaan on jasminin kanssa pyörinyt "samoissa piireissä". Tunsi erittäin hyvin jasminin yhden eksän.
Ehkä sun tuttu oli yksinkertainen koska minä oon henkkoht tavannut Jasminin useaan kertaan ja se on tosi terävä nainen. Itsekin ensin yllätyin koska mun ennakkoajatus oli ihan muuta. En ajattele hyvällä kaikkea hänen tekemää mutta silti tiedän sen olevan fiksu ja nokkela nainen.
Terveisin: Jasmin
Joojoo Helga uskotaan 😊. Näin taisit sanoa myös jossain haastiksessa ettet ajattele hyvällä hänen kaikkia tekemisiään. Paljastuit
Jaska ei ikipäivänä lähde etelän aurinkorannoille koska siellähän pitäisi esiintyä uima-asussa ja olisi se vaara että joku paparazzi kuvaisi Jaskan "muodot" seuraavaan seiskaan. Woohoooooo!!
Parilla jauhopäällä paha pakkomielle Jasusta.
Voi kuule, on meitä täällä useampi, jota vaan huvittaa seurata, miten tämä "love story" päättyy! Jos sinua ja joitain muita ei kiinnosta, pysy ihmeessä poissa näiltä hupisivuilta, eikö se vaan onnistu?
Kahdella vintin koukkunokkaisella tollolla on paha pakkomielle näädistä. Riehuvat ja roikkuvat täällä 24h kadehtien näätiä ja Martinaa.
Syyläinen koukkunokka ei koskaan pääse vintiltä joten ymmärtäähän sen että ovat kateellisia näädille ja niille sadoille ip-lehtien naurajille. Sadat ihmiset nauraa sketsijaskalle mutta vintin tollot peltolan harhoissa kuvittelee sadat naurajat yhdeksi henkilöksi, on koukkunokat haisevasta töllistä sitten tolloja.
Sulla on vintti pimee, aivot lahonnut ja kaikki valot sammunut. Säälittävä luuseri, hanki oma elämä, et sä sitä ihailemaas koukkunokkaa pääse paneen.
Kivoja matkakuvia, mutta yksi kuva pisti silmiin ja se oli se, jossa perhe seisoi Pariisissa keskellä katua autojen seassa. Kyseessä oli kaiketi Avenue des Champ Elysee?
Olikohan siinä kohdassa suojatie tai jokin koroke?
Pappan henkivakuutusrahoilla ovat reissanneet, milläs muulla. Mistä noille mitää säästöjä olis kertyny. Tuskin se mummo on töissä ollu ikinä ja se pappakin niin huonon näkönen kaikissa kuvissa et sairaseläkkeellä on varmasti ollu koko ikänsä. Sehän on ihan perinne Mäntylöillä et toisten siivellä eletään aina.
Niin ja vielä varmaan olivat Karjalan pakolaisia.
Iltiksen kuvassa näkyy Jassu sellaisena kun se oikeesti on, ilman kuvankäsittelyjä. Pyöreä naamainen, väsähtäneen näköinen nainen jolla alkavaa kaksoisleukaa. Näyttää myös huomattavasti vanhemmalta kuin mitä on, reilusti yli nelikymppiseltä. Jätä jo, jassu, photoshoppailut ja uskalla näyttää luonnollinen naamasi! Opettele myös puhdistamaan kasvosi raskaasta meikistäsi iltaisin, vai etkö kehtaa ryömii Jawmon viereen naturellina?
Muutama matka tehty 80-luvulla ja sitten pappan henkivakuutusrahat loppui? Jaska selittelee kuinka viettivät muka Jaskan lapsuuden joulut Floridassa mutta kuvien kersalla on aina samat vaatteet päällään...