etteikö sullakin näitä pieniä ihastumisia olisi tässä koko aikana ollut muita kohtaan??? mutta mulla se ei ainakaan ole mitään siihen verrattuna mitä tunne sinua kohtaan... tämä on rakkautta <3
Koska tämä aika on ollut niin pitkä ja kaikkea on sattunut ja tapahtunut niin minusta ihan ymmärrettävää nämä pienet ihastumiset muitakin kohtaan. Mutta jos meistä tulisi Me niin silloihan tilanne olisi ihan eri.
Koska tämä aika on ollut niin pitkä ja kaikkea on sattunut ja tapahtunut niin minusta ihan ymmärrettävää nämä pienet ihastumiset muitakin kohtaan. Mutta jos meistä tulisi Me niin silloihan tilanne olisi ihan eri.
Vastaukset 31
Vanhimmat
Ole mulla ollut ihastumisia.nämä tunteet on vain yhtä miestä kohtaan.😐
Eikös sinun ihastumisen tunteet lakanneet jo?
No vähän ihastuin Kariin, mutta nyt on tasaisempaa. Saattoi olla kännijuttuja se Karin suukottelu, kun ei ole herrasta kuulunut mitään.
Ei kaikilla ole tarvetta edes pieniin ihastumisiin silloin jos jotakin on olemassa jonkun kanssa.
Ei pidä luulla ja olettaa ellei oikeasti tiedä , ei sen mukaan miten itse on toiminut.
Saisi sitten jatkaa niitä pikku ihastumisia kaikessa rauhassa ja turha väittää että kyseessä olisi rakkaus.
Pieniä ihastumisia?
Kyllähän hyvännäköset päätä kääntää, sitä ei voi kieltää, mut ei semmosta oikein voi verrata tähän mitä sun...
No joo mut eri tilanne, meillä. Vaeltava katse vs. sidotut osakkeet.. Markkina on täysin eri. Niin eri ettei käytännössä toisella edes ole.
Äh, unohdetaan koko juttu.
Laittaa yhtäläisyysmerkkiä oman toiminnan ja käytöksen ja hänen toiminnan ja käytöksen välille.
Sinä olet vaalinut ja harrastanut ihastuksia ja jostain kumman syystä oletat hänen tehneen sampoin. Miksi ihmeessä. Ja samaa mieltä ylemmän kommentin kanssa että kaukana on rakkaudesta.
Miten teistä silloin voisi tulla te.?
Kuulostanut mukavalta, ei millään. Kauanko sitten aiot harrastaa niitä pikku ihastuksia ja miten niin ollen voisi jonkun toisen kanssa koskaan tulla mitään, en ymmärrä tuota juonen käännettä ollenkaan.
pikku ihastuksia siellä ja täällä, mitä merkkaa ... varmaankin naiselle paljon enemmän kuin miehelle. ihmetyttää miksi piti tänne tulla kertoon.
Ole ollut olemassa
mitään pientä
kun kyseessä on toinen ihminen.
Ei koskaan mitään pieniä juttuja.
En harrasta mitään pientä toisilla ihmisillä.
Ymmärrän kyllä.
Minulle et ole tilivelvollinen ihastuksistasi.
Hyvää ensimmäisen adventin viikonloppua.
Kuka sanoi että tässäkään olisi tapahtunut yhtään mitään kyse on vaan omista päänsisäisistä ajatuksista!!!!
aloitus kertoi kyllä aivan muusta. äkkiäpäs asia kääntyi nurinniskoin. muutaman kommentin jälkeen.
ei aloituskaan kertonut yhtään mistään muusta kuin pienestä ihastumisesta oman pään sisällä.
Sanoi että valmis heti jättämään nykyisen jos hetken ihastus suo hänelle ihastuksen tunteita. Luepas itse tarkemmin.
että olet rakastunut mutta ihastuksia on ollut ja on edelleen ??? mutta on ns. oikeakin rakkaus olemassa. mitä ja milloin ja kuinka olet sitten tätä kohtaan ollut, puhunut, kohdellut ym. vai heitikö asian tänne noin vain, yllärinä. naisena ihmettelen miten mies voi kuvitella mitään kun itse kertoo että on ollut useampiakin ihastuksia ja on. kai tämä on se suuri ero naisen ja miehn välillä. minuun nähden laisesi mies saisi painua huitsin nevadaan ja ottaa ne kaikki ihastukset mukaan.
sanoi että oiskoos kannattanut pitää mölyt ja ihastukset mahassaan. mutta tuli jo.
Vaikka mitäs sillä on merkitystä. Vähän outona pidän kanssa kertoa kaikkea täällä. ollut mitä ollut.
No niin. Outoohan se on, mut niinhän niit on ollu aika monta, mut mä panin niitä vaan vähäsen. Sitä ei lasketa.
Myöhää ollaankii myö. Paaris?
Kyllä se on vain yksi ja oikea nainen.
Taidat olla niitä epätoivoisia tyyppejä ketkä ihastuu jo kun toinen on vain ystävällinen. Kuvittelet sen ihastumseksi. Kehittelet päässäsi kaikkea. Siittä vaan.
Somessa huomaa heti perseennuolijat.
Tai sitten olet itse niitä ns täydellisiä jotka kääntää asiat niin että mies on ystävällisyyden takia kuvitellut isompia kun ei kestä sitä että tietynlainen mies ihastuu tai rakastuu ja kun ei oikein viitsi päin naamaa mitään sanoa mitä ite miettii niin käännetään näin että joo se on käsittäny väärin kaiken ja joo siinä on pakko olla sellasia ja tollasia piirteitä mitä miehessä ei edes ole, toki siihen lisäksi jos mies on ollut avoin ja kertonut asioistaan ihan siksikin ettet kuule muualta niin kuitenkin meet ja uskot niitä paskanpuhujia etkä edes viitsi asianomaiselta kysyä miten asiat on.
Oletko miettinyt tuolta kantilta. Vaikka joku mies näyttäisi kiltiltä ja olisi hiljaa joissakin asioissa ei se tarkoita että olisi tyhmä tai liian kiltti.
Että sen perusteella että itselläsi on ollut / on " näitä pieniä ihastuksia " niin pidät selvyytenä että hänelläkin olisi. Miksi sen niin pitäisi mennä. Kaikki ihmiset ovat erilaisia eikä pidä olettaa toisen tekevän samoin kuin itse tekee.
Että ensin kertoo aloituksessa että onhan sinullakin, onhan ollut näitä mitä minullakin ja sitten hetken päästä pitää kiistää koko asia. Onhan se selvästi aloituksessa että ollut on ja onhan sinullakin. Mikä tarkoitus?
Mitään väliä.
On ja olen avoin niistä. Näytän kiinnostukseni avoimesti. Enkä vedä hernettä nenukkiin jos joku kysyy mitä on meneillään...miksi piilotella ihmistä kenestä tykkää?
Rakkautta ei piiloon saa ;D
Toisen / muiden tekemisistä mitään omiin tekemisiin verraten.
Joo en 🤪 liikaa ihastutaan kumpiki.parempi siks olla erillään.
Minä ymmärrän tuon. Tosin, aloitus ei koske minun tilannettani, mutta aivan hyvin noin voi olla..