Kun teet 24kk nettiliittymäsopimuksen määräaikaisena tiettyyn hintaan niin saat 12kk kiinteähintaisena mutta...sopimuksesi kestää vuoden kauemmin josta maksat täyden hinnan koko vuodelta ja sitä sitten makselet ilman irtisanomia putkaa linnaa peläten! Eli 12kk määräaikainen kiinteällä hinnalla on ainut tapa josta voi tavallinen kuluttaja jotain hyötyä. Tosin onhan se hyvä että pienipalkkainen toimjohtaja saa siivun makkaraa minunkin 1000€ vuosimaksuista tosin sekin siivu hieman ohenee kun irtisanoo lisäkanavat sopimuksen viimeiselle vuodelle ja alkaa keskustelemaan DNA:kanssa 2019 alussa sopimuksesta.
Tarkkana Elisa Saunalahden sopimuksen teossa!
2
345
Vastaukset
- safsga
Jos todellakin näin, niin aika alas on vajottu.
- lhku
Ihan yleiselläkin tasolla olisi ihan suotavaa, että sopimus luetaan ja ymmärretään ennen hyväksymistä.
Ei viitsi lukea -> ei hyväksy
Ei ymmärrä -> ei hyväksy
Ei tykkää ehdoista -> ei hyväksy
Ihan selvällä suomellahan noissa sanotaan heti ensimmäisenä, että määräaikainen 24 kk. Ja että hinta on ensimmäiset 12 kk yhtä ja toiset 12 kk toista. Ei pitäisi tulla kenellekään yllätyksenä ensivilkaisun jälkeen.
(jos taas on erehtynyt tilaamaan jotain pelkän puhelinmyyjän myyntipuheen perusteella, se on ihan oma muutamaan kertaluokkaa pahempi ongelmansa)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse1164895Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1153978Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2153896Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202275Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575821996Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801396- 1371374
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1721369En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5851269- 531155