Ahdistus on vain yksi

eeeeieeenää

vaiva monien muiden mieliala sairauksien joukossa, lyhyesti sanottuna elämä parisuhteessa ja sen ulko puolella on niin rikki, vaimo on täysin loppuun palanut ja purkaa kaiken kärsimyksen minuun. Vihaan riitelyä ja sen takia usein annan periksi että saisin hetkeksi rauhaa . Käytän opamoxia päivittäin mutta tuntuu että se ei enää auta, yli 60v ei enää jaksais erota, somaattisesti olen myös hyvin sairas ja toivon sen tekevän lopun tästä helvetistä

1

171

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • TyhjäAutius

      Minä olen yli 60 v ja sellaisessa jamassa, että koen elämäni ihan tyhjänä, tyhjennettynä. Ihan kamalia, paniikinomaisia päättömiä tuntemuksia tulee, olen kuin umpikujassa. Oireilen masennuksella ja ahdistustiloilla. Lääkettä menee ihan vähän. Tiedän, että kummallisen turhaa olisikaan psyykenlääkettä syödä, kun kuitenkin tiedän, että hermoihini ottaa elämäni olosuhteet. Oireilen kovasti myös ruumiillisella tavalla, psykosomaattisesti! Sekä myös muuta, pysyvää vaivaa.
      Kumpa saisi käytännön elämän sellaiseen jamaan, että sielu ja ruumis voisi rauhoittua ja voisi elää kohtuullisen huoletta. Tänäänkin koko päivän olen yrittänyt ratkoa elämäni käytännön kysymyksiä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      237
      4185
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      113
      2643
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2392
    4. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      116
      1436
    5. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1436
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1179
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      78
      1097
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      963
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      946
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      931
    Aihe