Renfe ja paikallisbussit

renfe18

Osaako joku kertoa, onko paikallisbusseissa tai renfessä, Fuengirola-Malaga, myynnissä lastenlippuja vai maksavatko kaikki saman hinnan.

8

950

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • CostaFani

      Kaikki maksavat saman hinnan. Kannatta ostaa ja lasata bussikortti. Hinta mm. Benalmadena-Fuge / 1,17 e. Suuntaansa.

      • renfe18

        CostaFani, kiitos vastauksesta.


    • seant
      • UmmikkoUlkomailla

        Mie oon koittanu noita bussijuttuja lukee ja pikkukaupungin tyttö on ihmeissään. Jos minä, mieheni ja 10 vuotias poika ollaan menossa bussilla ja meillä ois se matkakortti, niin saadaanko koko seurue kulkea sillä yhdellä kortilla, vai pitääkö jokaiselle olla oma? En oo yli 20 vuoteen käyny Costa del Solilla ja paikat on täysin unohtunu ja varmaan melko paljon muuttuneetkin. Busseissa ei varmaan oo mitään pysäkkikarttaa, vaan täytyy olla itte "kartalla" että osaa jäähä oikeella pysäkillä pois.


    • Tytsikkä

      Ainakin jos ostat ladattavan bussikortin tupakkakaupasta, niin sillä voi matkustaa useampi henkilö samalla kertaa kunhan muistaa käyttää kortinlukijassa sitä korttia niin monta kertaa kuin on matkustaja. JokAISELLA on oltava oma kuitti. Kuitista näkee paljonko kortissa on vielä rahaa käytettävänä. Kortti itsessään maksaa jotain n. 2 e muistaakseni ja rahat ovat siellä tallessa vuoden. Kätevä homma!

    • Anonyymi

      Renfe kertoo:
      On Cercanías and Rodalies (Commuter) trains, the travel conditions for minors are different. In Cercanías, children under the age of 6 will travel for free (up to a maximum of two children per adult ticket). In Rodalies (Commuter), children under the age of 4 will travel for free.
      https://www.renfe.com/es/en/travel/prepare-your-trip/descuentos/ninos
      Fuengirolan paikallisbusseissa ei taida olla lapsialennusta vaan kaikki maksavat nyt 1,20€ matkastaan.

      • Anonyymi

        Mitenkäs alle 6 vuotiaat kulkevat Renfen porteista?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mitenkäs alle 6 vuotiaat kulkevat Renfen porteista?

        He kulkevat siitä kohtaa missä ei ole porttia. Henkilökunnan hellässä valvonnassa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      282
      4150
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      135
      2365
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      2016
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1511
    5. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      39
      998
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      133
      972
    7. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      959
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      337
      901
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      877
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      62
      820
    Aihe