Klaebo kestävä ja nopea

56uy734

Voittaa kaikki matkat. Ehkä se on hiihdossa mahdollista ilman dopingia. Yleisurheilussa ei ole mahdollista voittaa pikamatkoja ja kestävyysmatkoja.

Hiihto ei ole yhtä raskasta kuin juoksu. Alamäissä voi palautua.

11

637

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • y4ww

      Hiihdossa ei varsinaista pikamatkaa olekaan. Eli 100 metriä.

    • 567y34

      Hiihdon 100 metrin voittaja olisi lihaskimppu eikä pärjäisi pitemmillä matkoilla.

    • FVIMD

      Taas yksi astma hiihtäjä. Joopa joo katsotaan vaan.

    • kaulanarulle

      Johanneksella on kylläkin Bendikseniltä saatu lupa Symbicorttiin.

      Kadehtikaa vähemmän ja hiihtäkää enemmän. Se voi helpottaa jopa ahdistunutta mieltä.

      Varmin tapa on tämä perussuomalainen narun jatkaminen, kun siltä tuntuu.

      • varsinainentenukeppi

        EIKÖS TOI Ben dik sen MYRKYTTÄNYT TERTSUN, ainakin otti käryt niskoillee


    • Klaeboisbest

      Muutama asia ominaisuuksista. Pitää olla hyvät geenit, hapenotto ja nopeus. Nuo kaikki on Klaebolla. On ominaisuuksia mitkä on vain valitettavasti synnyinlahjana. Johanneksella ne kaikki. Tekniikka, äly ja kestävyysominaisuudet harjoituksen kautta. Katsokaa vaikka hänen taitoja vaikka jalkapallossa tai sulkapallossa. Hän ei sorru yhden lajin junnaamiseen, mikä tekee kankeaksi. Pitäisi hänestä ottaa esimerkkiä, jotta ehkä Suomalaiset lapset pelikoneilta ehtivät.

      • Anonyymi

        Niin, suomalaisten pitäisi ottaa niin paljon esimerkkiä klaebosta ja harjoitella niin hyvin että joskus ne pystyis voittamaan klaebon! Mitähän klaebo sitte sanois!


    • EIHIIHTOA

      ei ton Klaebon hiihto ole hiihtoa vaam suksilla jouksemista. Ei hiihdon kanssa mitään tekemistä. Kumma kun tuohon ei puututa?

      • Anonyymi

        Niin! Olet ihan oikeassa! Sen juoksun pitäisi kieltää!


    • umpihankihiihto

      Suomalainen hiihto näyttää kulkevan alamäkeä. Entisia dopingsankareita on nyt palkattu moneen mediaan "hiihtoasiantuntijpoiksi", jospa hiihto saadaan "nousuun".

    • Anonyymi

      Se klaebo on kyllä todella leuhka. Se ei onnittele muita jos se ei ite voita. Sen pitäisi onnitella. Mä en tykkää siitä klaebosta yhtään kyllä sen pitäisi antaa muittenkin voittaa!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      150
      6801
    2. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      63
      5913
    3. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      88
      4549
    4. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      100
      4466
    5. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      161
      4290
    6. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      94
      1670
    7. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      402
      1566
    8. Anteeksi kaikesta...

      Olin tosi hölmö...
      Ikävä
      82
      1379
    9. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      30
      1355
    10. Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana

      Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?
      Ikävä
      41
      1141
    Aihe