Voittaa kaikki matkat. Ehkä se on hiihdossa mahdollista ilman dopingia. Yleisurheilussa ei ole mahdollista voittaa pikamatkoja ja kestävyysmatkoja.
Hiihto ei ole yhtä raskasta kuin juoksu. Alamäissä voi palautua.
Klaebo kestävä ja nopea
11
607
Vastaukset
- y4ww
Hiihdossa ei varsinaista pikamatkaa olekaan. Eli 100 metriä.
- 567y34
Hiihdon 100 metrin voittaja olisi lihaskimppu eikä pärjäisi pitemmillä matkoilla.
- FVIMD
Taas yksi astma hiihtäjä. Joopa joo katsotaan vaan.
- kaulanarulle
Johanneksella on kylläkin Bendikseniltä saatu lupa Symbicorttiin.
Kadehtikaa vähemmän ja hiihtäkää enemmän. Se voi helpottaa jopa ahdistunutta mieltä.
Varmin tapa on tämä perussuomalainen narun jatkaminen, kun siltä tuntuu.- varsinainentenukeppi
EIKÖS TOI Ben dik sen MYRKYTTÄNYT TERTSUN, ainakin otti käryt niskoillee
- Klaeboisbest
Muutama asia ominaisuuksista. Pitää olla hyvät geenit, hapenotto ja nopeus. Nuo kaikki on Klaebolla. On ominaisuuksia mitkä on vain valitettavasti synnyinlahjana. Johanneksella ne kaikki. Tekniikka, äly ja kestävyysominaisuudet harjoituksen kautta. Katsokaa vaikka hänen taitoja vaikka jalkapallossa tai sulkapallossa. Hän ei sorru yhden lajin junnaamiseen, mikä tekee kankeaksi. Pitäisi hänestä ottaa esimerkkiä, jotta ehkä Suomalaiset lapset pelikoneilta ehtivät.
- Anonyymi
Niin, suomalaisten pitäisi ottaa niin paljon esimerkkiä klaebosta ja harjoitella niin hyvin että joskus ne pystyis voittamaan klaebon! Mitähän klaebo sitte sanois!
- EIHIIHTOA
ei ton Klaebon hiihto ole hiihtoa vaam suksilla jouksemista. Ei hiihdon kanssa mitään tekemistä. Kumma kun tuohon ei puututa?
- Anonyymi
Niin! Olet ihan oikeassa! Sen juoksun pitäisi kieltää!
- umpihankihiihto
Suomalainen hiihto näyttää kulkevan alamäkeä. Entisia dopingsankareita on nyt palkattu moneen mediaan "hiihtoasiantuntijpoiksi", jospa hiihto saadaan "nousuun".
- Anonyymi
Se klaebo on kyllä todella leuhka. Se ei onnittele muita jos se ei ite voita. Sen pitäisi onnitella. Mä en tykkää siitä klaebosta yhtään kyllä sen pitäisi antaa muittenkin voittaa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2055857- 1691681
Vihjeitä kaivatusta
Mitkä numerot liittyy sun kaivattuun? Osa puhelinnumeroa, kengännumero tai vaikka asuinpaikan koordinaatit (😊)661507- 691048
- 98949
Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?6887Lieksa missä syy?
Kun viranhaltijat irtisanoutuu tehtävistä? Museonjohtaja irtisanoutunut. Sivistysjohtaja lähtökuopissa ja Lieksan Kiinte124857Martina Jeopardyssa
Telkusta tulee mainos ohjelmasta, missä vilahtaa Martina. Ai vitsi odotan sitä jaksoa, missä Martina on. Pääsee taas näy192808En olisi uskonut et
Suhun tutustuminen toisi elämään näin synkän varjon. Surullista kun luulee löytävänsä rakkautta ja saa vain pahaa.66779- 76771