Voittaa kaikki matkat. Ehkä se on hiihdossa mahdollista ilman dopingia. Yleisurheilussa ei ole mahdollista voittaa pikamatkoja ja kestävyysmatkoja.
Hiihto ei ole yhtä raskasta kuin juoksu. Alamäissä voi palautua.
Klaebo kestävä ja nopea
11
634
Vastaukset
- y4ww
Hiihdossa ei varsinaista pikamatkaa olekaan. Eli 100 metriä.
- 567y34
Hiihdon 100 metrin voittaja olisi lihaskimppu eikä pärjäisi pitemmillä matkoilla.
- FVIMD
Taas yksi astma hiihtäjä. Joopa joo katsotaan vaan.
- kaulanarulle
Johanneksella on kylläkin Bendikseniltä saatu lupa Symbicorttiin.
Kadehtikaa vähemmän ja hiihtäkää enemmän. Se voi helpottaa jopa ahdistunutta mieltä.
Varmin tapa on tämä perussuomalainen narun jatkaminen, kun siltä tuntuu.- varsinainentenukeppi
EIKÖS TOI Ben dik sen MYRKYTTÄNYT TERTSUN, ainakin otti käryt niskoillee
- Klaeboisbest
Muutama asia ominaisuuksista. Pitää olla hyvät geenit, hapenotto ja nopeus. Nuo kaikki on Klaebolla. On ominaisuuksia mitkä on vain valitettavasti synnyinlahjana. Johanneksella ne kaikki. Tekniikka, äly ja kestävyysominaisuudet harjoituksen kautta. Katsokaa vaikka hänen taitoja vaikka jalkapallossa tai sulkapallossa. Hän ei sorru yhden lajin junnaamiseen, mikä tekee kankeaksi. Pitäisi hänestä ottaa esimerkkiä, jotta ehkä Suomalaiset lapset pelikoneilta ehtivät.
- Anonyymi
Niin, suomalaisten pitäisi ottaa niin paljon esimerkkiä klaebosta ja harjoitella niin hyvin että joskus ne pystyis voittamaan klaebon! Mitähän klaebo sitte sanois!
- EIHIIHTOA
ei ton Klaebon hiihto ole hiihtoa vaam suksilla jouksemista. Ei hiihdon kanssa mitään tekemistä. Kumma kun tuohon ei puututa?
- Anonyymi
Niin! Olet ihan oikeassa! Sen juoksun pitäisi kieltää!
- umpihankihiihto
Suomalainen hiihto näyttää kulkevan alamäkeä. Entisia dopingsankareita on nyt palkattu moneen mediaan "hiihtoasiantuntijpoiksi", jospa hiihto saadaan "nousuun".
- Anonyymi
Se klaebo on kyllä todella leuhka. Se ei onnittele muita jos se ei ite voita. Sen pitäisi onnitella. Mä en tykkää siitä klaebosta yhtään kyllä sen pitäisi antaa muittenkin voittaa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 392487
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...381363- 841323
- 631201
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä40949Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.123842- 31761
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait0750Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi25623Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan58596