Klaebo kestävä ja nopea

56uy734

Voittaa kaikki matkat. Ehkä se on hiihdossa mahdollista ilman dopingia. Yleisurheilussa ei ole mahdollista voittaa pikamatkoja ja kestävyysmatkoja.

Hiihto ei ole yhtä raskasta kuin juoksu. Alamäissä voi palautua.

11

704

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • y4ww

      Hiihdossa ei varsinaista pikamatkaa olekaan. Eli 100 metriä.

    • 567y34

      Hiihdon 100 metrin voittaja olisi lihaskimppu eikä pärjäisi pitemmillä matkoilla.

    • FVIMD

      Taas yksi astma hiihtäjä. Joopa joo katsotaan vaan.

    • kaulanarulle

      Johanneksella on kylläkin Bendikseniltä saatu lupa Symbicorttiin.

      Kadehtikaa vähemmän ja hiihtäkää enemmän. Se voi helpottaa jopa ahdistunutta mieltä.

      Varmin tapa on tämä perussuomalainen narun jatkaminen, kun siltä tuntuu.

      • varsinainentenukeppi

        EIKÖS TOI Ben dik sen MYRKYTTÄNYT TERTSUN, ainakin otti käryt niskoillee


    • Klaeboisbest

      Muutama asia ominaisuuksista. Pitää olla hyvät geenit, hapenotto ja nopeus. Nuo kaikki on Klaebolla. On ominaisuuksia mitkä on vain valitettavasti synnyinlahjana. Johanneksella ne kaikki. Tekniikka, äly ja kestävyysominaisuudet harjoituksen kautta. Katsokaa vaikka hänen taitoja vaikka jalkapallossa tai sulkapallossa. Hän ei sorru yhden lajin junnaamiseen, mikä tekee kankeaksi. Pitäisi hänestä ottaa esimerkkiä, jotta ehkä Suomalaiset lapset pelikoneilta ehtivät.

      • Anonyymi

        Niin, suomalaisten pitäisi ottaa niin paljon esimerkkiä klaebosta ja harjoitella niin hyvin että joskus ne pystyis voittamaan klaebon! Mitähän klaebo sitte sanois!


    • EIHIIHTOA

      ei ton Klaebon hiihto ole hiihtoa vaam suksilla jouksemista. Ei hiihdon kanssa mitään tekemistä. Kumma kun tuohon ei puututa?

      • Anonyymi

        Niin! Olet ihan oikeassa! Sen juoksun pitäisi kieltää!


    • umpihankihiihto

      Suomalainen hiihto näyttää kulkevan alamäkeä. Entisia dopingsankareita on nyt palkattu moneen mediaan "hiihtoasiantuntijpoiksi", jospa hiihto saadaan "nousuun".

    • Anonyymi

      Se klaebo on kyllä todella leuhka. Se ei onnittele muita jos se ei ite voita. Sen pitäisi onnitella. Mä en tykkää siitä klaebosta yhtään kyllä sen pitäisi antaa muittenkin voittaa!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vedonlyöntiä .

      Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka
      Ähtäri
      34
      3504
    2. rakastan jotakin

      en uskalla sanoa sitä täällä ääneen
      Ikävä
      11
      3038
    3. Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?

      Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?
      Ikävä
      137
      2651
    4. Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi

      pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?
      Ikävä
      103
      2625
    5. Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua

      MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv
      Maailman menoa
      74
      2595
    6. Minkä tunteen tunnet

      juuri nyt? ap kiitollisuuden.
      Tunteet
      41
      1418
    7. Hei Antti. Minähän varoitin jo 2 v sitten, ettei sinusta tule pääministeriä, vaikka kuinka

      voittaisit vaalit. Vasurit ovat aina puukottaneet toisiaan selkään, eivät koskaan edestäpäin. Marinistit varsinkin IL t
      6
      1228
    8. Päivi Räsänen sai kutsun kongressiin todistajaksi.

      Pystyykö Päivi pysymään totuudessa ja kertomaan kongressille, että raamattu ei ole lakikirja jota pitäisi noudattaa poli
      Maailman menoa
      396
      1135
    9. Minkä kouluarvosanan (4-10) annat Thank God, sä tulit! sarjalle?

      Katsoitko Thank God, sä tulit!? Uusi viihdeohjelma ei ollut kaikkien makuun, mutta jotkut tykkäsivät. Minkä kouluarvos
      Tv-sarjat
      50
      1033
    10. Kaikkea hyvää kaikki

      Kaikkea hyvää kaikki ja positiivisia ja hyviä asioita. Kylmää on kovia pakkasia. Pikku hiljaa kevättä kohti taas. Voimaa
      Ikävä
      6
      870
    Aihe