Voittaa kaikki matkat. Ehkä se on hiihdossa mahdollista ilman dopingia. Yleisurheilussa ei ole mahdollista voittaa pikamatkoja ja kestävyysmatkoja.
Hiihto ei ole yhtä raskasta kuin juoksu. Alamäissä voi palautua.
Klaebo kestävä ja nopea
11
594
Vastaukset
- y4ww
Hiihdossa ei varsinaista pikamatkaa olekaan. Eli 100 metriä.
- 567y34
Hiihdon 100 metrin voittaja olisi lihaskimppu eikä pärjäisi pitemmillä matkoilla.
- FVIMD
Taas yksi astma hiihtäjä. Joopa joo katsotaan vaan.
- kaulanarulle
Johanneksella on kylläkin Bendikseniltä saatu lupa Symbicorttiin.
Kadehtikaa vähemmän ja hiihtäkää enemmän. Se voi helpottaa jopa ahdistunutta mieltä.
Varmin tapa on tämä perussuomalainen narun jatkaminen, kun siltä tuntuu.- varsinainentenukeppi
EIKÖS TOI Ben dik sen MYRKYTTÄNYT TERTSUN, ainakin otti käryt niskoillee
- Klaeboisbest
Muutama asia ominaisuuksista. Pitää olla hyvät geenit, hapenotto ja nopeus. Nuo kaikki on Klaebolla. On ominaisuuksia mitkä on vain valitettavasti synnyinlahjana. Johanneksella ne kaikki. Tekniikka, äly ja kestävyysominaisuudet harjoituksen kautta. Katsokaa vaikka hänen taitoja vaikka jalkapallossa tai sulkapallossa. Hän ei sorru yhden lajin junnaamiseen, mikä tekee kankeaksi. Pitäisi hänestä ottaa esimerkkiä, jotta ehkä Suomalaiset lapset pelikoneilta ehtivät.
- Anonyymi
Niin, suomalaisten pitäisi ottaa niin paljon esimerkkiä klaebosta ja harjoitella niin hyvin että joskus ne pystyis voittamaan klaebon! Mitähän klaebo sitte sanois!
- EIHIIHTOA
ei ton Klaebon hiihto ole hiihtoa vaam suksilla jouksemista. Ei hiihdon kanssa mitään tekemistä. Kumma kun tuohon ei puututa?
- Anonyymi
Niin! Olet ihan oikeassa! Sen juoksun pitäisi kieltää!
- umpihankihiihto
Suomalainen hiihto näyttää kulkevan alamäkeä. Entisia dopingsankareita on nyt palkattu moneen mediaan "hiihtoasiantuntijpoiksi", jospa hiihto saadaan "nousuun".
- Anonyymi
Se klaebo on kyllä todella leuhka. Se ei onnittele muita jos se ei ite voita. Sen pitäisi onnitella. Mä en tykkää siitä klaebosta yhtään kyllä sen pitäisi antaa muittenkin voittaa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1372485Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3581929- 401587
Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii311413Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua281330Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941193- 541153
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul327917Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles107879Annan meille mahdollisuuden
Olen avoimin mielin ja katson miten asiat etenevät. Mutta tällä kertaa sun on tehtävä eka siirto.Sen jälkeen olen täysil53762