Skoda taitaa olla huonomaineinen

mikäsiinäonvikana

Miksi skodalla on niin huono maine ja imago?
Onko syynä itä-blokin yhteys vai huono laatu vai kummatkin?

18

277

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • yritäEnemmänKiitos

      Mitä sinusta kertoo esim. Octavia myyntimäärät?
      Panosta enemmän laatuun kuin määrään, niin provosi saa paremman tehon.

    • anonyyminimimerkki

      Skodasta en tiedä, mutta Suomi24 on huonomaineinen. Olisiko syynä on anonyymien vastuuton kirjoittelu?

    • karmeaa-kyytiä

      Kummatkin mutta ennen kaikkea sillä on kamala matkustaa. Rytöötystä pompsutusta ja melua. Oikein aito itäplokin kulkine, ei auto ensinkään. Ahdaskin on ja huonot penkit.

    • onhan skoda huonolaatuisin auto 2016 sekä 2017. skoda octavia on myös ajomelultaan meluisin auto minkä TM on koskaan mitannut.

    • voivoi_reppanaa

      Holisti-zkoda jatkaa valitsemallaan tiellä. Tiellä, joka johtaa umpikujaan ja pimeyteen. Järjen valo hiipuu.

      • Pörö_

        kerrotko vielä tarkemmin? miten meni omasta mielestäsi kun skoda sijoittui jälleen laatutilaston viimeiseksi? oliko katkera pettymys?


      • OlemmeSinustaHuolissamme

        Olemme sinusta huolissamme, auto on vaan auto ja sen voi aina korjata tai vaihtaa pois. Ihmisen korjaaminen on hankalaa jos sairaus ja vika on päässä ja mielessä.


      • itäauto_sekoittaa_jormat
        OlemmeSinustaHuolissamme kirjoitti:

        Olemme sinusta huolissamme, auto on vaan auto ja sen voi aina korjata tai vaihtaa pois. Ihmisen korjaaminen on hankalaa jos sairaus ja vika on päässä ja mielessä.

        Kyllä skodajormienkin pää kuntoon saadaan, täytyy vaan sitkeästi suostutella ne vaihtamaan länsiautoon. Kun alla on ajo-ominaisuuksiltaan miellyttävä ja tilava länsiauto, jossa on hiljainen ja hyvä matkustaa, eikä tarvi pelätä, että jatkuva vikakierre vie rahat ja mielenterveyden.


    • HäkämiesSanoi

      Venäjä, Venäjä ja Venäjä.

      • CostaDelSilencio

        Tämä. Siellä on totuuden muuntelu jo geeneissä.


    • Miki-66

      Mitä yhteistä on kylpyammeella ja Skoda merkkisellä henkilöautolla? Kummastakaan ei oikein kehtaa nousta pois julkisella paikalla!

      • asiallinenhuomio

        :D
        Tottahan tuo on. Tiukkaa tekee vaikka ajaisi pusikkoon sen skodan. Siltikin pusikosta tuleminen on noloa.


    • dddwww
    • FAKTA_NOW

      Qashqain myydyin malli. Skoda oli Auto Bildin luotettavuusvertailun viimeinen. FAKTA

    • VWWomen

      Toyotalla ajaminen on kuin laittaisi rahaa pankkiin.

    • rööööööööh

      Auto Bildin mukaan laadussa listan viimeinen

      • rytöötystä-melua

        ei ihme että noi skoda octaavia uber taksitkin hajoo kesken ajon. kirottu vikapesä! myöhästyin lennolta.


    • Itse asiassa Skoda ei taida olla huonomaineinen.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      183
      6490
    2. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      93
      5392
    3. Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?

      Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost
      Maailman menoa
      14
      3745
    4. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      123
      3387
    5. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      198
      3104
    6. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      74
      2345
    7. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      1
      2098
    8. Persut pettävät ja valehtelevat aina

      Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val
      Maailman menoa
      45
      1684
    9. Sinä et halunnut sitoutua

      Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne
      Ikävä
      19
      1656
    10. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      98
      1356
    Aihe