Kirjoitit melko agressiiviseen tyyliin taannoin Häsassa että sairaalahanke on lukittava Viipurintien sillan pieleen, vaikka tiesit varmasti, että liikennevirasto ei ole ollut myötämielinen myymään tottiaan kaupugille. Oletko edelleen lukituksen kannalla?
Lukitaanko vielä Tapio Vekka
F788884
19519
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
No mikä ettei tai no ihan se ja sama
Kiitos kun kysyit mutta en voi vastata toisen puolesta vaikka kaveria tulee aina auttaa. Soittele K.Arille vankilaan se tuntee SCC lukitsemiset. Onnea matkaan.
Hölmölle avaajalle tiedoksi että kun lukko lukitaan niin sen saa myös auki. Muutkin kuin Vekka.
Kun Tapsu, Iisu, Juha ja Sari ovat edes jollain lailla erilaisissa hankkeissa mukana niin onnistumisen kynnyshän on silloin jo kovin matala.
Nyt jännitetään kun Kari Pers Ilkkala hoitaa käräjillä omaa SCC hankettaan. Pakkopoistui jo politiikasta.
Noi neljä varmaan päättää tällä paikkakunnalla muiden puolesta aika paljon. Ja köörin viideshän pyörii tällä palstalla päivästä ja vuodesta toiseen.
Ne on vaaleilla hakenut kannukset. Kari Pers Ilkkalakin oli varma kansanedustaja mutta pikkaisen putosi nenille ja paskolähtö politiikasta SCC -oikeudenkäyntiin
> Ne on vaaleilla hakenut kannukset.
Yhden käden sormilla laskettaisiin äänet kun ihmiset alkaisi hoksaamaan mistä kaikesta ne päättää. Ei ole demokratian pelikirjasta ne hommat.
Katsokaas kun tässä systeemissä äänisuosiota voi saada vain lupaamalla ihan liikaa. Kun paljastuu ettei lupauksille löydy katetta, sitten täytyy ryhtyä vähän toisenlaisiin hommiin.
On otettava sieltä mistä voi saada. Ja se ottaminen on aika karua riistoa.
Miettikää miksi Suomessa on muita pohjoismaita matalampi eliniän odote - ja miettikää miksi nämä äänisankarit haluaa sairaaloita ja vankiloita.
Samaa mieltä. Persut lupaili vaaleissa vaikka mitä liikaa hyvänsä ja mikä olikaan lopputulos. Suuri Johtaja on suhmuroinnista oikeuden edessä ja lähti pettäen äänestäjät pois politiikasta. Sotki omat asiansa ja sana on SCC. >Petos naurattaa mutta ei Persujen äänestäneitä.
Teitä huijataan todella pahasti äänisankaripuolueiden ja ammattiliikkeiden toimesta. Ryhtykää kiinnostumaan omasta ja läheistenne hyvinvoinnista - sitä tulette tarvitsemaan.
Pilkkala paljastu vaikka oli äänisankari ja Persujen suuri johtaja ja hml pelastaja. Jäljellä ei ole kuin tuomio.
Huvittavinta on kun ne jotka luulee olevansa äänisankaripuolueiden kannattajia ja "voittajia" joutuvatkin huijatuiksi kaikkein kovimmin - me jotka emme ole siinä hommassa millään tavalla mukana mutta jotka tiedämme ihan tarpeeksi olemme valovuosia edellä oman turvallisuuden ja hyvínvoinnin osalta.
> joutuvatkin huijatuiksi kaikkein kovimmin
Ainahan on helpointa höynäyttää sellaista, joka on jo valmiiksi juoneen koukussa.
Ilkkala varoitti SCC huijauksesta ja tuli itse SCC huijatuksi.
KokDem-Trolli ilmoitti Karin tulleen huijatuksi mutta koko KokDem-Joukkio tuli itse SCC puijatuksi.
Ritsku ja "Vartia" nauraa!
Kova SCC tuomio tulee Pilkkala.
👆- kokdem-kakkapää on herännyt ja jatkaa wanhalla alatyylillä !
Huomenta Pilkkala posee