Tilasin Kiinasta 10 kpl purettavia mikro-usb-pistokkeita, kun laturistani hajosi se alkuperäinen valettu pää. Onko kellään havaintoa, miten siihen plussa ja miinusjohto kytketään?
https://www.ebay.com/itm/10PCS-Micro-USB-Type-B-Male-Plug-Connector-Kit-with-Plastic-Cover-for-DIY-MF/182230064634?hash=item2a6dc21dfa:g:QMgAAOSwl9RaFqjo
Mikro-usb-pistokkeen kytkentä.
7
3552
Vastaukset
- ko8yrjh
Eikö olis ollut helpompi samantien heti googlelta kysyä -vastauksenkin olis saanut samantien...
joten laita vaikka kuvahakuun esim. " micro-usb pin out" - helpponakkikin
No niinpä, tässä näyttäisi olevan jonklinlainen kaavio.
http://pinouts.ru/PortableDevices/micro_usb_pinout.shtml - epävarmatapaus
Miten tuon asian kanssa sitten on, kun kaavion liittimessä on 5 nastaa, mutta tuossa kiinantuotteessa näkyy olevan vain kolme juotoskorvaketta vai onko alla lisää?
- kxnzmzllzzl
mitäs ne toisella puolelöa olevat 2 on? ei tosta kuvasta oikein näe mittaa yleismittarilla.
- hienohomma
On muuten tyytyväisiä asiakkaita. Jokainen ylistää toimittajaa ja on 100-prosenttinen suosionosoitus.
- voiollavaikkamitä
Maadoitus voi olla kytketty eri tavalla kuten esim aikoinaan oli USB 1 ja 2 liitäntöjen välillä.
Puhelinvalmistajilla voi kyllä olla ihan omia liitäntätyyppejäkin. - ledvaloille
Mahtaisko jostain suomesta löytyä tuota purettavaa liitintä. Voisi viritellä powerbankkia paristolla toimiville jouluvaloille. Ei taida kiinasta tulla jouluksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1006444
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303863törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283240Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3741761- 331408
- 271340
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi471003Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11976Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11900- 42879