oltiin yhdessä yli10 v ja mietin kerran että testaan miestä. Heitin hänelle että Mennäänkö naimisiin. En halua naimisiin mutta halusin tietää mitä mieltä mies on. Mies katsoi minua päästä varpaisiin ja kylmin silmin sanoi ettei todellakaan halua. Se halveksunta mikä silmistä paistoi oli niin jäätävä. Miksi sei sitten aikasemmin lähtenyt kävelemään? Ei asuttu yhdessä, ei yhteisiä lapsia koska molemmilla jo aikaisemmin ollut perhe ja lapset. Mietin vaan miksen ole älynnyt aikaisemmin kysyä niin ei olisi mennyt näin monta vuotta hukkaan. Joten sinulle joka mietit mitä tehdä tai mitä toinen haluaa, heitä hänelle tuo kysymys, se selvittää monta asiaa. Itse ainakin laitoin pisteen koko suhteelle.
tyhmyydestä sakotetaan
Ketutus2
1
569
Vastaukset
- avioliittoon
Hyvin teit! Onnea!
Laajenna ystäväpiiriäsi, sieltä aivan varmasti pompahtaa esille ihminen joka on samalla aaltopituudella ja jonka kanssa voit suunnitella yhteistä tulevaisuutta, jopa avioliittoa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site515866Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers714595Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto464352SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun564141SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt913735Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä
Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään613275SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502453Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352349Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat422089En uskalla ees ajatella muru
Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha131219