Mistä sais lääkettä, että sais ihastumisen tunteen pois, tää on ihan järkyttävää.
Ihastuin erääseen Kokkolassa asuvaan naiseen, itekki asun Kokkolassa.
Pahintahan asiassa on se, et jos oon vaan ite ihastunut, mut nainen ei olisiskaan, kun naista on vaikee lukea.
Nainen vaikuttas ainakin vähän ihastuneen, mut ei varmaan niin paljon kun minä.
Jos nainen olisi korviaan myöten ihastunut, niin varmaan antaisi puhelin numeronsa.
En minä viitsi alkaa utelemaan, vaan toivottavasti nainen puhelin numeron jossain vaiheessa antaa, niin sitten olisi varmaa, että hänkin on ihastunut.
Pariin päivään en ole häntä nähnyt, mut tänään näin, mut en viittiny mennä häiritsemään, kun hänellä oli työ kesken.
Miten tää voi olla näin vaikeeta, et ei saa ihastusta mielestä, ei edes kirveellä.
Onks naisilla yhtä suuret tunteet, jos ihastuvat johonkin mieheen, että mies pyörii mielessä lähes koko ajan ja ajattelee vaan miestä?
Ihastuin erääseen Kokkolassa asuvaan naiseen, itekki asun Kokkolassa.
Pahintahan asiassa on se, et jos oon vaan ite ihastunut, mut nainen ei olisiskaan, kun naista on vaikee lukea.
Nainen vaikuttas ainakin vähän ihastuneen, mut ei varmaan niin paljon kun minä.
Jos nainen olisi korviaan myöten ihastunut, niin varmaan antaisi puhelin numeronsa.
En minä viitsi alkaa utelemaan, vaan toivottavasti nainen puhelin numeron jossain vaiheessa antaa, niin sitten olisi varmaa, että hänkin on ihastunut.
Pariin päivään en ole häntä nähnyt, mut tänään näin, mut en viittiny mennä häiritsemään, kun hänellä oli työ kesken.
Miten tää voi olla näin vaikeeta, et ei saa ihastusta mielestä, ei edes kirveellä.
Onks naisilla yhtä suuret tunteet, jos ihastuvat johonkin mieheen, että mies pyörii mielessä lähes koko ajan ja ajattelee vaan miestä?
Vastaukset 11
Vanhimmat
Kuulostat jo ihan rakastuneelta :)
Etene pikkuhiljaa, niin saat selville sen toisen osapuolen tunteet :)
Samoin se käy naisillakin kun ihastuu. Aamulla ekana mielessä ja illalla viimeisenä...siinä välissä näet vielä untakin siitä ihastuksen kohteesta :)
Joku neuvo, että kyllä se ihastuminen haihtuu pois, kun on tarpeeksi kauan, ettei näe ihastusta.
Ei se kyllä niin ole, heti kun uudelleen näkee ihastuksen, niin sitä vaan ihastuu uudelleen ja voimakkaammin.
Et muuten arvaa, kuinka vaikeeta olikaan se ratkaisu, ettei mene ihastusta häiritsemään, kun hänet näki ja hänelle oli työtehtävä kesken.
Kyllä siinä sisäistä taistelua käytiin, kun olisi halunut mennä juttelemaan, mut ajatteli, ettei nyt viitti häiritä.
Pieni hetkikin hänen kanssaan olisi ollut päivän pelastus, kun muutamaan päivään en ole häntä nähnyt, niin tuntuu ne päivät tosi pitkiltä.
Juu, täytyy edetä pikkuhiljaa ihastusta kunnioittaen.
Outo neuvo oli..Miks heittää pyyhettä kehään ennen ottelua ;))
Hyvä neuvo on edetä pikkuhiljaa, sillä liian hyökkäävä touhu vaan sammuttaa liekin :)
Juu, samaa mieltä, ei ihastus niin vaan haihdu mielestä, jos joku niin väittää, niin silloihan ihastus ei ole ollut todellista, eikä vienyt palaa sydämestä, kuten aito ihastus tekee.
Ei varmaan kannata vältellä ja pitää useiden päivien taukoa, ettei ole mitään yhteyttä tai tapaamista, vaikka tapaaminen olisi lyhyt hetki, niin se varmaan pitää liekkiä yllä.
Muutenhan ihastus voi ajatella, ettei se enää olekaan minusta kiinnostunut, kun ei enää ole käynyt moikkaamassa.
Ihastuksen on vaikeampi käydä minua moikkaamassa, kuin minun häntä.
Hmm.. oletteko samassa työpaikassa töissä? Ja voitko sanoa missä? Mikä hänen nimensä on? Olen niin väsynyt kuuntelemaan yhtä ystävää kun se koko ajan jauhaa yhestä miehestä. (On selvästi ihastunut vaikka ei itse myönnäkään). Ajattelin vaan ,että oletkohan sinä se mies.
Ei varmaankaan ole sama nainen, jos hänen ihastuksen kohde on töissä samassa työpaikassa.
En ole töissä samassa työpaikassa, jossa ihastukseni on.
Onko ystäväsi töissä sitten kaupassa, kuten minun???
Enkä mä ole hänen nimeään vielä udellut, kun ei olla juteltu, kun vasta muutaman kerran ja aina hirvee jännitys päällä mulla siinä tilanteessa.
Minäkin olen ihastunut, olemme tavanneetkin muutamaan otteeseen, ollut hauskaa yhdessä ja intiimiäkin touhua ja hellyyttä ollut, mutta vain minun aloitteesta. Muuten ei ihastukseni suunnalta tunnu kiinnostusta löytyvän tai jokin on pielessä. Ei sano suoraan. Syö miestä ja rankasti. Yritänkö vain unohtaa hänet?
Juu, tuttu tunne, kun ite on korviaan myöten ihastunut, mutta völillä ihastuksen kohde ei vaikuta niin innokkaalta ja välillä taas näyttää ihastuksensa innokkaammin.
Älä jätä häntä, vaan pidä liekkiä yllä. Jos kerran sinulla on ollut ihastuksesi kanssa keskenään hauskaa, intiimiä touhua ja hellyyttä, niin ihastuksesi on jo koukussa sinuun.
Älä lopeta, vaan jatka. En usko, että mikään on pielessä. Nainen jättää aloitteen tekemisen yleensä miehelle, joten jatka vaan yhteydenpitoa ihastuksesi kanssa.
Moikkaa aina, kun hänet näet ja juttele hänelle, kysele häneltä mitä hänelle kuuluu, kerro hänelle kun hänet näet, että on mukava nähdä sinua.
Se kertoo, että välität hänestä ja se, että sanot hänenelle, että on mukava nähdä kertoo myöskin, että välität hänestä.
Tiedän, että se syö miestä, kun ihastus ei sano suoraan onko hänkin ihastunut.
Tarkkaile ihastuksesi käyttäytymistä, jos ihastuksesi vaikuttaa sinut nähdessään ilahtuvan ja erityisen iloiselta, niin silloin on varmaan ihastusta ilmassa.
Tsemppiä sinulle, älä lovuta, mutta älä ole myöskään liian hyökkäävä, koska nainen saattaa pelästyä. Ihastumis jutut on niin hienotunteisia, että ne saa helposti rikki ja niiden korjaaminen ei olekaan ihan helppo juttu.
Naista kannattaa aina kehua ja imarrella, siitä nainen on otettu.
Alan Walkerilla on hyviä ja koskettavia biisejä....
Alan Walker remix
https://www.youtube.com/watch?v=O_YF6okA2A0
Diamond Heart tunnin remix
https://www.youtube.com/watch?v=siOf04iSVQ8
Alone
https://www.youtube.com/watch?v=1-xGerv5FOk
Diamond Heart Animaatio
https://www.youtube.com/watch?v=loe24Nqa07o
Mitä jos, sopivassa tilanteessa " vilauttaisit " jäykkää penistäsi tälle naiselle ? ikäänkuin "vahingossa" jöllisi muljahtaisi "vapaaksi" TÄYDESSÄ TÄMMISSÄ !
Eh, heh, jopas vitsin murjaisit.
No en todellakaan, vaikka ihastus saakin seisokin aikaiseksi.
Jos ei saisi, niin jokin olisi pahasti pielessä.
Kai naisen pimpsakin kostuu, jos nainen on oikein ihastunut, vai kuinka...
Luonnollisia reaktiota kumpikin.
.