kun vetää puoleensa, vaiko mikä????
Onkohan se erilaisuus
mitämieltäoot
9620
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Vastakohtien viehättävyys on pelkkä myytti.
Tai no, pitää paikkaansa silloin jos ihminen ei pidä itsestään. Silloin voi ihastua vastakohtaan, mutta tunteet silloin harvemmin molemminpuoleisia.
Esim. epävarma voi ihastua itsevarmaan, hiljainen menevään, tyhmä älykkääseen, itkupilli vahvaan, mutta toisin päin tämä harvoin toimii.
Yleensä ihmisiä vetää enemmän puoleen henkilö jolla on samoja luonteenpiirteitä kuin itsellä on.
Elämän tilanne muuttaa myös ettei voi luotettavasti puhua erillaisuudesta.
Joku ihminen vetää puoleensa eikä siitä saa silmiään irti. Olemus naulitsee ääni saa kananlihalle. Jotain tuttua ja turvallista. Sama arvomaailma sama maku monissa asioissa. Sukulaissielu.
Ihan samat ajatukset eräästä naisesta. Ei olla nähty aikoihin ja voi olla ettei enää nähdäkään. Ajatuskin siitä ahdistaa älyttömästi. Ei minkäänlaisia joulufiiliksiä ole, ei sit minkäänlaisia. Niin paskana, hyvä kun aamuisin jaksaa enää nousta ollenkaan.
No ota hyvä mies yhteyttä siihen naiseen!
Mä uskon tähän....
Mystisyys kiehtoo....
Ettei toinen ihminen ole ihan perus kamaa..
No ei tietenkään ihan heihei saa olla...
Mut sellainen pieni vire...♥😂
Niin erilaiset yhdessä ollaan, mut mun elämässä riittää kun oot tässä
Katsoo kai toiset ristiin ja nollaan, se ei haittaa yhtään tuli sulattaa jään
Niin erilaiset yhdessä ollaan
Oot tyttöni mun, oon tiukasti sun
Niin erilaiset yhdessä ollaan
Ajankohtainen asia itsellenikin,kun nainen vetää puoleensa vaikka on 8v vanhempikin,lapset täysikäsiä. Itsellä ei yhtään. Itse teen raavasta työtä ja nainen toimistotyötä,mutta eipä se siinä niin merkitse mitä tekee. On kai sekin jo erilaisuutta jos on aika suuri ikäero,vaikka suuresta voisi puhua vasta 10v ylöspäin. Oikeastaan ensi kerta kun näin tykästyy erilaiseen ihmiseen ja se tunne tuntuu aidolta. Erilainen ihminen antaa erilaisen näkökulman moneen asiaan ja opettaa myös toista ajattelemaan ja elämäänkin eritavalla.
Sen kun tietäisi. Ehkä juuri erilaisuus, mutta toisaalta minussa ja hänessä on myös paljon samaa. Tunteita on ihan liikaa. Niitä ei pitäisi olla koska hän seurustelee. Ja silti hän on nytkin ajatuksissani.
Joka päivä hänen kanssaan on kaikesta huolimatta oltava tekemisissä. Vaikka se ihanaa onkin niin silti myös kiduttavaa. Toivon että ajan kanssa nämä tunteet katoavat mutta hän pysyy elämässäni.